Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w spiżarni worek ziemniaków, karma dla zwierząt, duże gary, słoiki, zgrzewki wody, soków, lodówka ze starego mieszkania na większe sprawy i okazjonalnie na święta, brzydka mikrofalówka i mop i szczotka do podłogi - nienawidzę rozdyźdanych resztek na podłodze a mop w koncie na widoku jest błe

obecnie mam i nie wyobrażam sobie zycia bez niej :lol: :wink:

do tego co pisze warkot dodam:

wszystkie smieci typu: woreczki foliowe, pudełka i miski plastikowe

wieksze gary

sprzet typu: toster, gofrownica, frytownica...

Od niedawna mam powieszone na haczykach patelnie, nie spodziewalam sie ze bedzie to takie wygodne.

a! zapomnaiałabym, ze w spizarce trzymam dobroci dla dzieci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odkamieniacze są dobre ale znalazłem jeszcze cos takiego:

http://www.euronom.pl szukajcie w produktach.

jest tańsze, mniejsze i bezobsługowe należałoby tylko spytać jaką twardość ma woda przed i za urządzeniem.

 

Ja też znalazłam, jeszcze tańsze: http://www.elektra.internetdsl.pl/index.html i nie pobierają prądu.

 

Czy ktoś może zna i stosował te odkamieniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

o co chodzi z tą spiżarką. Bo czytam tu parę razy i słyszę od znajomych, że spiżarka to koniecznie.

 

No a ja jestem na etapie projektu i nie bardzo mam miejsce na spiżarkę i nie rozumiem jej potrzeby. No bo domyślam się, że chodzi o te wszystkie zgrzewki wody, papieru toaletowego, proszki do prawnia itp.

 

Ale: czy nie można po prostu (tak planuje) zrobić w kuchni szafki wielkości drugiej lodówki (obie, tj. lodówka i szafka) w zabudowie - i w ten sposób mieć jakby "spiżarkę"?

 

No chyba, że w spiżarce służy jeszcze jakimś ważnym celom?

 

Gratuluje pomysłu łączenia chemii ze spożywką :lol:

Spiżarka służy do trzymania produktów sypkich , jakiś ryżów makaronów mąk cukrów, wód, napoi soków po prostu spożywki która jest duża gabarytowo i ciężka. Po za tym dla mnie taniej jest zrobić spiżarkę nisz obstawić cała kuchnie wiszącymi szafkami, chyba że tak jak nie którzy którzy robią bardzo fajne słupy z szafek to wygląda całkiem nieżle i myślę że jest bardzo funkcjonalne. :D

Dodam że ja też nie miałem w projekcie spiżarki ale ją sobie stworzyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam spiżarkę ponad 20 lat i nigdy nie trzymałam w niej deski do prasowania, mopów, proszków itp. Stał tylko odkurzacz, zapasy jedzenia, a mała moja spiżareczka nie była bo 1,7*1,45m. Jedzeniem się tak nie przejmuję, bo zrobię sobie półeczki w piwnicy, poza tym będę mieć w kuchni taką szafkę - 0,8*2m z szufladami w środku. Jedyne co mnie martwi to to, że nie będę miała gdzie trzymać np. ciasta, czy większej ilości smakolyków (sałatki, galarety).

A tak poza tym był to składzik rzeczy absolutnie zbędnych i niepotrzebnych :lol: (a nuż się kiedyś przydadzą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nikt nie pisze o garażu ,a ja wymyśliłem sobie (mam garaż nieogrzewany w bryle budynku) że na scianach zrobie sobie półki zamykane i tam umieszczę wszystkie przetwory których żona robi ogromne ilości .Mineły przecież czasy kiedy garaż był zbiorowiskiem części samochodowych potrzebnych do ciągłych remontów . Natomiast takie takie produkty jak kasze ,cukier itp umieszczę w dużej szafce w kuchni .Jeśli to zły pomysł to piszcie dlaczego :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale: czy nie można po prostu (tak planuje) zrobić w kuchni szafki wielkości drugiej lodówki (obie, tj. lodówka i szafka) w zabudowie - i w ten sposób mieć jakby "spiżarkę"?

Można, ale popieram zdanie, że to kosztowna sprawa, a i sama kuchnia przypomina wtedy zabudowaną spiżarkę :lol: bo jedna taka szafka to za mało.

