Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja nie mam gdzie wieszac prania. Łazienka w pomieszczeniu ze skosem (na pietrze)po skosem wanna i nad nią nie mam jak umieścić linek. Latem owszem mozna w ogrodzie ale jesienią jak pada i zimą - nie wiem. Skończy sie na tym, że będę suszarkę rozladała w sypialni - a potem do tego jeszcze deska do prasowania i cały wystój pokoju szlag trafił. I brakuje mi jeszcze osobnej garderoby, oraz miejsca na psią i kocią miskę i kuwetę. Reszta jako tako. Musiałabym zacząc wszystko od nowa to trochę mniej by było błędów ale tylko trochę. Pozdrawiam.

 

Powinni to usłyszeć przeciwnicy pomieszczeń gospodarczych w budowanym domu. I ci którzy likwidują pralnie, suszarnie, schowki i garderoby, bo zabierają im metraz :-?

 

A ja zaczynam projektownie mieszkań i domów od szukania miejsc na mopy, odkurzacze, pralni (najlepiej blisko łazieniek i sypialni) itp. I to musze powiedzieć się sprowadza u mnie i u klientów. Tak jak piszecie, co z tego, że ładne pomieszczenia zamiast spełaniać swoją funkcje, to robią za suszarnie i prasowalnie! Z tym suszeniem jeszcze nie jest tak źle, bo przynajmniej zimą nawilża powierze w sypialni (wysuszone od ogrzewania), ale ja przejściowo mieszkam w domu, gdzie nie mam gdzie ukryć mopa i odkurzacza (o zgrozo), bo w końcu gdzie mam go upchnąć do secesyjnej szafy z ubraniami... Pomieszczenia gospodarcze, schowki, spiżarnie są barzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

teraz wiem ze mam za mały wiatrołap :evil: :evil: :evil:

 

po zabudowaniu wneki szafą w zyciu nie zmieszczą się trzy rozbierające sie osoby, a jak jeszcze jedna do tego wlecze zakupy to juz koszmar............

 

a na to zupełnie nie zwróciłam uwagi w projekcie

A jak duży masz wiatrołap?

 

 

jakieś 3 - 4 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze w kwestii otwartej przestrzeni. U nas taka przestrzen jest w przejściu z holu do salonu. Wszyscy znajomi naszych synów po wejściu do domu widzą nas np. rozwalonych lub drzemiących na kanapie. I choć bardzo lubię widok z holu na jadalnię i okno z kwiatkami to myślimy o wstawieniu tam drzwi. Mama tez mówi, że nasz salon to taka stodoła.

Druga sprawa to otwarta kuchnia - teraz, jak chłopcy mają dziewczyny to wszyscy są troszkę skrępowani jak mlodzi sie posilają a my tkwimy w salonie Dobrze , że między jest murek za którym jest schowany stół. Drugi raz ... sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze w kwestii otwartej przestrzeni. U nas taka przestrzen jest w przejściu z holu do salonu. Wszyscy znajomi naszych synów po wejściu do domu widzą nas np. rozwalonych lub drzemiących na kanapie. I choć bardzo lubię widok z holu na jadalnię i okno z kwiatkami to myślimy o wstawieniu tam drzwi. Mama tez mówi, że nasz salon to taka stodoła.

Druga sprawa to otwarta kuchnia - teraz, jak chłopcy mają dziewczyny to wszyscy są troszkę skrępowani jak mlodzi sie posilają a my tkwimy w salonie Dobrze , że między jest murek za którym jest schowany stół. Drugi raz ... sama nie wiem.

 

To faktycznie jest do przemyslenia. Sama pamiętam, jak w szkole średniej odwiedzałam kolegę. Układ domu taki, że schody na górę w przeciwnym końcu salonu niż wejście. Wchodzimy i idziemy do jego pokoju omijając kanapę na której jego mama leży z migreną. Strasznie krękujące :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam płyty grzewczej gazowej na tafli lustrzanego szkła (ma ją w ofercie np. Ariston). Domyślacie się pewnie dlaczego 8) :lol:

 

No to się pomyliłem :p

Lustro jakoś nie mogłem sobie tego wyobrazić

szklana płyta

Wygląda znacznie ładniej od standardowych z tym że cięzko ją utrzymać w czystości, a może i nawet nie wczystości ale zmyć szkło by było idealnie czyste a smugi w szczególności podkreśla światło halogenowe :D

Ale i tak jestem zachwyocny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- antena satelitarna z kilkoma konwerterami (zez) i lub z obrotnicą. wyjścia konwerterów podłączone do multiswitcha. Na każdym telewizorze możliwość oglądania innego kanału.

