Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój pomysł wynikły z głupoty i oszczędności - zwykły blat w kuchni.

Wniosek - marmur musi być i koniec.

 

Z tym marmurem to lekka przesada

nadawac to sie on moze na blat w lazience, ale do kuchni na pewno lepszy jest granit

Niech będzie granit - byle powierzchnia stała, twarda i nie dająca się ciachnąć przy każdym omsknięciu noża. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystarczy trochę nieuwagi (jak to w kuchni często bywa) i cos takiego na przykład jak ocet balsamiczny zrobi wam ślad na całe życie (marmuru). Zdecydowanie i z własnego doświaczenia marmur w kuchni odradzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych postów można wpaść w kompleksy. Mieszkamy już od półtora roku, a czasami mi się wydaję, że wszystko zrobiliśmy żle.

1. Płytki w kuchni drobne-10x10- czyli zbyt dużo fug, ale kupowaliśmy w lekkim pośpiechu

2. Kominek jest, ale bez płaszcza wodnego- czyli nie do końca dobrze i ekonomicznie

3. Ocieplenie ścian zewnętrznych - 10 cm - z tego, co teraz czytam możnaby dać 2x10cm

4. Wiatrołap nieocieplony, bo niby tak ekonomiczniej, inni mają ogrzewanie i sobie chwalą, więc znowu żle?!

5. Salon 24m2- dla nas wystarczający, bo nie jestęśmy zbyt rozrywkowi, ale głęboko w sercu żal, bo może mógł być większy

6. Parkiet jesion lakierowany, wygląda pięknie, ale zużywa się wyrażnie.

7. Drzwi na taras przesuwne, goście zawsze mają problem z ich otworzeniem, szarpią i ciągną , co mnie denerwuje i ciągle mam obawy, jak długo wytrzyma ten mechanizm

8. Dachówka średzka falista Roben, teraz chciałabym karpiówkę

9......10......11.......

Nie wiem może ja nienormalna jestem, ciągle te wątpliwości mnie dręczą, a zmienić już nic nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Skoro macie tyle doświadczeń to napiszcie prosze co mam zrobic w przedpokoju, kuchni na podłogi?? Chciałam bardzo gres polerowany ale roznie słysze o nim. Chodzi mi o utrzymanie czystosci, bardzo lubie miec czysto w domku i ciągle coś sprzatam , wycieram ,myje :wink: Obawiam się ze gres jest trudny w utrzymaniu czystosci czy to prawda? Sa rozne opinie, jedni mowią ze wystarczy umyc i już a innie że zostają smugi itp. Poradzcie proszę. Co prawda dopiero w maju kładziemy podłogi ale chciałabym juz decydowac i co kupic. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie! Skoro macie tyle doświadczeń to napiszcie prosze co mam zrobic w przedpokoju, kuchni na podłogi?? Chciałam bardzo gres polerowany ale roznie słysze o nim. . :-?

 

Ja u siebie bede robil beton polerowany barwiony w masie. Z tego tez robie blat kuchenny, parapety, przed kominkiem, i wszelkie wykonczenia gdzie mozna stosowac marmur granit. Dla mnie same plus. Brak fug (nie ma zadnej !!!) b ladny trwaly. Garaz i lazienki w tej samej technologii.

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Skoro macie tyle doświadczeń to napiszcie prosze co mam zrobic w przedpokoju, kuchni na podłogi?? Chciałam bardzo gres polerowany ale roznie słysze o nim. . :-?

 

Ja u siebie bede robil beton polerowany barwiony w masie. Z tego tez robie blat kuchenny, parapety, przed kominkiem, i wszelkie wykonczenia gdzie mozna stosowac marmur granit. Dla mnie same plus. Brak fug (nie ma zadnej !!!) b ladny trwaly. Garaz i lazienki w tej samej technologii.

pozdrawiam marcin

 

o ciekawe rozwizanie znalazłam

stronke o takim betonie dla zainteresowanych

http://www.concrete.net.pl/menu1.htm

 

A jak z wytrzymałością, ścieralnościa tej warstwy wypolerowanej??

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest odpowiedni beton B20 B25 nie ma z tym problemu w koncowej fazie jest on dodatkowo wzmacniany utwardzany powierzchniowo. Na pewno nie wyjdzie na chudziaku :)

Najbardziej znana i doceniana technologia w stanach to retroplate tu jest pare zdjec z realizacji ( z lewej mozna poklikac po menu)

http://retroplatesystem.com/tasca1.html

i polski autoryzowany przedstawiciel retroplate

http://www.polersystem.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest odpowiedni beton B20 B25 nie ma z tym problemu w koncowej fazie jest on dodatkowo wzmacniany utwardzany powierzchniowo. Na pewno nie wyjdzie na chudziaku

Najbardziej znana i doceniana technologia w stanach to retroplate tu jest pare zdjec z realizacji ( z lewej mozna poklikac po menu)

http://retroplatesystem.com/tasca1.html

i polski autoryzowany przedstawiciel retroplate

http://www.polersystem.pl

 

mar_ch-

poruszyłes bardzo ciekawy temat.Jeśli znasz jakies szczegóły podziel sie.Moze masz jakies fotki gdzie juz u kogos taka podłoga funkcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiem ze mam za mały wiatrołap :evil: :evil: :evil:

 

po zabudowaniu wneki szafą w zyciu nie zmieszczą się trzy rozbierające sie osoby, a jak jeszcze jedna do tego wlecze zakupy to juz koszmar............

