Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wymagacie cudów od lakierowanego drewna? Czy gdyby mieli tam lakierowany lity parkiet albo deskę warstwową innego producenta, to by się pod krzesłami nie rysowało?

Nienienie, barlinecka rysuje się po prostu masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam taką windę :) która brudne pranie z łazienki na parterze wwozi na poddasze gdzie mam łazienkę z pralnią i suszarnię na strychu i deska do prasowania też się zmieści. Jeszcze nie mieszkam ale już niedługo. Dom mam parterowy z pokojem gościnnym na strychu

 

 

Czyli po czyste ubrania i ręczniki będziesz na górę biegała nie mając tam sypialni czy garderoby :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po czyste ubrania i ręczniki będziesz na górę biegała nie mając tam sypialni czy garderoby :o

 

Tak, jak już wyschnie pójdę, uprasuje poskładam i zniosę na dół. Myslę że tyle dam radę zrobić. Teraz pranie wieszam na strychu dwa piętra wyżej, też muszę iśc zdjąć znieść na dół itd... Czy ja z ogródka pranie przyniosę na parter czy ze strychu prawie ta sama droga (tylko schody są wiem) a w ogródku szmatki mi nie wiszą. Po wszystkich za i przeciw wybrałąm ten wariant. Na strychu mam w ścianie szczytowej spore okna (dach dwuspadowy) więc prawie tak jakbym na dworze suszyła. Mam nadzieję że nie będę żałowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienienie, barlinecka rysuje się po prostu masakrycznie.

 

powiem Wam jeszcze, że przed zakupem bardzo długo śledziłam różne fora

czytałam, pytałam i nadal się zastanawiałam...

ale jakoś wtedy nigdzie nie znalazłam negatywnych opinii

bardziej się wtedy naczytałam o utrzymaniu jej w czystości, o tym że się super myje i takie tam ble ble ble

lubię ją, fajnie się sprząta i generalnie użytkuje, ale to rysowanie mnie wykończy! :bash:

nie mam przekonania do paneli, bo chodząc po jednym i drugim odczuwa się różnicę, że deska barlinecka to jednak deska...

ale panelom nawet dzieci i kuzynka w szpilkach nie groźna!

echhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jak ktoś jest pedantem, któremu listki na ziemi przeszkadzają, to niech nie buduje domu w zielonej okolicy, tylko kupi sobie mieszkanie z tarasem na dachu wieżowca!

 

z tą brzozą to faktycznie coś jest nie teges!

przy naszym starym domku rosła taka stara brzoza na wysokość dwupiętrowego domku i faktycznie masakra!

wszędzie te cholerne ziarenka i jak ja nazwalam "glizdki" spadają

lekki zefirek i wszędzie tego od groma. cień latem daje super, bo inaczej taras cały naświetlony jest, ale te nasionka są wszędzie

pranie suszę na drugim końcu działki, a i tak mam tego pełno

grilla robię, to w sałatce znajduję i w piwku z sokiem też

ja przez to stawiam TYLKO na iglaki i krzewy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienienie, barlinecka rysuje się po prostu masakrycznie.

 

Nie strasz mnie! Do kuchni i przedpokoju chciałem wziąć barlinek. Zadzwonię do nich, zapytam o ścieralność i podatność na zarysowania. Wasze opinie przerażaja mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz mnie! Do kuchni i przedpokoju chciałem wziąć barlinek. Zadzwonię do nich, zapytam o ścieralność i podatność na zarysowania. Wasze opinie przerażaja mnie:)

Lakierowane drewno do tych pomieszczeń słabo się nadaje IMHO. Weź coś olejowanego - wtedy może być i barlinek, mam, jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściu nalegał na deskę barlinecką, bo ma takową w gościnnej (używanej 2 razy do roku) sypialni i strasznie nas nią męczył. Pomna opinii o Barlinku kupiłam jedną "deskę" i oddałam dzieciom do testowania. Wieczorem był to obraz nędzy i rozpaczy.

Ktoś kiedyś pisał, że za porządną deskę trzeba dać od 300 zł/m, więc wolę moje sztuczne, niezniszczalne panele, szczególnie jeśli są nie do odróżnienia od deski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje refleksje ostatnio: Na 100% malowałabym wszystko bardzo dobrymi farbami, tj.tikkurilą czy teknosem (BM i Para nie próbowałam, ale podejrzewam, że byłyby równie dobre). Tikkurila niewiele droższa od Duluxa, a jakość moim zdaniem 3 nieba wyższa. Z tych tańszych ujdzie tylko Bondex (w każdym razie lepszy od Duluxa). Druga sprawa: jednak zrobiłabym wyjście na baterie umywalkowe w ścianach, a nie na umywalkach (ciągłe czyszczenie styku baterii i umywalki - syzyfowa praca).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deske za 300 zł/m2 mnie nie stać. stac mnie na Barlinka- bo wyjdzie mnie od tylko trochę drozej ni quick step. Ułożony w systemie pływającym- jak się zniszczy bądź znudzi - "wyjazd".

 

Twierdzenie że panele są nie do odróżnienia od drewna nie jest prawdziwe w całości. Jeśli bierzemy pod uwagę tylko wygląd - to ok, nie raz na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić czy to panel czy drewno. Ale dla mnie to co powiedzą ewentualni goście nie ma znaczenia. Dla mnie ma znaczenie to że ja wiem że to będzie drewno i ze bosymi stopami będę chodziła po drewnie, olejowaym drewnie a nie panelu. Bo tu już mi nitk nie powie, że nie jest to do odróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deske za 300 zł/m2 mnie nie stać. stac mnie na Barlinka- bo wyjdzie mnie od tylko trochę drozej ni quick step. Ułożony w systemie pływającym- jak się zniszczy bądź znudzi - "wyjazd".

 

Twierdzenie że panele są nie do odróżnienia od drewna nie jest prawdziwe w całości. Jeśli bierzemy pod uwagę tylko wygląd - to ok, nie raz na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić czy to panel czy drewno. Ale dla mnie to co powiedzą ewentualni goście nie ma znaczenia. Dla mnie ma znaczenie to że ja wiem że to będzie drewno i ze bosymi stopami będę chodziła po drewnie, olejowaym drewnie a nie panelu. Bo tu już mi nitk nie powie, że nie jest to do odróżnienia.

 

A musisz chodzic bosymi nogami? Ja to bym brzydzila sie ;) :p Tluste od oleju stopy ;) Wiesz ludzie z reguly chodza w obuwiu ;) , a dzieci jak na bosaka to im wszsystko jedno czy barlineska, czy panele.

dziobeczek1 zrobisz , jak uwazasz, ale nie placz po roku, jak bedzie wygladac barlineska u Ciebie ;)

na forum byl nawet jakis watek z podlogami barlineski, krytyczny.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...