 

 

W przypadku satelity to już niestety bardziej skomplikowany problem. Możesz oczywiście zastosować splitter sygnału ale nie rozwiązuje to problemu do końca bo musisz mieć nadal przy każdym TV dekoder.

 

Jedyne co znalazłem to tzw. stacje czołowe które kosztują majątek (ok. 1000-1500 zł ZA KANAŁ !!! a wiadomo, że z satelity to przynajmniej z 5-10 kanałów byś wybrał takich do wrzucenia na cały dom).

.

 

 

Serio.... bredzisz, cennik i zestaw jednego z wielu rozwiązań na 3 tv.

 

Antena 90cm + 2x konwerter HB i Astra+ Multiswitch 140zł

3x tuner cyfrowy do każdego telewizora np.Ferguson 170zł szt.

Splitter karty kodowej 200zł

kabel 100m 40zł.

 

FINITO! i mniej niz 1000zł. są i tańsze rozwiązania - ciut mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam gdzie wieszac prania. Łazienka w pomieszczeniu ze skosem (na pietrze)po skosem wanna i nad nią nie mam jak umieścić linek. Latem owszem mozna w ogrodzie ale jesienią jak pada i zimą - nie wiem. Skończy sie na tym, że będę suszarkę rozladała w sypialni - a potem do tego jeszcze deska do prasowania i cały wystój pokoju szlag trafił. I brakuje mi jeszcze osobnej garderoby, oraz miejsca na psią i kocią miskę i kuwetę. Reszta jako tako. Musiałabym zacząc wszystko od nowa to trochę mniej by było błędów ale tylko trochę. Pozdrawiam.

 

Powinni to usłyszeć przeciwnicy pomieszczeń gospodarczych w budowanym domu. I ci którzy likwidują pralnie, suszarnie, schowki i garderoby, bo zabierają im metraz :-?

 

Witaj pocieszylas mnie, bo ja mam w swoim domu suszarnie + pralnie, garderobe..., 2 pomieszczenia gospodarcze, ostatnio narzekalam mezowi ,po co nam te wszystkie pomieszczenia i dom jest ogromny bo ma 188 metrów... ale jak widac potem bede zadowolona) na razie jeszcze nie mieszkamy ..., moze rzeczywiscie warto bylo te wszystki pomieszczenia miec. Tez chcialam likwidowac to wszystko poki nie bylo jeszcze scianki kolankowej, bo te pomieszczenia utworzyly sie jakby po podniesieniu scianki kolankowej.

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze w kwestii otwartej przestrzeni. U nas taka przestrzen jest w przejściu z holu do salonu. Wszyscy znajomi naszych synów po wejściu do domu widzą nas np. rozwalonych lub drzemiących na kanapie. I choć bardzo lubię widok z holu na jadalnię i okno z kwiatkami to myślimy o wstawieniu tam drzwi.

No coż, zaczynam odczuwać podobny dyskomfort jak do dzieci przychodzi pan od angielskiego. Niby schody są z hallu a nie z salonu (chwała Bogu, bo miały być calkiem w salonie!), ale z hallu do salonu jest takie wileeelkie wejście i nijak sie nie da nie zajrzeć idąc na górę. Fatalne :evil: A dziewczyny synów będą musiały przywyknąć. Ja też :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Skoro macie tyle doświadczeń to napiszcie prosze co mam zrobic w przedpokoju, kuchni na podłogi?? Chciałam bardzo gres polerowany ale roznie słysze o nim. . :-?

 

Ja u siebie bede robil beton polerowany barwiony w masie. Z tego tez robie blat kuchenny, parapety, przed kominkiem, i wszelkie wykonczenia gdzie mozna stosowac marmur granit. Dla mnie same plus. Brak fug (nie ma zadnej !!!) b ladny trwaly. Garaz i lazienki w tej samej technologii.

pozdrawiam marcin

 

Proszę powiedz jaki jest koszt takiego betonu i czy nie jest on śliski. Np jak w zimie wjadę do garażu wniosę trochę śniegu to się nie zabije przy wysiadaniu??

pozd as

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, zaczynam odczuwać podobny dyskomfort jak do dzieci przychodzi pan od angielskiego. Niby schody są z hallu a nie z salonu (chwała Bogu, bo miały być calkiem w salonie!), ale z hallu do salonu jest takie wileeelkie wejście i nijak sie nie da nie zajrzeć idąc na górę. Fatalne :evil: A dziewczyny synów będą musiały przywyknąć. Ja też :roll:

 

No coz, patrzę na nasze plany i patrzę, i u nas będzie tak samo :( Tym bardziej, ze kanapa będzie stać pośrodku pokoju, niemal tuż obok schodów i wcześniej wydawało mi sie to fajne, ale po tym co piszecie mam wątpliwości... no trudno, przynajmniej będziemy wyglądac na luzaków, co ciągle wyleguja się na kanapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne wnętrza. Wrzuć jeszcze parę fotek dzięki

