Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat: Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?

.

 

Opowiedz więc, czego byś nie zrobił ponownie.

Temat się rozjedzie, jak zaczniemy dyskutowac o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w salonie wydają się zimne. Jeżeli jest ogrzewanie podłogowe to super ale co z latem? Jak dla mnie nie do przyjęcia ale widziałam, że ludzie mają i sobie chwalą. Ja nie mam i najprawdopodobniej nie będę miała. Co innego jakieś pasy w około, koło kominka, czy wyjscia na taras.

 

U mojej cioci lezy terakota w salonie i wygląda to poprostu brzydko, jak hall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym parkiet ale decyduje się na podłogówkę więc gres lepiej by oddawał ciepełko.

 

Podloga drewniana nie gryzie sie z podlogowka, choc rzeczywiscie nieco zwiekszy jeszcze bezwladnosc nagrzewania. No ale to ogolna cecha (czasem wada, czasem zaleta) tego systemu, wiec nie zmieni sie to istotnie.

No ale za to ile salonow zostalo wylozonych calkiem plytkami opierajac sie na tym micie.... :-)

Edytowane przez qqlio
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres lepiej oddaje ciepełko-chyba nie ma co z tym dyskutować, no chyba że podłogówka zapowietrzona jak u mnie:)

 

Co to znaczy lepiej? Wiecej? Szybciej?

Szybciej - tak, na poczatku, dlatego napisalem o bezwladnosci. Wiecej? Nie - kluczem jest ocieplenie podlogi na gruncie/stropu piwnicy, itd.

Bylo wiele razy - zapraszam na watki o ogrzewaniu.

Mnie osobiscie bardzo raza cale powierzchnie parteru w plytkach, a potem jeszcze te tlumaczenia, ze podlogowka... Ech... Co kto lubi.

A co do tematu - tak jak pisalem mam tylko wstawki i na pewno bym ich powierzchni nie zwiekszal.

A wstawki sa tez tylko dlatego, zeby kiedys zrobic ich kontynuacje na tarasie - przy panelach nie bylo innego wyjscia, bo nie ma hehe paneli podlogowych tarasowych.

NIe mam podlogowki, ale tak jak pisalem nie ma to wiekszego znaczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym parkiet ale decyduje się na podłogówkę więc gres lepiej by oddawał ciepełko.

 

Też tak myślałam, dopóki sama nie sprawdziłam. Deska dłużej się nagrzewa, oddaje mniej więcej tak samo (mam deskę i płytki, pod stopą wydają się być jednakowo ciepłe), ale za to dłużej trzyma ciepło (tzn. po skręceniu jest dłużej ciepła niż płytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam płytki na całym parterze i bardzo ale to bardzo sobie chwalę to rozwiązanie!

pierwszy raz pobłogosławiłam ten wybór już na etapie przeprowadzki- już widzę jakby ten parkiet wyglądał po tych wszystkich przesuwaniach, upadkach itp itd

drugi raz błogosławiłam po Sylwestrze- 30 par nóg a ja nie drżałam o podłogę- panie tańczyły w szpilkach a rano rozgniecione gdzieś w kącie ciasto bez problemu zmyłam parą pod dużym ciśnieniem z mopa parowego ;-)

i zawsze gdy wracam z ogródka przez salon -a na butach siłą rzeczy mam piasek- myślę sobie jak "pięknie" wyglądałaby teraz moja drewniana podłoga ;)

Moje płytki są duże, jasne i robią bardzo fajne wrażenie

Ja sobie bardzo chwalę i uważam to za jeden z lepszych wyborów w moim domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ngel napisałaś "w kącie ciasto bez problemu zmyłam parą pod dużym ciśnieniem z mopa parowego"

Bardzo proszę podziel się opinią o swoim mopie i jaki masz ( nazwę,), właśnie próbujemy kupić jakiś.

Napiszesz ? Jutro albo pojutrze musimy już coś kupić, będę wdzięczna. A może masz jakiś wątek z forum gdzie chwalą się mopami? :)

Nie znalazłam.

Też mamy na całej powierzchni kafle ( oprócz sypialni ) , jesteśmy zadowoleni szczególnie jak kocica wpada upierdzielona w błocie i narobi pełno śladów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ngel A może masz jakiś wątek z forum gdzie chwalą się mopami? :)

Nie znalazłam.

Też mamy na całej powierzchni kafle ( oprócz sypialni ) , jesteśmy zadowoleni szczególnie jak kocica wpada upierdzielona w błocie i narobi pełno śladów :)

 

Tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148119-mop-parowy

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152834-Myjka-parowa-mop-parowy-parownica

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135476-karcher-odkurzacz-i-parownica

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128160-parownica-KARCHER

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje, ale tak nieśmiało chcę wtrącić, że z trzech warstw lakieru i wino i ciasto i psie łapy zmywają się równie bezproblemowo.

 

myjką parową?

 

i psie pazury i szpilki korpulentnych pań? to jakie to drewno? ;)

 

Megana- cieszynianka podesłała Ci linki- ja mam karchera 1020 i mi bardzo pasi- choć wydaje mi się że okien to się tym nie da zbyt porządnie umyć. Ale np genialnie mi doczyszcza szybę w kominku jak palę mokrym drewnem i podłogi też myję raz dwa (bo mam płytki i se mogę takim cudem myć :p )

p.s. na starość wolałabym drewno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...