 

a na to zupełnie nie zwróciłam uwagi w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie bede robil beton polerowany barwiony w masie. Z tego tez robie blat kuchenny, parapety, przed kominkiem, i wszelkie wykonczenia gdzie mozna stosowac marmur granit. Dla mnie same plus. Brak fug (nie ma zadnej !!!) b ladny trwaly. Garaz i lazienki w tej samej technologii.

pozdrawiam marcin

 

Mar_ch,

mógłbys mi przyblizyc temat tego barwionego betonu, czy nadaje sie na taras nad garażem przylegajacy do domu ? Jest bardzo sliski, więc chyba będzie niebezpieczny w jesieni, zimie i na wiosne kiedy sa przymrozki, a jednak na taras sie wychodzi. W lecie nie ma problemu.

No i jak sie robi blat kuchenny np. taki żeby był bez łączeń, przylegajacy do dwóch sasiednich ścian. Rozumiesz, meble będa przez dwie ściany przylegające pod katem prostym, w rogu zlew. Chciałabym aby nie bylo nigdzie łączeń na blacie. A parapety to sie robi śliskie pod wymiar i potem wsuwa pod okno ? czy szlifuje jak wylane już pod oknem ?

Na garaz nabrałam bardzo ochoty. Ten brak fug jest rewelacyjny.

No i jak cenowo, wiesz coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrolap z ogrzewaniem podlogowym(ja nie mialam i w zimie wszyscy buty zakladali w holu) i koniecznie szafa wnękowa.

 

Przejście z garażu do domu(zrezygnowalam,chcąc zrobić pomieszczenie gospodarcze) a tak naprawdę pomieszczenie gospodarcze mialam wlaśnie w garażu.

 

Zalożyć odrazu dobre okna a nie najgorsze drewniane,które póżniej wymienilam na plastiki.

 

Drzwi wejściowe absolutnie nie u stolarza(moje się wyginaly w prawo i w lewo i byly dwa razy wymieniane).

 

Schody wlaśnie betonowe oblożone drewnem(ciche,wygodne).

Mialam kręte z Rintala i to byl koszmar bo nic nie można bylo wnieść na górę,tylko przez balkon(dobrze,że go mialam).

 

Co do dzieci przy krętych schodach to bezpieczeństwo jest większe niż przy normalnych(to akurat mam sprawdzone przy mojej trójce).

 

Absolutnie nie otwarte przestrzenie.

Ja początkowo mialam 60 mkw.otwartej przestrzeni,jak weszlo się do domu to bylo widać wszystko jak na dloni po roku zrobiliśmy przepierzone ścianki oddzielające schody od salonu i kuchnię od holu.

 

W lazience dobrym rozwiązaniem jest duże lustro u mnie byly to drzwi z lustrem przesuwne do pralni i osobne lustro nad umywalką(optycznie zwiększają powierzchnię).

 

Co do tej kabiny murowanej z trzech stron to po używaniu przez 10 lat nie jestem przekonana.Mialam co prawda normalny brodzik z boku wymurowana pólka na tej samej wysokości co brodzić wylożoną kafelkami a z przodu tylko drzwi,wygodne jak się ma male dzieci ale zjmuje więcej miejsca niż kabina,więc na dzień dzisiejszy jeszcze nie mam pomyslu na prysznic.

 

Na 100% wanna,którą uwielbiają dzieciaki i zawsze korzystają z niej u babci,ja też za nią tęsknię bo po calym dniu kąpiel w wannie to super relax.

 

Koniecznie pokój na poziomie parteru bo przecież nigdy nie wiadomo czy nasi rodzice nie będą potrzbowali naszej pomocy(chodzi oczywiście o domek z użytkowym poddaszem).

 

Wyższy parter jest lepszy jeśli ktoś planuje podwieszane sufity z bajerami oświetleniowymi.

 

Ja w calym domu mialam jasne podlogi i wcale nie przeszkadzalo mi to w utrzymaniu czystości a teraz taka moda na ciemne brązy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lazience dobrym rozwiązaniem jest duże lustro u mnie byly to drzwi z lustrem przesuwne do pralni

 

 

Jezeli masz jakies zdjęcia tego rozwiazania to poprosze bardzo na priv

[email protected]

- własnie tak chce zrobic w projekcie- przejscie do pralni z łazienki i już na zapas kombinuje jak to przejscie zamknąc.

Bede bardzo wdzięczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Absolutnie nie otwarte przestrzenie.

Ja początkowo mialam 60 mkw.otwartej przestrzeni,jak weszlo się do domu to bylo widać wszystko jak na dloni po roku zrobiliśmy przepierzone ścianki oddzielające schody od salonu i kuchnię od holu.

Trzeba wybrać taki projekt, lub tak samemu zaprojektować wnętrze żeby niebyło widać np.kuchni jak się wchodzi do salonu. Ja mam ponad 60m2 otwartej powierchni. Z holem myślę że trochę ponad 70 i nie ma takiej sytuacji że wchodzę do salonu i kuchnie mam jak na patelni.Kwestia dobre organizacji przestrzeni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...