Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja właśnie myślę o obsadzeniu swojej łysej działki (nie wiem, czy kiedyś tam powstanie jakiś dom, może mojego dziecka?) drzewami. Brzozami też, bo je uwielbiam i podobno wydzielają dobrą energię. jak kupowałam swój obecny dom, to najbardziej urzekły mnie właśnie stare drzewa. Zimą sie odśnieża, a jesienią grabi liście (ja nie grabie, bo mi sie nie chce) i są to koszty imprezy w postaci domu. Może wykarczujmy wszystkie dzrewa w promieniu kilku kilometrów, to jest szansa, że nasz gatunek szybciej wyewoluuje do oddychania ołowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już było o szkalanych drzwiach. Przeraził mnie ten news.

http://m.kielce.gazeta.pl/kielce/1,106510,10967472,Tragiczna_smierc_17_latki_w_Sedziszowie.html

 

 

Bez przesady. Po pierwsze to tylko wypadek, równie dobrze mogła uderzyć głową w kafle na podłodze i też umrzeć;-). A z resztą teraz robi się drzwi i inne rzeczy ze szkła hartowanego do tego klejonego bezpiecznego, że nie powinny zostawać żadne odłamki; -) My mamy dużo szkła w domu odpukać na razie nic złego się nie stało;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy w domu 2 lata , teraz budujemy nowy.

Co na nie:

jasne płytki

panele

wszystko na prąd bez innej alternatywy

kilka poziomów np salon kilka stopni nizej niz kuchnia

duza antrseola nas salonem - trudno ogrzac i nieprzytulnie

oddalona pralnia

za duzy metraz

za duzo okien

 

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy w domu 2 lata , teraz budujemy nowy.

Co na nie:

jasne płytki

panele

wszystko na prąd bez innej alternatywy

kilka poziomów np salon kilka stopni nizej niz kuchnia

 

 

duza antrseola nas salonem - trudno ogrzac i nieprzytulnie

oddalona pralnia

za duzy metraz

za duzo okien

 

pozdarwiam

 

A co TERAZ budujesz ? Parterowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mieliście szkliwione? Mam w łazience jasne ale prawie mat i z wzorkiem- są super:rolleyes:

w poprzednim domu miałam ciemne błyszczące -nigdy więcej!

 

Wielokrotnie to pisałam. Mam w kuchni biały poler i sprawdza się rewelacyjnie. To obok mebli w połysku, prawie wszędzie :) najlepsza decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie to pisałam. Mam w kuchni biały poler i sprawdza się rewelacyjnie. To obok mebli w połysku, prawie wszędzie :) najlepsza decyzja.

A masz sprzataczkę na cały etat w pakiecie? wszyscy co mają "połyski" przestrzegali mnie przed nimi, chyba że: gotując się nie chlapie, nic nie spada, dzieci i psy nie wchodzą...... przy oknach ze wszystkich stron widać każde pociągnięcie mopem, trzeba od razu wycierać, sorka wolę ciekawsze zajęcia niż ciągłe pucowanie podłogi i mebli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz sprzataczkę na cały etat w pakiecie? wszyscy co mają "połyski" przestrzegali mnie przed nimi, chyba że: gotując się nie chlapie, nic nie spada, dzieci i psy nie wchodzą...... przy oknach ze wszystkich stron widać każde pociągnięcie mopem, trzeba od razu wycierać, sorka wolę ciekawsze zajęcia niż ciągłe pucowanie podłogi i mebli;)

 

Sprzątam naprawdę sporadycznie. U mnie smug nie widać, nie wiem jak u innych, bo jak na razie nikt z moich znajomych nie ma polerowanej podłogi. Odkurzam co dwa/trzy dni, zmywam rzadko. Gotuję normalnie, dziecko małe posiadam :) psa nie. Mieszkam w mieszkaniu, nie w domu. Meble też mam białe, polerowane - te to myję tylko od święta. Kto nie miał nie wie jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego jak zostac - niewolnica wlasnego domu. Powtorze za znajoma - dom to nie muzeum. ;)

 

dlatego nie dziwi, że każdy stara się wybierać tak,aby podłoga/ meble/ściana/ drzwi wyglądały dobrze tzn. czysto - a nie wymagały wiele pracy i uwagi

 

jakoś tak mam,że nic mnie tak bardzo nie wkurza jak brudna podłoga, dlatego przy wyborach podłóg jednym z kryteriów było " czy będzie się brudzić";

 

jak zamieszkamy, to się okaże co wyszło z tych wyborów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co TERAZ budujesz ? Parterowy ;)

 

Tak teraz budujemy parterowy i mam nadzieję ze popelnimy jak najmniej błędów.

Odnośnie antresoli to przez nią salon wydawał się jakis taki nieprzytulny.

Może to wrazenia po mieszkaniu w bloku gdzie przestrzen jest jednak dośc ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciała żeby mnie było stać na dom-muzeum, który po prostu będe odnawiać tak często jak to będzie potrzebne. W zasadzie to aranżację wnętrz mogłabym zmieniać co roku.

A ja przeciwnie, nie chcę ciągłych rewolucji w swoim życiu i domu, wolę urządzić przytulne gniazdko a zmieniać tylko kwiaty w wazonach, świece, czasem firanki:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...