Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budujemy pierwszy dom więc pewnie popełnimy kilka błędów... Czego byśmy nie zrobili - i nie robimy - opierając się na doświadczeniu naszych rodziców:

 

- piwnicy - w dzisiejszych czasach zamiast słoików z przetworami, lądują tam sterty makulatury, plastikowych butelek, które "później się wyniesie", gratów, które "może się przydadzą".

- nie zdecydowalibyśmy się na bliźniaka (dom moich rodziców), ani na szeregówkę (dom rodziców męża) odgłosy prawie tak samo jak w bloku, z głośnym imprezowaniem też trzeba się liczyć, rodzinne spięcie za ścianą nie pozostaje sekretem, wspólny cieknący taras stanowi już duży problem...

- użytkowego poddasza - w naszym przypadku to koszmar, latem duchota niesamowita, zimą jest zimno... (to może kwestia indywidualna, po prostu błąd w sztuce budowlanej)

- nawiewu ciepłego powietrza z kominka do sypialni - powietrze bardzo suche, "gryzące", poza tym czuć dymem, teraz zamykamy to dziadostwo.

- nie umieszczalibyśmy wysoko okien- tu gdzie mieszkamy, okna są umieszczone tak wysoko, że siedząc przy stole, w ogóle nie widać tego co za oknem, tylko niebo ... :roll:

- łazienka blisko pokoju dziennego - takie rozwiązanie jest okropnie krępujące, wychodzisz z wc, a wszyscy się na Ciebie gapią, zastanawiasz się czy słyszeli co działo się w łazience pomimo odkręconej wody... :oops: :lol:

- małego wiatrołapu - nasz w projekcie miał 2,9 m więc z niego zrezygnowaliśmy, szczelne drzwi i podłogówka powinny załatwić sprawę. (najwyżej za rok napiszę, że nie zrezygnowałabym z wiatrołapu :wink: ) U rodziców wygląda to tak, że przy drzwiach drewnianych - robinych na zamówienie - w przedpokoju i tak "ciągnie zimno", a jak ktoś przychodzi/wychodzi, to jedne i drugie drzwi muszą być otwarte, więc funkcja śluzy w ogóle nie jest spełniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłogówka w wiatrołapie albo pomieszczeniu który ma takowe funkcje spełnaic to fatalny pomysł. Zimą kiedy chcąc , nie chcąc wnosimy na butach śnieg, w momencie mamy pod soba kałuże roztapiajacego się od naszej cieplej podlogi sniegu. temat przerobiłam i nie polecam. Było ciągle scieranie brudnej wody z podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wiatrołap jeżeli już jest, to powinien być ciepły. U moich rodziców jest całkiem spory - około 4 metrów - jasny, z dużym oknem, a jednak nie są z niego zadowoleni, bo nie ma tam ani grzejnika, ani podłogówki i w rezultacie wszystkie buciory i tak ściąga się do przedpokoju. Nie ma mowy o ściąganiu butów w wiatrołapie, wycieraniu ich i dopiero wnoszeniu dalej... komu by się chciało? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka w wiatrołapie albo pomieszczeniu który ma takowe funkcje spełnaic to fatalny pomysł. Zimą kiedy chcąc , nie chcąc wnosimy na butach śnieg, w momencie mamy pod soba kałuże roztapiajacego się od naszej cieplej podlogi sniegu. temat przerobiłam i nie polecam. Było ciągle scieranie brudnej wody z podłogi.

 

Witam

 

Oooooo to ciekawe co piszesz . Ja myślałem że jak wejdę do pomieszczenia w brudnych od śniegu butach to śnieg się roztopi niezależnie od tego czy jest podłogówka czy nie ( z tą różnicą że przy podłogówce śnieg szybko wyschnie) . Widocznie u ciebie śnieg pozostaje w stanie stałym do czasu az znowu wyjdziesz na dwór :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu. Mieszkamy 1,5 roku i drugi raz zrobilibyśmy tak samo. Nie chcieliśmy ciasnej klitki - 4m.przy wejściu /niektórzy mają jeszcze mniejsze/. Z wnętrza domu nie widać wieszaka i butów. Podłogówka jak najbardziej plus mały kaloryfer. Topi się śnieg z butów ale tak czy siak trzeba to wytrzeć.

Jeżeli chodzi o spiżarkę to wg mnie lepsze jest wielofunkcyjne pom. gospodarcze blisko kuchni. My mamy z wejściem z kuchni. I nieprawda, że goście widzą bałagan. Po prostu zamyka się drzwi. Blisko po wszystko. Bałagan to się zdarza w pokojach synów, w pom. gospodarczym raczej nie. Są półki, wszystko ma swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak czegos na ścianie przy kuchence elektrycznej, w efekcie paskudnie zachlapana tłuszczem sciana :(

 

Moj pierwszy post na tym forum i od razu z pytaniem: czy ktos ma pomysl na to "cos" na scianie przy kuchence? Co mozna zgrabnie wkomponowac w plytki zeby jednoczesnie bylo w miare bezbolesne przy czyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiochman napisał:

 

 

O, O!!! To właśnie jest to czego nie zrobie w moim budowanym domu- kuchenka w narożniku. Jednym słowem masakra. Nie wiem ile by się to czyściło to zawsze ta boczna ściana ma na sobie przypalony tłuszcz i to tak że już nic tego nie bierze.

 

Oj bierze, bierze..... płyn TESCO taki zwykły uniwersalny za ok. 1.5zł.

Wlewam go do rozpylacza i psikam, po chwili wszustko schodzi nawet skóra z rąk, no może trochę przesadziłam , ale kiedyś użyłam go bez rękawiczek ochronnych i myślałam przez tydzień że zwariuję tak paliły mnie ręce. Super przy czyszczeniu okapu kuchennego. Ale reklama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu.

 

Tak z ciekawosci spytam bo kiedyś słyszałem że według przepisów budowlanych ( ale nie zgłebiałem tej materii) powinno być coś takiego jak "wiatrołap". Nie było z tym problemów przy odbiorze?

 

dołączam się do pytania, bo odbiór przed nami :-?

Tak na logikę. Gdyby przepisy tego zabraniały, to czy powstawałyby projekty bez wiatrołapu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...