Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skrzętnie notuję. Zaczynamy budowę w kwietniu i mam nadzieję uniknąć jak najwięcej błędów, choć wszystkich sie nie da. Su[per wątek

 

Chciałam dom max 180 m. wyszedł mi 250m.

 

Jak dzieci sie porodzą i dorosną. To pobuduję parterowy, ale musze miec wiekszą i bardziej ustawną działkę, bo na parterowy potrzeba ciut wiecej miejsca

 

Natomiast u siebie w mieszkaniu. Dwupoziomowe. Nigdy wiecej schodow bez podstopnic - czyli otwartych. Wszytko ze schodów sypie sie na dół. U mnie w tym przypadku zestaw telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazły się następne, po półrocznym zamieszkiwaniu.

 

1. Okna w kuchni za wysoko - chciałam wyżej niż blat i wystarczyłoby ok 1m od podłogi - jest 1,2 i trudno otworzyć

2. Brak wyłącznika schodowego w wiatrołapie (a wiatrołąp jest spory).

3. Brakuje gniazd pod okapem od frontu (do lampek świątecznych), od strony ogrodu są 2 z przodu zapomniałam :(, ale to do nadrobienia bo elewacja jeszcze nie skończona.

 

Sprawdza się znakomicie :

1. Spiżarnia pod schodami zagłębiona o ok 80cm - zimno i wygodnie

2. Przejście z garazu do domu przez wiatrołap- wiadomo : wierzchnie ciuchy i buty tam sie zostawia

3. Ogrzewanie podłogowe (podłoga nie jest ciepła- no zimna tez nie :lol: a w domu cieplutko) dziecko co chwila 'gubi" kapcie i przynajmniej nie trezba jej strofować.

4. Garderoba- cały bałagan można tam upchnąć.

5. Zadaszony taras. Poza wszystkimi zaletami jest także taka ze tam jest skłądowane teraz drewno do kiminkaprzeznaczone na najbliższy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej wysokiej baterii w kuchni.

Okna zachlapane :evil: , woda na blacie i dookoła zlewu :evil: - mimo,że zlew jest głębszy niż standardowy.

 

Może i ona ładnie wyglada (wg mnie)- mi sie bardzo podobały takie grube wysokie krany w kuchni. Podobaja mi się nadal, ale w uzytkowaniu - koszmar.

Też mam taką baterię i jest to moje największe (dotychcczas) niepowodzenie.

 

Absolutnie sie nie zgadzam. Okolice zlewu zawsze sa mokre, niezaleznie od baterii. Oto moja (jeszcze w trakcie montazu).

 

http://img155.imageshack.us/img155/835/krankludi1sj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija prawie rok odkąd mieszkamy, czas więc na moje podsumowanie ;)

 

moje błędy:

 

- baterie zbyt drogie, przy zakamienionej wodzie, mimo filtrów i magnetyzerów na wejściu, osadza się wszystko szybciutko i pewnie po paru latach wszystko będzie do wymiany :( szkoda kasy :(

- prysznic z sufitu rewelka, gorzej z głowicą (słuchawką) prysznicową, niby porządna, bo troche kosztowała, a badziew taki, no i ta nasza twarda woda, po jednej kapieli 50% dziurek zatkane :-? i woda leci jakby chciała a nie mogła :-?

 

Dopisałbym: brak odkamieniacza wody - wtedy dwa powyższe błędy byłyby nieaktualne. Bardzo polecam to urządzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie mówię nie! wszelkim kabinom prysznicowym. Mam kamienistą wodę i na szklanych powierzchniach zdrapuję osadzający się kamień, nie mówię już o wszelkich prowadnicach, rowkach, załamaniach. Szorowanie trwa około 2 godzin...być może robię to zbyt wolno ale i tak szkoda czasu i energii.

