Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od pewnego czasu czasu przeglądam to forum, jest troszkę za późno bo domu już jest - wątek dobry dla tych co są na etapie planowania i projektowania domu, zgodzę się z tym że układ pomieszczeń, mebli, urządzeń warto mieć opracowany już na etapie wyboru projektu potem tylko drobne przeróbki w trakcie budowy, ja np.

 

żałuję (choć nie do końca) że zrezygnowaliśmy ze schodów murowanych na rzecz ażurowych, powód: brak schowka pod schodami!!!! w ferworze zmian na etapie projektowania zlikwidowaliśmy spiżarnię, no i teraz głowię się gdzie ja będę trzymała moje kochane przetwory, które z zapałem robię od początku lata

na minus duży balkon, w projekcie był i nie likwidowaliśmy go aby nie "psuć" estetycznego i fajnego domu, takich słów użyli projektant i kier bud, dziś obliczając koszty balustrady, podłoża izolacji itd. aby uniknąć strat ciepła, koszmar pewnie bym go zmniejszyła ......

 

jestem zadowolona z oddzielenia kuchni i jadalni od pokoju dziennego, mogę poszaleć z kolorami nie zwracając zbytnio uwagi czy kolor ścian w pokoju pasują do mebli w kuchni czy jadalni,

na duży plus zasługuje dodatkowy pokój na dole, oraz spora garderoba u góry,

jak dla mnie ogromny plus dla małej kuchni a spory w jadalni i pokoju dziennym, meble w układzie U i przestrzeń między rzędami 135 cm, dlaczego: obecnie mam kuchnię o wymiarach 4,5x5m kompletnie nieustawną i codziennie robię kilometry pomiędzy lodówką, piecem a zlewem, wieczorami padam :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braliśmy gotowce, dekoral fashion - Intuicja

 

Dekoral Fashion jest na bazie Akrylit W - tańszej i słabszej. Nam sprzedawca stanowczo odradzał tę bazę, myślałam, że może chodzi o lepszą prowizje dla niego, teraz widzę, że nie :) I NAPRAWDĘ polecam Akrotix, zeszły z niego bez żadnych środków czyszczących plamy po wd-40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minus:

- prysznic brodzikowy, który w zakamarkach muszę czyścić szczoteczką do zębów. W obu łazienkach zrobiłabym teraz z odpływem liniowym

- szafka nad umywalką, z lustrem, bardzo wąska - perfum jakimś cudem z niej, wypadł prosto do ceramicznej umywalki, która się stłukła

- okna dachowe- nienawidzę ich za to, że po tygodniu od mycia są znowu ufajdane

- drzwi w sypialni z przeszkleniem - dorastający syn w swoim pokoju chce wieczorem dłużej posiedzieć, a mi przeszkadza światło z jego sypialni. Teraz muszę namowić stolarza żeby mi zrobił pełne drzwi do wstawionych futryn.

- "kółko" na gary w narożnej szafce - niepotrzebny wydatek

- we wszystkich dolnych szafkach kuchennych tandem boxy - warte swojej ceny

 

Generalnie ciesze się, że wprowadziliśmy się do domu niewykończonego, bez wszystkich drzwi wew., wszystkich mebli itp. Teraz kiedy wnętrze mi się opatrzyło i trochę odpoczęliśmy po trudach budowy na spokojnie planujemy kolejne zakupy. Bez hura i żeby wszystko pasowało do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeszcze nie mieszkam w swoim domu ale powoli i zmudnie zmierzam w tym kierunku. Nie doświadczam jeszcze uciażliwości wielu naszych decyzji ale na te chwile stwierdzam że nigdy więcej nie zrobiłam bym rolet otwieranych recznie. Zdecydowaliśmy sie na siłowniki tylko do drzwi balkonowych bo duże i ciezkie rezygnując z tych do okien. Wydawało nam sie to zbędną wygodą I dzis stwierdzam ze to był błąd. Nie miałbym szpecacych i brudzących sie linek, otwieranie/zamykanie -jeden przycisk banalnie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze koncepcji domu radzę unikać projektów z poddaszem użytkowym i skosami - o wiele praktyczniejsze pod każdym względem są projekty zarówno parterowe, jak i piętrowe ale bez poddasza użytkowego i bez skosów.

 

weż pod uwagę że nie każda działka nadaje się na dom parterowy, a domy piętrowe wyglądają moim zdaniem oczywiście kloce ciosane i trzeba ostro dołożyć na fikuśną elewacje by wyglądały ciekawie, oczywiście że skosy są mało praktyczne ale są klimatyczne i też można je ciekawie zaaranżować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam sie, ze poddasze to tylko klopoty z urzadzaniem i kosztowo calosc na pewno nie wychodzi taniej.

