Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mieszkam pół roku.

Moje na tak:

wanna i prysznic

okno dachowe na klatce schodowej

blat w kuchni z kamienia

parapety z kamienia

ogrzewanie podłogowe+kafle, reszta drewno lakierowane ( nie widać kurzu)

spore pom. gospodarcze

wentylacja mechaniczna

garaż połaczony z częscią mieszkalną przez pom. gospodarcze

na nie:

brak

na tak i nie:

otwarta kuchania. Fajnie bo jestem z rodziną jak pichce, a pichcę sporo. Ale też są odgłosy z tej kuchni wkurzające.

szklany stół i stolik. Piękne ale zawsze wyglądają ja zakurzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja kilka swoich co by zamknąć temat wyższości świąt:

na tak poza podłogówką w całym domu i innymi powyższymi powielanymi:

1. bidety

2. drewniany taras - możliwość wyjścia gołą stopą nawet w chłodną pogodę - bomba

3. pojemne garderoby

4. chyba najlepsza część naszego projektu - tzw. pomieszczenie ogrodowe czyli wbudowana ;) 'altanka' na narzędzia, kosiarki, meble ogrodowe etc.

5. świetlik w klatce schodowej - świetne doświetlenie schodów, zwłaszcza gdy drzwi do pokoi na piętrze sa pozamykane

6. wysoka ściana kolankowa, zero połaciówek :)

7. pojemne szafki w łazienkach, a przede wszystkim dobrze rozplanowane wewnątrz: z gniazdkami umożliwiającymi podpięcie wszystkich elektrycznych durnostojek typu szczoteczka czy golarka

 

na nie

- ciemna podłoga z czarnego dębu - czysta tylko godzine dwie po myciu. może jak zniknie kurz budowlany będzie lepiej

- mała pralnia - żeby się w niej obrócić trzeba ciągle coś przestawiać.

 

Efilo,jakich rozmiarów jest Twoja pralnia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żałuję tylko, że położyłem czarno-grafitową terakotę w łazience. Widać nawet najmniejsze zacieki, każdy nawet najmniejszy kurz w kątach, ciemne fugi też nie należały do najrozsądniejszych pomysłów tym bardziej przy bardzo chlorowanej wodzie. Ale wiem, że znajomii, którzy wybrali wanilię też teraz narzekają. Chyba wszystko więc ma swoje plusy i minusy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zizi - olejowana podłoga: masz taką tylko w salonie, czy też w sypialniach? J się właśnie zastanawiam, czy w sypialniach też olejować, czy potraktować ją matowym lakierem, bo nie wiem, jak potem taka podłogę konserwować - chodzi mi o odstawianie małożeńskiego łóżka, różnych sprzętów u dzieci (jeśli w ogóle zdecyduję się na parkiet w dziecięcych pokojach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zizi - olejowana podłoga: masz taką tylko w salonie, czy też w sypialniach? J się właśnie zastanawiam, czy w sypialniach też olejować, czy potraktować ją matowym lakierem, bo nie wiem, jak potem taka podłogę konserwować - chodzi mi o odstawianie małożeńskiego łóżka, różnych sprzętów u dzieci (jeśli w ogóle zdecyduję się na parkiet w dziecięcych pokojach).

 

Mazo podłogę olejowaną mam w salonie i na całym poddaszu (z wyjatkiem łazienek i pralni :)) W sumie jakies 145m2. Mieszkam od 3 m-cy i jak na razie pielegnacja podłogi sprowadza sie do jej systematycznego odkurzania. Raz w tygodniu biorę mopa i do wiadra z wodą dodaję trochę octu, mopa b.mocno wykrecam i zmywam. Jeżeli chodzi o pielęgnację podłogi to dostałam wskazówkę, że na poddaszu powinnam ją wykonać raz w roku, w salonie, gdzie podłoga jest mocno eksploatowana 2-3 razy w roku. Mam zamiar zaolejować podłoge przed świetami - ale zrobię to tylko w salonie( olej na podłoge i rozprowadzasz do płaskim mopem a potem czekasz aż wyschnie). Z meblami nie bedzie problemu, bo na razie nie mamy ich zbyt wiele:) Teraz zrobiłabym i schody olejowane -ale uległam namowom i mam lakier. Każdą rysę widać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! u nas trochę inna sytuacja, bo wszystko na parterze i do tego z dwóch sypialni jest wyjście na ogród. Najbardziej boję się tej olejowanej podłogi w pokojach dzieci (wylane soczki, woda do malowania itp.), mogę nawet nie wiedzieć, że coś się dzieje z parkietem, bo szkody mogą być zamaskowane i odkryte po czasie:) No i to nasze wielkie łózko w sypialni - trudno je wynieść na czas olejowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! u nas trochę inna sytuacja, bo wszystko na parterze i do tego z dwóch sypialni jest wyjście na ogród. Najbardziej boję się tej olejowanej podłogi w pokojach dzieci (wylane soczki, woda do malowania itp.), mogę nawet nie wiedzieć, że coś się dzieje z parkietem, bo szkody mogą być zamaskowane i odkryte po czasie:) No i to nasze wielkie łózko w sypialni - trudno je wynieść na czas olejowania.