 

Polecam odkamieniacz! Tylko trzeba to zaplanować podczas robienia instalacji wod-kan. Cała woda wchodząca do domu musi przejśc przez to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ja muszę mieć jednokomorowy, duży i głęboki zlewozmywak, bo jak teraz myję patelnię to mnie krew zalewa i nie tylko! Niestety garnek na bigos myję w wannie.

- Kuchnia powinna być chociaż częściowo oddzielona od salonu, bo podczas smażenia nie słychać TV, goście nie muszą patrzeć na stertę zużytych talerzy w czasie imprezy itp. Ciężko jest również utrzymać porządek w kuchni (nie mówię tu o brudzie)

- Fajną rzeczą jest piekarnik na wysokości "pasa" nie trzeba się schylać.

- UWAGA szafki firmy BRW pleśnieją!. Mój mąż nawiercił dodatkowe otwory, ale nie pomogło. Może dlatego, że nie wycieram naczyń przed włożeniem ich do suszarki :lol: Po 2 latach nadal śmierdzą jak by były prosto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-bateria kuchenna pod oknem - ciągle zachlapane ( i nie myślcie że u Was będzie inaczej)

Zgadzam się - pomysł poroniony zupełnie. Do tego przez błąd architektki i moją nieuwagę okienko się nie otwiera inaczej niż uchylnie. Baterie są o 1 cm. za wysokie (te składane) :roll:

 

musze sie nie zgodzić :) ...mam zlewozmywak pod oknem, ale blat jest nizej niż parapet (tak mi sie bardziej podoba)..... oraz ze względu na możliwość bezproblemowego otwierania okna i ewentulanego chlapania....

użytkuję kuchnie od września i ani razu nie doświadczyłam kropli wody na parapecie ani oknie....mysle ze wszystko to kwestia przewidywania :)

 

pozdrawiam

motyczka

 

Tu się zgodzę w 100% Fajnie sobie zmywać oglądając świat w oknie ale warunek- okno wyżej niż blat kuchenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytać ten wątek, czy nie.

Mam masę błędów :cry: Trudno, większość na własne życzenie, bo niby wiedziałam, że będzie źle, ale tak jak miałoby być dobrze, to albo mi się nie podobało, albo nie pasowało :lol:

 

Na razie sklinam na:

matowe ciemne płytki - koszmar, widać każdy zaciek

 

Z tego co czytam to moimi bolączkami będą:

- zlewozmywak w oknie (mówiłam wszystkim, że tam się go nie robi, a u mnie niepostrzeżenie tam się znalazł), przy blacie równym z parapetem

- rezygnacja ze spiżarki na rzecz oddzielnego WC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawa jak duży jest ten odkamieniacz ile kosztuje gdzie można dostac itp.dane.pozdrawaiam

 

Ja kupiłem w sieci hurtowni BIMS PLUS (http://www.bimsplus.pl/), kosztuje ok. 2100 plus 500 montaż. Jest wielkości ok. zasobnika 120 l, wyższy a węższy.

Te odkamieniacze są dobre ale znalazłem jeszcze cos takiego:

http://www.euronom.pl szukajcie w produktach.

jest tańsze, mniejsze i bezobsługowe należałoby tylko spytać jaką twardość ma woda przed i za urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

o co chodzi z tą spiżarką. Bo czytam tu parę razy i słyszę od znajomych, że spiżarka to koniecznie.

 

No a ja jestem na etapie projektu i nie bardzo mam miejsce na spiżarkę i nie rozumiem jej potrzeby. No bo domyślam się, że chodzi o te wszystkie zgrzewki wody, papieru toaletowego, proszki do prawnia itp.

 

Ale: czy nie można po prostu (tak planuje) zrobić w kuchni szafki wielkości drugiej lodówki (obie, tj. lodówka i szafka) w zabudowie - i w ten sposób mieć jakby "spiżarkę"?

 

No chyba, że w spiżarce służy jeszcze jakimś ważnym celom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

o co chodzi z tą spiżarką. Bo czytam tu parę razy i słyszę od znajomych, że spiżarka to koniecznie.

