Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja serdecznie nienawidzę moich paneli, a wcisnęłam je w całym prawie domu (oszczędziłam łazienkom i wiatrołapowi) irytuje mnie plastikowy odgłos tupania psów a nawet gołych nóg. Niestety ze względów finansowych taka była konieczność ale nie kupię ich nigdy więcej w hipermarkecie - po roku wyglądają źle. Ciekawe jest to , że brakło 2 paczki i dokupiłam w innym sklepie dokładnie takie same a jednak zupełnie innej jakości. Marketowe są jakieś matowe, zupełnie jakby zabrakło warstwy wykańczającej i kruszą się przy brzegach, te z normalnego sklepu wciąż jak nowe.

Przemyślałabym też dokładniej umeblowanie salonu na etapie wprowadzania zmian w projekcie, jakoś nie mam jak ustawić sofy, bo albo plecami do telewizora albo do kominka mi wychodzi.

Skosy są fajne, ale przy ograniczonym budżecie mam problem z umeblowaniem - wymyśliłam sobie szafę wnękową na ścianie ze skosem, ale po wycenie odpuściłam ;) na kiedyś później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za garażem mam mały warsztacik w którym trzymam buty i ubrania robocze i z którego jest wyjście robocze na ogród. Często wracam do domu po zmierzchu i bardzo przeszkadza mi że nie zrobiłam w garażu schodowych włączników światła, mam tylko jeden przy wejściu z garażu do domu i muszę ganiać dodatkowo 2x lub wracać po omacku w ciemnościach:eek: Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zbudowałabym większy dom. Tak o jakieś 30m2, teraz mam 151 podłogi (142 użytkowej )+ piwnica z garażem . Jak wybierałam projekt to dzieci były małe i cały czas zajęty nadzorem nad nimi. Własny pokój nie był mi zupełnie potrzebny (i tak nie miałabym czasu w nim przebywać), a teraz mi go brakuje :-(. Łazienki też bym podzieliła jedną dla dzieci, drugą dla nas żeby mi po nocy nie łaziły obok naszej sypialni bo się budzę.

Pewnie za 10 lat będę narzekać, że dom za duży :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co na baterie? Nie masz tam w ogóle kabelka z 230V? Bo jeśli masz tam cokolwiek z instalacji to da się nawet na cieniutkim postawić cos o małym obciążeniu i z czujnikiem ruchu.

Ściany w garażu włącznie z puszkami el. mam wykończone mozalitem i nie chciałabym tego psuć, a może do czujnika dać kabel z wtyczką do gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć kilkadziesiąt złotych i zamontuj włącznik z czujnikiem ruchu. W naszym wiatrołapie sprawdza się idealnie.

 

I opcja nr 2: zeby tylko przejsc przez pomieszczenie mozna zostawic "wieczne swiatlo" ze sladowym poborem energii - np zarowka led 1W. Wtedy odpada problem "czekania az czujka zlapie".

Tak mamy w kotlowni bedacej przejsciem z garazu do czesci mieszkalnej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany w garażu włącznie z puszkami el. mam wykończone mozalitem i nie chciałabym tego psuć, a może do czujnika dać kabel z wtyczką do gniazdka?

 

Przyznam że dalej nie rozumiem. Masz wyprowadzone zasilanie na jakąś lampę? Bo jeśli tak to w miejscu gdzie masz planowany łącznik, to należy wykonać tam po prostu zwykłe skręcenie przewodów, a następnie, gdy już będziesz miała stałe zasilanie na kabelku, np. na suficie, zamontujesz tam lampę z czujnikiem 360 stopni. Koszt minimum 100-150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mieszkałam w mieszkaniu, w bloku, teraz buduję dom ( stan na dziś: okna wstawione, zaczęte instalacje i tynki) i na tym etapie mogę powiedzieć NIE dla:

-jasnych fug na podłodze

- paneli na podłodze

- otwartych półek gdziekolwiek ( teraz zabudowuję, zamykam wszystko co popadnie)

- małej ilości szaf ( mam nadzieję, że teraz zaplanowałam wystarczającą ich ilość ;))