Sama mam schowek pod schodami, pom. gospodarcze i garaż z wejściem do domu i uważam, że spiżarka blisko kuchni też by się przydała. Jak już mieszkasz w domku, to wygodniej jest zrobić duże, hurtowe zakupy raz na jakiś czas niż jeździć do marketu co sobotę. Więc zbiera się: pudło makaronu, zgrzewka dżemów, zgrzewka mąki, zgrzewka cukru, karmy dla zwierząt, soki plus własne wytwory :wink: jak ktoś robi. Słowem - multum. Jak ktoś ma spiżarkę pod reką, to ie musi nosić. Ja wkładam do szafek w kuchni partiami po troszku. Ale w ogóle bez "magazynu" nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odkamieniacze są dobre ale znalazłem jeszcze cos takiego:

http://www.euronom.pl szukajcie w produktach.

jest tańsze, mniejsze i bezobsługowe należałoby tylko spytać jaką twardość ma woda przed i za urządzeniem.

 

Ja też znalazłam, jeszcze tańsze: http://www.elektra.internetdsl.pl/index.html i nie pobierają prądu.

 

Czy ktoś może zna i stosował te odkamieniacze?

 

Te magnetyzery znam , ale też wiem że te szwedzkie działają dużo lepiej , mają wyższą skuteczność. Kiedyś słuchałem jakiegoś dłuższego wywodu na ten temat ale szczegułów juz niestety nie pamiętam.

Nie ulega wątpliwości że warto zainwestować w ochronę inst., urządzeń i choćby płytek w domu. Ja rozważam albo ten odkamieniacz z Bimsu albo ten szwecki z euronomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarnia bo

miałam przez 15 lat , a potem przez 10 nie (tylko tzw. skrytkę na schodach) i jest to rzecz absolutnie genialna. Nigdy się nie przyzwyczaiłam, ze jej nie ma - a to już coś. :lol: :lol: :lol:

 

Żeby szafki w kuchni spełniały rolę spiżarni musiały by być

1) takie co by się nie trzeba schylać non stop

2) żeby było widać na pierwszy rzut oka gdzie co jest

3) żeby nie trzeba wyciągać niczego poza tym produktem, po który sięgam

czyli liczne płytkie regały, co najwyżej zamykane szklanymi drzwiczkami.

Chyba :-? lepiej, taniej i łatwiej zbudować spiżarkę?

:lol: I jak ktoś napisał wyżej - wieszanie patelni na kołeczku, to jest własciwy sposób przechowywania tego sprzętu!!!!! Niedowiarki - wypróbujcie 8)

 

Oczywiście inne pomieszczenie gospodarcze może pełnić rolę spiżarki (garaż), ale to zawsze jest bardzie męczące - trza donieść - jak pisałam wcześniej miałam tak i choć nie w garażu

1) słoiki do odniesienia czekały na "dogodny moment" tygodniami

2) w tym np. garażu to może bywac błoto i już widzę te tabuny chętnych co lecą po dżem lub mąkę i zmieniaja w tym celu buty 8) :wink:

 

Chemii i spożywki się NIE ŁĄCZY, więc pralnia to niedobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie:

- zmieniłabym wentylację grawitacyjną na mechaniczną - najlepiej z reku i GWC (nie lubię zimna i dusznych pomieszczeń - więc ciągle się stresuję - żeby ciepło nie uciekało - i żeby było świeże powietrze -

- szkoda ciepła które ucieka przez komin (jest DGP w dwóch punktach - więcej nie chcę), ale myślę nad nakładką na wkład, aby wspomóc c.o. (wczesniej bałam się "kotłowni " w salonie, naczyń wzbiorczych i innych takich)- może się przekonam...

- kocioł kondensacyjny Viessman...- przereklamowany :oops:

Polecam:

- podłogówkę (hol, kuchnia, wc) - gdybym miała więcej terakoty - zrobiłabym wszędzie (no może poza sypialniami)

- grzejnik kanałowy - u mnie przy dużym oknie

- kominek w szybą unoszoną do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 3 duże piwnice i 1 małą i to właśnie w tej małej chcę zrobić spiżarnię, bo teraz nie mam i bardzo mnie to wkurza, wiem że trochę nieporęcznie bo będę musiała schodzić za każdą pierdołą ale zawsze bliżej do piwnicy niż do sklepu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to witam wszystkich

do tej pory często tu zaglądałam lecz nie pisałam, ale właśnie kupiliśmy mieszkanie (nad naszym starym i teraz mamy pół domu z wielkim ogrodem) i będę potrzebowała pewnie porad, pomocy i wielkiej ilości pomysłów :) a to forum jest skarbnicą wszelkich informacji

no i ten wątek ... rewelacja, już wiem czego mam nie robić bo muszę przyznać, że miałam kilka, jak się okazuje, głupich pomysłów

póki co idę trochę popracować i miłego dnia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIŻARNIA/KOMÓRKA/POMISZCZENIE GOSPODARCZE!!!!!!!!!!!

