Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Ciemne schody - widać na nich każdą rysę (które zostają nawet po przejechaniu odkurzaczem) - być może to kwestia słabego lakieru (mamy również ciemną podłogę i ona się tak bardzo nie rysuje, chociaż w czasie budowy niestety trochę oberwała).

2. Jasne ściany w wiatrołapie - po niecałych dwóch miesiącach mieszkania wymagają natychmiastowego odmalowania :(.

3. A z wykończeniówki zdecydowane NIE dla:

- szklanych stołów/stolików do kawy - kto miał, ten wie, jaka to masakra - zarysowania, kurz, odbite paluchy, naczynia,

- matowych metali w piekarnikach/okapach/zlewach/innych sprzętach - nie ma środka, który domyłby uporczywe mazy (tutaj wygrywa zdecydowanie metal świecący, który - choć szybciej się brudzi - można szybciutko wyczyścić środkami do szkła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co ci przeszkadzają?

Ja mam i sobie bardzo chwalę

 

Podpisuję się pod tym co napisała mrufka,

nie jest to kwestia podobania bo moje własne schody podobają mi się bardzo,

jak były nowiutkie nic nie skrzypiało teraz - 4 do 5 stopni słyszę,

oczywiście ryski itd... do tego powierzchnia pod schodami nie do sensowanego wykorzystania,

a tak przy wylewanych mogłaby być tam spiżarka, a w miejscu spiżarki większa kuchnia....

teraz na bank byłyby wylewane stopnice wyłożone kaflami drewnopodobnymi np. porcelanite dos neo (http://www.porcelanite.es/71204_en/16-6x100-8-cm/)

a podstopnice w jasnym gresie.... eh że też się posłuchałam.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- matowych metali w piekarnikach/okapach/zlewach/innych sprzętach - nie ma środka, który domyłby uporczywe mazy (tutaj wygrywa zdecydowanie metal świecący, który - choć szybciej się brudzi - można szybciutko wyczyścić środkami do szkła).

zwilżona mikrofibra nie działa? u siebie wszystkie fronty mam takie zmatowione, szczotkowane i owszem, paluchy widać, ale po przetarciu suchą lub lekko zwilżoną mikrofibrą - jak nowe. środki do szkła - też sobie radzą.

nie wiem czy to jest powszechnie dostępne, ale w pakiecie do któregoś ze sprzętów dostałam od producenta (bosch) taką chusteczkę do stalowych elementów. niestety była tylko jedna, ale gdybym to gdzieś w sklepie dopadła, kupiłabym choćby ze względu na wygodę używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ryski itd... do tego powierzchnia pod schodami nie do sensowanego wykorzystania,

a tak przy wylewanych mogłaby być tam spiżarka, a w miejscu spiżarki większa kuchnia....

teraz na bank byłyby wylewane stopnice wyłożone kaflami drewnopodobnymi np. porcelanite dos neo (http://www.porcelanite.es/71204_en/16-6x100-8-cm/)

a podstopnice w jasnym gresie.... eh że też się posłuchałam.... :(

 

Ja długo walczyłam o wylewane schody i spiżarkę pod nimi. A mój mąż wymarzył sobie piękne ażurowe schody......i takie właśnie mamy ( długo wypracowywany kompromis ;) Schody są jasne, jesionowe i nie widać na nich żadnego kurzu (w odróżnieniu od paneli ;( Rysek też nie widać. Pomimo tego, że są ażurowe i dość strome to pies nie boi się po nich biegać (chociaż ma zabronione wchodzenie na górę i jest konsekwentnie z góry przeganiany). Jakoś nie zauważyłam, żeby komukolwiek wpadała noga pomiędzy stopnie , ani nam ani dzieciom (trzem). Nie wiem nawet w jaki sposób miałyby nogi tam wpadać. Należy jedynie uważać, żeby odległość pomiędzy stopniami nie była zbyt duża ze względu na bezpieczeństwo dzieci (nasza najmłodsza pociecha i zarazem największy urwis próbuje się przeciskać pomiędzy nimi)

A miejsce pod schodami dało się sensownie zagospodarować i mieści się tam nasza biblioteka. A spiżarka....cóż...mam za to dużą kuchnię i między garażem a wiatrołapem regalik na spożywcze zapasy :)