- kuchni całkowicie otwartej na salon ( teraz będzie trochę "schowana" za jadalnią)

- braku wanny (nie wyobrażam sobie bez niej życia)

- pozostawiania wszelakich wykonawców na dłużej niż jeden dzień samym sobie, bez "odwiedzenia" ich choć na chwilę

 

Na razie tyle - chyba nic nowego nie powiedziałam :) Pewnie w miarę rozwoju budowy coś się jeszcze znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam beż ale pocieniowany delikatnie szarością jest super! mam go na całym dole: wiatrołap, hol, kuchnia i myję tylko dla przyzwoitości bo nic na nim nie widać:yes:

 

Witam.

Czy można wiedzieć jaki gres ma Pani? Jestem przed remontem i cały czas zastanawiam się czy jasny polerowany gres w holu i kuchni to dobry pomysł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można wiedzieć jaki gres ma Pani? Jestem przed remontem i cały czas zastanawiam się czy jasny polerowany gres w holu i kuchni to dobry pomysł.

 

pozdrawiam

 

Mam matowy Antiqer Beige Paradyż. Bardzo jasny i do tego polerowany to niezbyt dobry pomysł, chyba że komuś chce się po każdym myciu wycierać do sucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna na schodach, porażka!!! Nie podobają mi się okna umieszczone na schodach tak, że parapet jest na poziomie spocznika, a do tego rozmiar okna woła o pomstę do nieba, wielkość lufcika. Sama nie posiadam takiego choć w projekcie było takie okno. Sama nie widzę sensowności posiadania takiego okna ale może posiadacze widzą sens, albo ktoś się podpisze pod tym że nie potrzebne. Ostatnio widziałam dom, bardzo malutki, gdzie schody przechodziły dosłownie w połowie okna. Widziałam to z zewnątrz i na prawdę się zdziwiłam. Widziałam też takie, gdzie schody były w salonie, piękne, ażurowe, nowoczesne. Umieszczone były na ścianie z dwoma oknami standardowych rozmiarów. Montaż schodów wyglądał tak. Kilka stopni, spocznik i parapet okna i zakręt na górę. Masakra. Myślę, że rezygnacja z takiego okna specjalnie nie zaciemniła by pomieszczenia. Co wy na to?

 

Dodałam zdjęcie ilustrujące o co mi chodzi.

 

U nas tak bedzie :-) Pierwotnie spocznik mial byc wlasnie jak na fotce, pod parapetem - tylko okno prostokatne, podstawa wezsza, wyzsze - ale budowlancy zle wymurowali ( poszli tak aby bylo na rowno z oknem kuchennym ) i juz tak zostawilismy. Czyli mamy okno ktore bedzie w polowie spocznika. Dodatkowo zamontowalismy okno w dachu, nad klatka schodowa, dachowe, na pilota z tym czujnikiem deszczu - oby dzialal :-) - po to wlasnie aby doswietlic klatke. I teraz - schodow nie ma jeszcze - widze, ze doswietlaja te okna super. A jak to bedzie ze schodami to Wam pokaze za jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam jasny gres i grafitowe fugi jest to super rozwiązanie.

Też zabudowałam wszystkie półki, teraz bardzo żałuje, że w kuchni nie mam jednej otwartej żeby kubki na wierzchu trzymać, bo co chcę się napić herbaty, kawy, wody to muszę drzwiczki podnosić - wkur... mnie to okrutnie.

Dobrze że jedna łazienka jeszcze mebli nie ma - ta najbardziej wykorzystywana przeze mnie to sobie strzelę jedną otwartą szafkę na duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
NIE przeznaczyłabym dla dziecka małego pokoju a dla siebie na sypialnię największego jak najczęściej jest w projektach. Dziecko, zwłaszcza nastolatek spędza w pokoju cały dzień - tu śpi, uczy się, bawi, przebiera, odrabia lekcje, je - wiec potrzebuje przestrzeni; dorosły zazwyczaj całe swoje dnie spędza w salonie, kuchni, gabinecie i ogrodzie a do sypialni idzie tylko spać ( na ogół ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...