Jednak tez dom piertowy ma inne proporcje, moze nie pasowac do otoczenia. No ale to zalezy, czy ma sie pewnego rodzaju "szacunek" dla przestrzeni.

My kupilismy dzialke miedzy dwoma domami z poddaszem, stonowanymi kolorami i ceglastymi dachami. Choc mielismy np. ochote na eksperymenty z nowoczesnoscia, spasowalismy i wpisalismy sie w otoczenie. Dom toskanski tez by tu dobrze nie wygladal. Tak to juz jest - te domy najlepiej wypadaja w Toskanii :)

Ale jesli ktos ma mozliwosc wg planu zagospodarowania i projekt, ktory by pasowal do sasiedztwa, to zachecam do odejscia od poddaszowej dominacji i rozwazenia pelnego pietra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze koncepcji domu radzę unikać projektów z poddaszem użytkowym i skosami - o wiele praktyczniejsze pod każdym względem są projekty zarówno parterowe, jak i piętrowe ale bez poddasza użytkowego i bez skosów.

 

A ja radze szukać domów zgodnych z MPZP.

Możesz być wielbicielem ultranowoczesnych brył, ale niewiele zdziałasz, jak działka wymaga domków o wysokości do 8 m i nachyleniu dachu 30 stopni z obowiązkowym pokryciem w kolorze ceglastym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dom podobny do termini2 tyle że wyrysowany przez architekta o 7m szerokości (na 17m długi); jak to się mawia - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda - po prostu mieliśmy po dziadkach taką działkę w dobrym miejscu w mieście na której mogliśmy się budować a której nie mogliśmy sprzedać więc powstał nasz wagonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego stać na kupno działki i budowę domu. Mieliśmy więc wybór albo mieszkanie w bloku albo budowa. I powiem Ci że jesteśmy zadowoleni, przy odstępstwie ministerialnym mamy całkiem zgrabny dom 122m2 pow. użytkowej, podwórka tyle że jest gdzie wyjść a nie trzeba się narobić no i przede wszystkim... NAM się tu bardzo podoba i w zupełności taki dom nam wystarcza:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie każdego stać na kupno działki i budowę domu. Mieliśmy więc wybór albo mieszkanie w bloku albo budowa. I powiem Ci że jesteśmy zadowoleni, przy odstępstwie ministerialnym mamy całkiem zgrabny dom 122m2 pow. użytkowej, podwórka tyle że jest gdzie wyjść a nie trzeba się narobić no i przede wszystkim... NAM się tu bardzo podoba i w zupełności taki dom nam wystarcza:)

Nie musisz mi tego pisać,ja mam tylko 670m2 a nie hektary ;)

Buduję oszczędnie i praktycznie ale wg marzeń,chociaż nie wg konieczności :)

Dla mnie,blokowca od lat ale mającego i używającego często mały dom z poddaszem użytkowym ok.120m2,gdzie w moim M4 60m2 miałem więcej miejsca do wykorzystania niż w tym domu,priorytetem był dom gdzie faktyczne 120m2 będzie wykorzystane.

Wolałem drożej zapłacić za coś co będzie praktyczne(wąskie paski są u nas za parę groszy)niż za coś w czym będę się męczył do śmierci ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
moja ma 10m...:yes:

dom ma 7m szerokości i 14,6m długości ...

No dobra,wiem,że jestem w mniejszości ;)

Ale dla mnie to dalej szok dla takiej szerokości działki ;)

Przy kupowaniu swojej spotykałem się z minimalną szerokością 16m,oglądałem w ciągu dwóch lat z kilkadziesiąt działek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - szeregowce są na jeszcze węższych działkach.

 

Wiele działek na zachodzie to takie maleństwa, bo tam ziemia jest w cenie.

 

Myśle, że są ludzie, którzy myślą - dom na działce mniejszej niż 5000 m2 i o powierzchni mniejszej niż 500m2 to przecież klitka i na dodatek widok jest w okna sąsiadów!

 

W jednym z "Dom i wnetrze" jest pokazana willa w Konstancinie o powierzchni 2200m2 (basen, siłownia, sauny, dyskoteka, sala do koszykówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dodam, że przy tak wąskiej działce nasz dom to nie bliźniak ani szeregówka tylko najzwyczajniej w świecie wolnostojący budynek a jedyną rzeczą której bym nie zrobiła gdybyśmy budowali dom jeszcze raz byłby górny taras (w sumie teraz przeliczyliśmy że koszt obróbki blacharskiej, termoizolacji, balustrady drewnianej oraz płytek to ... 10tys!!) plus nie wylewałabym tarasu na dole a od razu byśmy dali kostkę brukową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...