Jeśli mi się uda to jutro spróbuję cyknąć jakąś aktualną fotkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwilżona mikrofibra nie działa? u siebie wszystkie fronty mam takie zmatowione, szczotkowane i owszem, paluchy widać, ale po przetarciu suchą lub lekko zwilżoną mikrofibrą - jak nowe. środki do szkła - też sobie radzą.

nie wiem czy to jest powszechnie dostępne, ale w pakiecie do któregoś ze sprzętów dostałam od producenta (bosch) taką chusteczkę do stalowych elementów. niestety była tylko jedna, ale gdybym to gdzieś w sklepie dopadła, kupiłabym choćby ze względu na wygodę używania.

 

Pisałam już w swoim wątku, że miałam specjalny płyn - "psikacz" - do tych metalowych powierzchni i nie bardzo pomógł. Sucha mikrofibra nic nie pomaga, a zwilżona zmywa paluchy, ale zostawia za to nowe ślady-mazy. Może ja jakoś nieumiejętnie się za to zabieram? Problem dotyczy zwłaszcza dużych powierzchni jak okap, bo na piekarnik chucham i jakoś powolutku, pomalutku schodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwilżona mikrofibra nie działa? u siebie wszystkie fronty mam takie zmatowione, szczotkowane i owszem, paluchy widać, ale po przetarciu suchą lub lekko zwilżoną mikrofibrą - jak nowe. środki do szkła - też sobie radzą.

nie wiem czy to jest powszechnie dostępne, ale w pakiecie do któregoś ze sprzętów dostałam od producenta (bosch) taką chusteczkę do stalowych elementów. niestety była tylko jedna, ale gdybym to gdzieś w sklepie dopadła, kupiłabym choćby ze względu na wygodę używania.

 

Wydaje mi się, że coś takiego widziałam chyba w Lidlu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy.anika, dziękuję, okap był moim marzeniem, chociaż byłam od niego odwodzona również tu na forum, ale się zaparłam i mam, co chciałam ;) Jutro porządnie zabieram się za jego czyszczenie, w ruch pójdzie płyn do mycia szyb, ściereczki z Lidla (jak znajdę ;)), oliwka (doradzono mi, że pomaga) i prędzej skonam, niż się poddam ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już w swoim wątku, że miałam specjalny płyn - "psikacz" - do tych metalowych powierzchni i nie bardzo pomógł. Sucha mikrofibra nic nie pomaga, a zwilżona zmywa paluchy, ale zostawia za to nowe ślady-mazy. Może ja jakoś nieumiejętnie się za to zabieram? Problem dotyczy zwłaszcza dużych powierzchni jak okap, bo na piekarnik chucham i jakoś powolutku, pomalutku schodzi ;)

 

Ja używam tego środka i moge polecić, bo czyści super i tworzy powłokę chroniącą przed odciskami palców, zabrudzeniami. Miałam tez inne środki, ale się nie sprawdziły. Inoxu mam w domu sporo (okap, piekarnik, naczynia-pojemniki, zlew, czajnik). No i pięknie tez czyści chrom - wszystkie baterie lśnią.

http://www.leroymerlin.pl/produkty/srodek-pielegnujacy-do-stali-szlachetnej-i-chromu-mellerud,1239010727,1288006668.html

Edytowane przez asizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejowania nie polecam. Niedawno załatwiłam się pięknie z lodówką. Na początku byłam zadowolona, a potem...

Jak zaczęła łapać kurz, włosy psa i zrobiła się jak pokryta klejem! O matko! Aż popukałam się w czoło ... ;)

 

Sprawdzę sobie ten środek, bo ostatnio kupiony w ogóle nie zdaje egzaminu.

Ech... a z moją zmywarką Siemens w ogóle nie ma problemu. Myślałam, że wszystkie inoxy są takie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek też tak zrozumiałam wypowiedź Viga:) że ma olejowaną lodówkę i myślę sobie może jakoś zabudowaną w drewnie do olejowania albo coś ale przeczytałam jej post drugi raz i trzeci i chyba wiem:

 

Viga nie poleca olejowania oliwką jak ktoś wcześniej polecał - sprzętów w inoxie:):):)

 

chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...