Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze, własnie dzisiaj rozważałam projekt stolarza. Tam zmywarka - właśnie na końcu ciagu kuchennego- przy ścianie. Może między ścianę a zmywarkę dac Cargo - 15 cm, i takie odsunięcie zmywarki od ściany już sprawę załatwi?

15cm to wg mnie trochę mało, tak ze 30 byłoby już dobrze :)

u mnie przyczyną są długie noże itp, które kładę u góry na bocznej półeczce, zawsze się jakiś obróci i wypadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urządzania kuchni. Dla mnie porażką jest umieszczenie daleko od siebie zmywarki, zlewozmywaka i kuchenki. Nie wyobrażam sobie latać po całej kuchni żeby ziemniaczki odcedzić albo chlapać po całej kuchni jak bym chciała wsadzić do zmywarki opłukane naczynia. Dla mnie idealne rozwiązanie to od w kolejności zmywarka, zlew i kuchenka lub na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej nie umieściłabym zmywarki na końcu przy ścianie - ściana brudzi się niemiłosiernie, farba mimo, że zmywalna nie dała w końcu rady i konieczne jest kolejne (!) odmalowanie.

W mieszkaniu była to jedyna opcja na jej umieszczenie ale w domu tego błędu nie popełnię.

 

A moja siostr ma tak i sobi chwali. Tylko ona ma na ścianie płyki i na dodatek zmywarka jest schowana za lodówką I jak coś robi może mieć otwartą zmywarkę i od razu do niej wrzucać brudne naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir

tak, kratka jest potrzebna w garderobach, albo jakiś wyciąg mechaniczny do pomieszczenia, gdzie jest wentylacja. Okna muszą mieć mikrowentylację i nie wolno przesłaniać kratek. Gdy ciąg jest odwrotny (nawiewa do domu), trzeba bardziej rozszczelnić (lub uchylić) okna. Drzwi wewnętrzne muszą mieć podcięcie.

 

w związku z tym mam pytanie czy jak mam wrażenie ze właśnie w łazience jak nie włącze wentylacji to działa na odwrót tzn wciąga do domu to mam rozszczelnić okna

jakis majster tez mi powiedział ze mogę mieć za szczelny dom

troche dziwnie na niego patrzałam jak mówił coś o zasysaniu powietrza czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora - żeby powietrze z domu uciekało, musi jednocześnie gdzieś napływać. Jeśli masz dwie kratki wentylacyjne i szczelny dom, to którędy, jak nie jedną z kratek powietrze ma się dostawać do środka domu? To podstawy fizyki ciśnień.

Dlatego przy wentylacji grawitacyjnej okna i drzwi muszą mieć mikrowentylację lub być nieszczelne - aby powietrze wpadało do domu szczelinami i wylatywało kominami wentylacyjnymi.

To jest właśnie przyczyna tego, dla której w energooszczędnych domach się wentylacji grawitacyjnej nie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora - żeby powietrze z domu uciekało, musi jednocześnie gdzieś napływać. Jeśli masz dwie kratki wentylacyjne i szczelny dom, to którędy, jak nie jedną z kratek powietrze ma się dostawać do środka domu? To podstawy fizyki ciśnień.

Dlatego przy wentylacji grawitacyjnej okna i drzwi muszą mieć mikrowentylację lub być nieszczelne - aby powietrze wpadało do domu szczelinami i wylatywało kominami wentylacyjnymi.

To jest właśnie przyczyna tego, dla której w energooszczędnych domach się wentylacji grawitacyjnej nie montuje.

Elfir jesteś wielka!!!

to rozumiem ze jak rozszczelnie okna to powinno wystarczyć

bo kratek na dole w sumie mam trzy

w łazience z możliwością właczenia wyciągu - wiatraczka

w pokoju - tylko kratka

w kuchni - tylko kratka bo jeszcze nie jest podłaczony do niej wyciąg

i do środka wieje mi tą w łazience

i czasami ta w kuchni ale ta za to raczej nie wciąga

dodam ze łazienka i kuchnia są prawie na przeciwko

ta w pokoju jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie gdzie brudzi się ściana przy zmywarce ? Nie miałam i nie mam jeszcze takowej, a przymierzam się do zakupu. Natomiast pierwszy raz czytam, że coś obok się brudzi - dlaczego?

w mnie brudzi się bezpośrednio przy zmywarce, po całości hehe, zależy jak mocno chlapnie

najbardziej brudzące są długie noże, łopatki itp, które układam na półce górnego kosza i kiedy wsuwam kosz do środka wtedy te drobiazgi wypadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam:

-starych domów ze scianami nosnymi (prawie wszystkimi), domów do generalnego remontu. Niestety nie miałam wyboru dom odziedziczyłam w spadku i koszty jak i wykonanie budynku generalnie mnie przeraża.