 

 

Mazo na poddaszu mam troche więcej mebli niż na dole i uwierz mi, że przy pielegnacji nie mam zamiaru ich przesuwać, wynosić itp. Co do olejowanej podłogi w pokoju dzieci, to też miałam lekkie obawy, ale podłoga w pokoju córki przeszła już chrzest bojowy :) Nasza 4letnia córka do spółki z 5 letnią koleżanką bawiły się na górze w dom:) A rodzice jak to rodzice, w tym czasie zajęci byli rozmową na dole:( Po wejściu na góre myslałam ze osiwieję, na podłodze było tyle wody, że nie wiedziałam za co mam sie złapać:( Wytrałam podłoge do sucha i modliłam się zeby wszystko było ok. I chyba się wymodliłam:) Z kolei u nas w garderobie, jakims cudem na podłogę wylała się pasta do butów w rudym kolorze. Ślady oczywiscie zostały, ale że podłoga jest w podobnym odcieniu (mam dąb w II gat.) , to tylko ja wiem gdzie nie nie należy spoglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! u nas trochę inna sytuacja, bo wszystko na parterze i do tego z dwóch sypialni jest wyjście na ogród. Najbardziej boję się tej olejowanej podłogi w pokojach dzieci (wylane soczki, woda do malowania itp.), mogę nawet nie wiedzieć, że coś się dzieje z parkietem, bo szkody mogą być zamaskowane i odkryte po czasie:) No i to nasze wielkie łózko w sypialni - trudno je wynieść na czas olejowania.

użytkuję od 3 lat i pisałam już nie raz

-olejuje się na początku, potem mniej więcej po roku a potem w zasadzie można "rynek" czyli tam, gdzie wydeptane

-woda parkietowi niestraszna, gorzej ją zniosą panele

-do mycia są specjalne płyny bez detergentu. Detergent powoduje białe plamy, te płyny to mydło. Ja kupiłam razem z olejem. Myję w razie potrzeby i bez skrepowania.

-jak się powyciera, porysuje - to olej renowacyjny, chwila i po bólu.

-mojemu parkietowi nieszkodzi psie, tłuste żarcie. Nie wiem, dlaczego, mój pies uwielbia wywlekać kąski z miski i zjadać na środku salonu. Muszę przetreć, ale śladów nie ma. Ale, ważne! dopiero tak jest po olejowaniu renowacyjnym. Po pierwszym oleju tłuszcz zostawiał ślady i byłam załamana. Teraz już nie.

-piasek bardzo ładnie "wyślizguje" parkiet. Im dłużej ten parkiet leży, tym ładniejszy (w przeciwieństwie do lakieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny! Przekonałyście mnie (nad dziecięcymi pokojami jeszcze się zastanawiam, mam inny pomysł, ale dla wielu pewnie zbyt kontrowersyjny, więc sie nie chwalę:)), chociaż na forum opinie na temat olejowanej podłogi są podzielone.

 

Dawaj ten pomysł, bo umieram z ciekawości, akurat ja jestem bardzo otwarta na pomysły wiec nie będę oponować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam trzy lata w domu gdzie w łazience nie ma wanny i jak tylko pojadę do rodziców którzy mają wannę wskakuję i leżę.

Nie wyobrażam sobie własnego domu bez wanny... to cudowny relaks w zimowe wieczory poleżeć w pachnącej, gorącej wodzie :)

 

hahaha, moja koleżanka robiąc remont niedużej blokowej łazienki wywaliła wannę i zrobiła prysznic. Teraz raz na jakiś czas... chodzi do innej koleżanki się pomoczyć :D :D

 

Ja osobiście kocham leżeć w wannie, mogłabym codziennie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...