Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hhhmmm,,,

tytuł wątku brzmi " Czego w urządzaniu ...... itd" każdy ma prawo napisać swoje spostrzeżenia z "używania" domu i nie jest konieczna dyskusja i wymiana złośliwości co do każdego wymienionego punktu.

 

Był taki czas , że wypowiedziałam się przeciwko otwartej kuchni i zostałam prawie zlinczowana , przyszedł czas , że osoby które najwięcej na mnie " naskoczyły" teraz jako punkt 1 piszą nie dla otwartej kuchni ??? ciekawe czy się znudziła czy jest zwyczajnie nie sprawdza się w praktyce.

 

Jeszcze nie mieszkam ale mówię zdecydowane NIE DLA OKIEN ŁUKOWYCH, dość kłopotliwe jest jakieś sensowne zaciemnienie pokoju (u mnie są to 2 pokoje nastolatków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówka side-by-side jakże popularna u nas, nie jest przewidziana do zabudowy. Tego typu lodówki są lodówkami wolno stojącymi, które wg. producentów powinny mieć pusta przestrzeń dookoła odpowiedniej wielkości do poprawnego chłodzenia się lodówki, aby gwarancja była ważna.

Tak więc jak chcemy wstawić taką lodówkę w ciąg mebli to albo są szczeliny dookoła - więc średnio ładnie, albo jest zabudowana na styk, aby się drzwi otwierały wystaje 10-15cm ponad lico reszty zabudowy - średni ładnie + utrata gwarancji.

 

 

hmmm...widziales kuchnie Efilo? raczej, ze nieee co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RL - swoim rozwinięciem rozmyślań o pkt 4. niepotrzebnie wsadziłeś kij w mrowisko ;) A mnie chodziło tylko o to, że wstawienie zamrażarki do spiżarki uważam za niezbyt udane rozwiązanie. I tylko tyle. Natomiast dywagacje czy kobiety muszą mieć ładnie kosztem funkcjonalności - proponuję zajrzeć chociażby do wątku o projektowaniu kuchni - tam widać, że takie podejście to mit ;) :)

 

Przepraszam za lekki OT. Ale i tak zamrażarki do spiżarki nie radzę wkładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leaat

RL napisał że wie że są inne ale są droższe - i tu ma racje.

 

p.s. mało kto wie że mam lodówkę również w spiżarni - na wino. od kiedy ją załączyliśmy od razu załapaliśmy jakie my głąby. dobrze że jest tam dobra wentylacja i nie ma ogrzewania. ale i tak jest za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...widziales kuchnie Efilo? raczej, ze nieee co? ;)

 

widziałem, piękna, napisz do Efilo na PW, niech Ci poda ile kosztowała jej lodówka (ze specjalnymi zawiasami), żeby można było ją zabudować na ścisk, żeby była na równo z frontami i bez utraty gwarancji

Edytowane przez RL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RL

ja tu cie bronie a Ty złośliwiec? o rzesz Ty

 

u mnie istotna była głównie kruszarka do lodu. ścisk mnie mniej interesował :rotfl:

a lodówka sie miesci nie ze wzgledu na zawiasy tylko sciete drzwi. taki model ma też (a przynajmniej miał) i to wcale nie za srylion samsung. tyle że to 90-tka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Efilko ;)

 

mi się wydawało, że pisałaś kiedyś że masz Liebhera ;) który to posiada taki system zawiasów że po otwarciu lodówki drzwi nie wystają poza boki lodówki i dzięki temu można ją zabudować na ścisło. My o takiej myśleliśmy ale ceny powyżej 10.000pln troszkę załamują, więc mamy zwykłą i odstępy po 4cm wokół niej.

 

Jeśli zabrzmiałem złośliwie przepraszam, nie chodzi w końcu o to żeby być złośliwym ale by dzielić się swoim doświadczeniem zanim kolejna osoba doświadczy tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabrzmiałem złośliwie przepraszam, nie chodzi w końcu o to żeby być złośliwym ale by dzielić się swoim doświadczeniem zanim kolejna osoba doświadczy tego samego.

 

No co ty - żartujemy przecież ;) Przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Efilo potwierdziła, że czasami rzeczy wydawałoby się oczywiste jednak mogą "się ujawnić" nieco za późno. Chociaż podniesienie temperatury w spiżarce urządzeniem chłodniczym do chłodzenia wina, to ja mogę przemyśleć .... Tylko u mnie to zazwyczaj nie ma się co chłodzić, bo co wino przyniesione do domu to opustoszone w trybie pilnym :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ta zamrażarka to koniecznie w kuchni musi być? wywalić ją do garażu/pomieszczenia gospodarczego/kotłowni/budynku gospodarczego/etc. ... i już

 

tinek, to ty gotujesz u siebie w domu? otwórz lodówkę i zobacz co i w jakich ilościach masz w zamrazalce :)

mimo iż jestem z tych co mają jobla na punkcie eko-żarcia, warzywa kupują na ryneczkach, po ryby jeżdżą do przystani rybackiej, a po mięcho - do rzeźnika, nie wyobrażam sobie nie mieć pod ręką tych trzech szuflad zamrażalnika. lód do drinków, lody, pomrożone gołąbki od mamy... kurcze no pewne rzeczy są jednak nie do przeskoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...