- tylko parterówka, naprawdę schody to cos dla dzieci, poza tym dom niski, dwa schodki max

- odziedziczyłam tez piekny ogrod, ktos tu mówił o pielegnacji, fakt ogród sie marnuje bo przy małym dziecku i pracy nie mam nań czasu:(

- wybierajac prysznic czy wanna u mnie wygrywa wanna

- skosy w domach na poddaszach, nie wiem skad to przyszło ale nie akceptuję tego, wolę większy kąt dachu i rezygnacje ze skosów kosztem powierzchni. druga sprawa ze nie umiem pod nimi spać:)

- sprawdza nam sie doskonale piwnica pod calym domem, garaz nie jest zagracony:)

- zmienie kiedys szafki w łazience na podwieszane

- żałuję ze nie dałałam żaluzji zewnętrznych montowanych razem z oknami, przy moim sasiedztwie strach dom zostawic a juz okno otwarte..

- wylewane betonem pasy do garażu , na "+"

- błedy rodziców męża których oni żałują (my juz też): zgoda na warsztat samochodowy w pobliżu(hałas) i zgoda na budowę domku (który stał się domiskiem) na 2 metry od granicy (zacieniona działka)

- obsadzanie zbyt blisko naszego płotu tujami dość szerokimi- rozrosły się, korzenie także i wypierają nam drewniany płot - sasiad nie widzi problemu

 

Jestesmy w trakcie remontu - jeszcze sie dopisze:)

Edytowane przez Wren
Błąd ortograficzny 8|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wren - dobry projekt pomoże ci zamienić wady działki w zalety. Nawet w gęstej zabudowie. Odżałowałabym pieniądze i przede wszystkim wymurowała pełny mur z silikatów od strony warsztatu. Ładnie otynkowany na biało może być ozdobą ogrodu, odbijającą światło.

 

http://homeklondike.com/wp-content/uploads/2010/10/1-MG-Melody-Lane-1.jpg

 

Żywotniki - może zdemontujcie płot, przytnijcie żywotniki i będziecie mieli zielony żywopłot.

 

Aby ograniczyć prace w ogrodzie, ogranicz trawnik. Tam, gdzie bawią się dzieci możesz położyć specjalną wykładzinę lub sztuczną trawę. Aby nie pielic, posiej i posadź gęsto rośliny okrywowe między krzewami (fiołki, brunnery, jasnota, gajowiec, kopytnik, bergenie, barwinek, paprocie, ułudki, tiarelle, hosty) - cokolwiek, byle tylko nie zostawiać wolnej przestrzeni, gdzie mogą się wysiewać chwasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wren - dobry projekt pomoże ci zamienić wady działki w zalety. Nawet w gęstej zabudowie. Odżałowałabym pieniądze i przede wszystkim wymurowała pełny mur z silikatów od strony warsztatu. Ładnie otynkowany na biało może być ozdobą ogrodu, odbijającą światło.

 

Żywotniki - może zdemontujcie płot, przytnijcie żywotniki i będziecie mieli zielony żywopłot.

 

Aby ograniczyć prace w ogrodzie, ogranicz trawnik. Tam, gdzie bawią się dzieci możesz położyć specjalną wykładzinę lub sztuczną trawę. Aby nie pielic, posiej i posadź gęsto rośliny okrywowe między krzewami (fiołki, brunnery, jasnota, gajowiec, kopytnik, bergenie, barwinek, paprocie, ułudki, tiarelle, hosty) - cokolwiek, byle tylko nie zostawiać wolnej przestrzeni, gdzie mogą się wysiewać chwasty.

 

Ale taki mur ma chyba jakies ograniczenia co do wysokości?

Niestety nie sa to żywotniki tylko jakaś odmiana Tuj które prawdopodobnie po ucięciu wyschną o ile się nie mylę.

Dziekuje za inspiracje, coś mi przyszło do głowy:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...