 

No a ja jestem na etapie projektu i nie bardzo mam miejsce na spiżarkę i nie rozumiem jej potrzeby. No bo domyślam się, że chodzi o te wszystkie zgrzewki wody, papieru toaletowego, proszki do prawnia itp.

 

Ale: czy nie można po prostu (tak planuje) zrobić w kuchni szafki wielkości drugiej lodówki (obie, tj. lodówka i szafka) w zabudowie - i w ten sposób mieć jakby "spiżarkę"?

 

No chyba, że w spiżarce służy jeszcze jakimś ważnym celom?

 

Ja też nie mam w projekcie spiżarki - zakładam, że zapasy chemiczno - papierowe będe miec w pralni a zapsaów kuchennych...raczej nei robię. nie grozi mi też robienie weków i innych pyszności. poza tym mam sporą kuchnię licze wiec że wszystko co nie zbędnę sie zmieści.

Mam jednak możliwość zrobienia spiżarki (kosztem kawałka kuchni), ciekawa wiec także jestem jakie jest przeznaczenie spiżarki (pytam tych którzy użytkują)

 

Ja w tej chwili widzę dwa plusy: trzymanie tam wielkich garów i worka z ziemniakami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede miec spizarke, bo:

ziemniaki, zgrzewki, maka, cukier, moze troche sloikow, duze gary...a takze dlatego, ze co dla mnie wazne: zbudowanie spizarki ogranicza ilosc szafek kuchennych (czyli koszt szafek jest mniejszy)

no i wszyscy mowia ze trzeba miec...

tez myslałam o takiej szafie na rozne roznosci spozywcze, bo chcialam miec sliczna kuchnie z wyspa, zrezygnowalam, nie wiem czy slusznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam kiedyś w necie, ale adresu strony nie mam:

 

Spiżarnia. Gdzie ją umiejscowić?

 

Spiżarnię wygodnie jest mieć w pobliżu kuchni, najlepiej z wejściem z tej ostatniej - jeżeli nie wpłynie to niekorzystnie na jej wygląd, nie utrudni ustawienia mebli ani nie rozdzieli niepotrzebnie ciągu technologicznego. Jeśli miałoby się tak stać, lepiej wejście do spiżarni umieścić w holu. Spiżarnia powinna być też usytuowana możliwie blisko wejścia do domu, aby ciężkie zgrzewki z wodą czy mlekiem wnosiło się jak najkrótszą drogą.

 

Temperatura w spiżarni.

 

Stworzenie idealnych warunków do przechowywania żywności nie jest wcale proste. Żeby spiżarnia możliwie najlepiej wypełniała swe zadania, powinna być chłodna, sucha, zaciemniona i dobrze wentylowana. Największym problemem jest zapewnienie w tym wnętrzu odpowiedniej temperatury - optimum to 10-15°C. Jednak systemy urządzeń utrzymujących stałą temperaturę w komorach to nie są rozwiązania na skalę domu jednorodzinnego.

 

W zwykłym domu jednorodzinnym spiżarnię wystarczy urządzić po prostu w pomieszczeniu nieogrzewanym, oddzielonym od reszty ciepłych pomieszczeń ścianami możliwie dobrze izolowanymi termicznie. Aby nie nagrzewała się od słońca, powinna być zlokalizowana w północnej - najchłodniejszej części domu.

 

I jeszcze wnętrza:

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/spizarnia.jpg http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/spizarnia3.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/spizarnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w spiżarni worek ziemniaków, karma dla zwierząt, duże gary, słoiki, zgrzewki wody, soków, lodówka ze starego mieszkania na większe sprawy i okazjonalnie na święta, brzydka mikrofalówka i mop i szczotka do podłogi - nienawidzę rozdyźdanych resztek na podłodze a mop w koncie na widoku jest błe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...