Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w tej chwili do herbaty uzywam tylko dzbanka emaliowanego.

szklane rozbijałem serdenio co 2 miesiace , plastikowe jakos niebardzo do wrzątku a emalia zdaje egzamin.

dodatkowo aby podgrzac zawartosc dzbanka klade go na płycie 3 minuty wystarcza aby cherbata znowu buła gorąca.

 

oczywiscie wanny akrylowe sa cieplejsze w dotyku i zdecydowanie lzejsze ale zrob sobie kąpiel z soli w wannie akrylowej

predzej czy pozniej bedziesz musial ja polerować.

(emelia jeszcze nie wiem jak sie zachowa) sprawdzę

akryl wydaje sie też bardziej giętki i podatny na odkształcenie ale moze tylko moja wanna tak ma.

na minus wanien emaliowanych to oczyiwscie ich cena :( no ale cóz :)

zauwaz tez ze 95 % sprzedawanych wanien to akryl wiec coż maja mowic sprzedawcy ???

 

Widać,że nie wszystko co złote(drogie) się świeci ;)

Osobista dygresja

myslałem ze z biegiem czasu czyli prowadzenia budowy sie czegoś uczysz

widać jeszcze nie

Pan ktory odbierał lampę byl na tyle uprzejmy ze przyniósł mi piwko twierdząc ze u niego na dzialce wszystko się przyda

(moze mu było wstyd po przeczytaniu Waszych postów) grunt ze sprzęt nie wylądowal na smietniku

moze kiedys dojdziesz do takich przemysleń.

 

wiecej własnej pracy przy budowie życzę a i zadowolenie przyjdzie.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nigdy więcej nie zrobiłabym paneli laminowanych! po kilku latach użytkowania panele laminowane ze średniej wyższej półki cenowej (nie za 35 - 50 zł) zdarły się 'do żywego' w strefie biurka, stołu jadalnianego, zaś w pokoiku dziecka wytarły się. Obecnie mam tez panele, ale drewniane i codziennie usmiech na twarzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dlatego że ze średniej półki?;) :DW bloku miałam z niższej - Kronopol za 22zł również i w przedpokoju i w kuchni użytkowane przeze mnie 12 lat, teraz przez lokatorów 3 lata i się nie wytarły:eek: ale pod krzesłem biurkowym była mata ochronna a pod nogami stołu i krzeseł podkładki filcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie piszecie dlaczego ??

 

A już piszę ;)

Wannę akrylową trudniej utrzymać w czystości. Łatwo przyjmuje osady, kurz (nieużywana przez 2-3 dni wymaga umycia), osady z lakieru do włosów. Przy emaliowanej nie miałam tego problemu.

Nie przemawia do mnie to, że cieplejsza, bo zanim wejdę do wanny, to leję wodę. o tego strasznie się "tłucze", słychać uderzenia węża prysznicowego.

Trudno, taką mam to się z nią będe bujać pewnie z 15 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie zamontowałabym:- brodzika z kabiną w łazience.Teraz zdecydowałabym się na wpuszczony lekko w podłogę brodzik z płytek.Nasz po upływie 7 lat nadaje sie do wymiany,pomimo mojej dbałości o niego( i wcale nie reprezentował dolnej półki cenowej).- kominka,który w tym roku(niestety krótko po upływie gwarancji)padł.Serwis oczywiscie jest wstanie go przywrócić go do swojej swietnosci,ale jego obudowy(za niemałą kasę) już nie. Dlatego postanowiłam sie go pozbyć i przy okazji koniecznego już małego remontu ,zastąpić go "kozą".(przynajmniej nie będzie kłopotu z dojściem w razie jakiejś(odpukać)awarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie mieszkamy dopiero kilka tygodni ale patrząc z perspektywy czasu i co tu ukrywać kosztów to bym nie zrobiła TARASU na piętrze (taki nad garażem), zbyt dużo kosztował jak na miejsce do poczytania książki czy poranną kawę. Nigdy nie sądziłam, że zwykła balustrada i obróbka tarasu to taki horrendalny koszt, nie wspominając już że nawet za ułożenie płytek drożej sobie liczą bo trzeba dawać pod spód izolację i dylatację :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej wysokości :)

 

witam wszystkich na forum. Co do wysokości włączników do świateł to polecam umieszczenie ich niestandardowo mniej więcej metr od podłogi. To rozwiązanie ma wiele korzyści, m.in. dzieci nie mogą same włączyć sobie światło, nie trzeba rąk do góry podnosić :) Wbrew pozorom po tygodniowym "klepaniu" góry człowiek się przyzwyczaja i naprawdę tak jest wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum. Co do wysokości włączników do świateł to polecam umieszczenie ich niestandardowo mniej więcej metr od podłogi. To rozwiązanie ma wiele korzyści, m.in. dzieci nie mogą same włączyć sobie światło, nie trzeba rąk do góry podnosić :) Wbrew pozorom po tygodniowym "klepaniu" góry człowiek się przyzwyczaja i naprawdę tak jest wygodniej.

 

To jak dzieci mogą czy nie włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dzieci dorosną.... 99% dorastało przy kontaktach na ,,normalnej wysokości" i jakoś nic się nie stało... a niektórzy to mieli w domach kontakty przekręcane a nie pstrykane :lol2: Nowa moda ot co, a tłumaczyć to wygodą dla dzieci to naprawdę przegięcie :cool: I wyrośnie pokolenie któremu pod górkę nie będzie - jak oni sobie w życiu poradzą :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum. Co do wysokości włączników do świateł to polecam umieszczenie ich niestandardowo mniej więcej metr od podłogi. To rozwiązanie ma wiele korzyści, m.in. dzieci nie mogą same włączyć sobie światło, nie trzeba rąk do góry podnosić :) Wbrew pozorom po tygodniowym "klepaniu" góry człowiek się przyzwyczaja i naprawdę tak jest wygodniej.

 

 

Spotkałam się też z takim rozwiązaniem u rodziny, która nie ma dzieci... :confused: Oczywiście, że można się przyzwyczaić, ale najfajniejsze było obserwowanie jak gość chciał skorzystać z toalety i zakłopotaniem szukał pstryczka... gospodyni chyba też się do tego przyzwyczaiła, bo zawsze z góry informuje gdzie jest włącznik :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanne Kaldewei użytkujemy dwa lata.Fenomenalnie się czyści,nie rysuje.Pare razy spadła mi słuchawka prysznicowa(ciężka,stalowa) i nie ma nawet draśnięcia.Grzejniki w jadalni (ścienny) i w salonie(kanałowy) wymieniłabym chętnie na podłogówkę.Mam w łazienkach,kuchni i przedpokoju i żałuję,że nie zrobiliśmy i tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...