BEDE MIAŁA WSZYSTKO(i ciesze sie jak szlak) :D

 

projekt tak wybrałam zeby napewno mi ich nie zabrakło , dom bez podpiwniczenia wiec koniecznosc. Jedna komórka za garażem z wyjsciem na ogród,pralnia ,i spiżarnia przy kuchni ( w projekcie nie było -wykrojone z kuchni i gabinetu) oprócz tego strych.

musze wam powiedzeic ,ze nie wiem jakie bede miała kafelki w duzej łazience ale jak bedzie wygladała spiżarnia wiem napewno nawet mam zamówine regały.

nie wiem jak to bedzie w praktyce bo przeprowadzka na wiosne ale przemyslałam wszystko 100 razy i myśle ze to optymalne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj wychwalają tak spizarnie, a mi się niestety nie podoba spizarnia w kuchni, ze wzgledu na dodatkowe drzwi i to, ze jak goscie są w kuchni to trzeba im pokazywac, co sie tam ma, bo to sie cisto przyniesie, kompocik, wode mineralną... i w moim projekcie planuje miec duze pomieszczenie gospodarcze blisko kuchni (prawie ze na przeciw) i tam miec pralke, zamrażalkę dodatkową, szafę na przetwory i inne spozywcze artykuły, mopy, wiadra, i wszystkie inne dziwne rzeczy....widziałam takie rozwiazanie w jednym domku i wszystko było ok, oprócz jedengo faktu - rzeczywscie czasami była tam podłoga brudna, ale to tylko ze wzgledu na niezbyt korzystny układ tego pomieszczenia wzgldem garazu. Poza tym OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cora! Nie leży mi zupełnie pralnia razem ze spiżarnią :-? I co - będzie się suszyć pranie nad garnkiem z bigosem? :o

Magazyn, gdzie stoi paczka proszku na oddzielnej półce niż pudło makaronu, to jednak co innego niż pralnia , gdzie walisz brudy i otwierasz proszki obok półek z suszonymi grzybami i kiszonymi ogórkami :cry: W domku zawsze będziesz mieć jakieś produkty nie zamknięte szczelnie. Już pomijam, że w pralni może być wilgoć i suche pudła z żarciem będą niezbyt apetyczne nawet dla pieska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarnia to był jeden z bardziej trafionych pomysłów. Znajduje się pod schodami, lekko zagłebiona (taka minipiwnica). Jest w niej zdecydowanie chłodniej. Co tam trzymam ?

Przetwory - lubię i robię.

Worek ziemniaków i włoszczyzna (nie wiednie)

Zgrzewki wody min.

Toster, krajalnica, robot kuchenny,duże garnki itp.

Przy wejściu nieco oddalone od zywności są mopy, szczotki, itp. W osobnej szafce chemia. W najmniej używanym kącie ozdoby świąteczno- choinkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam między kuchnią a przyszłym garażem (na razie wiatą) przechodnie pomieszczenie gospodarcze. Przejście jest na wprost, po jednej jego stronie (północnej) jest część spiżarkowa (otwarte regały i zamrażarka), a po drugiej - część gospodarcza: kocioł, wanna gospodarcza, zamknięte szafki z chemikaliami, mopy, wiadra, miski, ścierki, drabinka, śrubki, młotki itd. itd....

 

Jeszcze nie mieszkamy, więc nie wiem, jak to się sprawdzi w praktyce. No ale zawsze będzie można postawić ściankę z k-g oddzielając spiżarnię, jeśli samo przejście (szerokie na 1 m) nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% tak

-podwójny garaż w bryle budynku( może wygram w totolotka)

-sypialnia i łazienka na dole( starość tuż tuż mam 40 lat :wink: )

-oddzielne pomieszczenie pralnio-suszarni

-schody na konstrukcji samonośnej(ładny mebel za 13 tys.)

-dach tylko creaton lub rupp(nie stać mnie ale mam)

-piec kondensat(bo tak)

-okna profil salamander(żona gdy zobaczyła na wystawie stwierdziła że to drewno jet najpiękniejsze :p )

-działka minimum 4000mkw(jest gdzie się schować przed żoną) cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...