Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wracając do tematu parterówka czy dom piętrowy:) a ja mam wrażenie że większość ludzi która wybudowała dom z poddaszem/pełne piętro czyli ze schodami i tego bardzo załuje to ludzie którzy wychowali sie na blokach.

 

Nie wiem jak większość ale ja się wychowałem w domu i miałem pokój na górze. Posiadanie schodów mi wcale nie przeszkadzało a teraz jestem na nie.

 

a ja powiem tak:wykańczam dom parterowy 120m2 i żżżżżżałuje! pewnie będę wyjątkiem wśrod tylu zachwytów nad parterem. okna nisko, mam wrazenie ze bede mieszkała w wiekszym mieszkaniu w bloku, szeroki korytarz nachodzic sie trzeba i bardzo załuje ze nie ma schdów góry dołu i atmosfery domu.czuje sie jak w bungalow amerykańskim-wiem cos o tym mieszkałam tam 3 lata i dziwie sie sobie ze podjelismy taka decyzje.tylko u nas taki boom na partery...

tak więc ja żałuje, ale kazdy ma swoje odczucia.

 

Możesz podrzucić rzut parteru domu? Może ma kiepski rozkład pomieszczeń?

 

kolejny pomysł na rozkładane schody na poddasze - u nas poddasze jest rzadko używane (jakies narty i kartony po telewizorach i skrzynia na pamiątki) - wejście zrobilismy na zewnatrz domu, w podbitce zadaszonego tarasu. Klapa jest praktycznie niewidoczna.

 

Przy dachu dwuspadowym to i owszem ale przy wielo nie wciśniesz się podd połać dachu ;-( No i zimą jak trzeba po coś wleźć a pi...dzi to średnia przyjemność ;-)

 

eeee .... ja od urodzenia mieszkam w bloku, na 4 piętrze bez windy. NIGDY nie narzekałam, ze musze kilka razy pokonywać te 91 schodów czy to z dzieckiem na rękach czy z torbami zakupów. W wybudowanym domu mamy użytkowe poddasze, co za tym idzie schodzy i pokonywanie tych kilkunastu stopni to będzie bajka w porównaniu ile do tej pory się nachodziłam :)

 

W bloku chodzisz po schodach na zewnątrz mieszkania w domu wewnątrz. Kiedy już zmęczona chcesz się walnąć na kanapie przed TV a tutaj ktoś pilota wyniósł do góry idziesz, schodząc okazuje się że zapomniałaś kapci - wracasz, już siadasz a tu dziecko Cię woła bo coś chce, lecisz na górę, wróciłaś i okazało się, że zapomniałaś po drodze zanieść brudnych ciuchów z łazienki do pralni ... itp itd

 

O widzisz. Następny racjonalny argument. :)
A propos argumentu za drzwiami na zewnątrz - więcej miejsca w wiatrołapie ale przede wszystkim trudniej się włamać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter "A propos argumentu za drzwiami na zewnątrz - więcej miejsca w wiatrołapie ale przede wszystkim trudniej się włamać. "

 

No dobrze, czyli więcej argumentów przemawia za drzwiami na zewnątrz, to dlaczego w większości domów montuje się je do środka? czy to tylko "widzimisię" inwestora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter "A propos argumentu za drzwiami na zewnątrz - więcej miejsca w wiatrołapie ale przede wszystkim trudniej się włamać. "

 

No dobrze, czyli więcej argumentów przemawia za drzwiami na zewnątrz, to dlaczego w większości domów montuje się je do środka? czy to tylko "widzimisię" inwestora ?

 

Skąd pomysł, że w większości ? Ja mam odwrotne doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gahan a ja znam tylko 2 domy i to dość dawno budowane gdzie drzwi wejściowe otwierane są do wewnątrz. Z tego co przeprowadziłam wywiad w 3 lokalnych firmach to otwierane do wewnątrz tylko do bloków ludzie zamawiają.

 

:-) widzisz, a mnie z kolei kojarzą tylko 3 domy z drzwiami na zewnątrz, reszta - do środka.

To chyba taka tendencja w regionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mieszkam w regionie, gdzie w większości przeważa tendencja/moda/ do montażu drzwi otwieranych do wewnątrz, stąd moje przekonanie,że tak jest wszędzie. Okazuje się,że jestem w błędzie.

To może być regionalizm :):) Trzeba to zbadać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drzwi otwieranych na zewnątrz - w bloku mógłby to byc problem, żeby nie zrobić krzywdy stojącemu za drzwiami. W domu chyba zawsze jest najpierw furtka, przez którą wpuszczamy gościa, zawsze możemy więc trochę wcześniej uchylić drzwi. Ponadto obserwując drzwi balkonowe otwierane do wewnątrz nie da się uniknać w porze deszczowej ściekania wody do środka mieszkania ( rzecz jasna po otwrciu balkonu) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...