 

 

 

 

no to juz widzę błedy i zalety jakie będą w naszym domu:

zalety:

klepka (testowałam panele) i kurz jest codziennie przy sprzataniu co drugi dzień,

gres w ciągu komunikacyjnym na podłodze i szare fugi, w kuchni była planowana na ścianie biała, ale się Pan pomylił i położył beżową (wiec jest ok):)

pralnia w kotłowni,

garderoba ok 17m2, gdzie bedzie i lustro i miejsce do siedzenia, i deska do prasowania

zmiana kucheni narożnej na kuchnie w normalnym ciągu

dwie niezależne łazienki

zlew w garażu,

kontakt na zewnatrz

wszystkie kable w scianach i sufitach łącznie do podłączenia głośników przy sufitach, monitoringu itp.

wady:

to chyba to ze garderoba jest na półpietrze i będzie troche latania,

brak pokoiku na dole (dla gościa, czy dla malucha jak śpi w czasie dnia a dorośli spedzaja czas zazwyczaj na parterze)

brak połączenia miedzy garazem a domem, przejscie jest pod zadaszeniem, ale zobaczymy w praktyce jak to sie sprawdza (przekonuje nas fakt, ze najwiecej włamań jest przez garaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

minusy mojego domku:

- mam dach wielopołaciowy - teraz wybrałabym prostszy projekt (inna sprawa, że mąż by się nie zgodził :wink: )

- nigdy wiecej fug MAPEI - mimo zaimpregnowania piją tłuszcz a Pan Przedstawiciel twierdzi, że fugi do kuchni nie oznaczają, że można przy nich smażyć :evil: , a nieprzepuszczalne dla wody nie oznaczają, że nie chłoną wody :o

- mam jasno beżowe płytki w łazience- non stop brudne- kikakrotnie w ciągu dnia ścieramy - zaczęło się tez ścierać szkliwo (od kapci??) pozdrawiam firmę CERROL

- deska barlinecka na podłodze parteru - po 2 latach użytkowania wygląda jak by miała 100- na usprawiedliwienie poweim, że mam dwójkę dzieci ale nie mam psa :wink: ; na górze sprawdza się świetnie

- mały wkład do kominka - wydawało mi się, że bedę zbyt leniwa aby palić na codzień wybrałam więc wkład rekreacyjny i ma za słabą moc :-?

- zainwestwoałabym w rekuperator

- za mały zasobnik ACV- przekonywano mnie, że wystarczy a mam albo wysokie rachunki za gaz (piec musi chodzić na maxa) albo nie mam wystarczającej ilości ciepłej wody

- tynki gipsowe - to była swiadoma decyzja związane z czasem realizacji- za delikatne

- brak wyprowadzenia domofonu na piętro - trzeba lecieć na dół aby zobaczyć kto i ewentualnie otworzyć

- powinniśmy byli wziąć większy kredyt- wszystko byłoby skończone a tak została nam jeszcze druga łazienka, tarasy i ogrodzenie :evil: a ceny ciągle w górę

 

Plusy:

- duży dom - pomieścił dużą pralnio/suszarnię, 3 garderoby, 2 łazienki- w tym jedna tylko dla naszej sypialni, spiżarnię - zawsze o niej marzyłam i sprawdza się na 1000%, duży wiatrołap - nawet kilku gości spokojnie się pomiesci, poza tym dzieci pozostają przed śluzą :wink:

- 1.5 komorowy zlew niestalowy - jasny

- kuchnia gazowa - często nie mamy prądu

- bidet- to powinnam napisać wielkimi literkami - przyzwyczaiłam się na południu i niekiedy korzystam kilkukrotnie w ciągu dnia :wink: , a w ciąży był niezastąpiony

- kabina z suwanymi drzwiami - nic nie kapie na podłogę po kąpieli - w otwieranych musiałam wycerać posadzkę, brrrr

- zlew z dala od okna - i tak jest zmywarka, wolę patrząc w okno kroić sałatki

- brak przejścia do garażu - dzięki temu jest dodatkowa garderoba, większe poczucie bezpieczeństwa (ileż to razy zapominaliśmy zamknąć bramę garażową mieszkając z rodzicami), nie śmierdzi spalinami a ja nie jestem z cukru aby roztopić się od paru kropli deszczu :wink: (mamy okap)

- w łazienkach wszystko pochowane po szafkach (za lustrami), nic na wierzchu - zawsze panuje porządek

- betonowe schody - okładanie drewnem było koszmarem ale są bardzo praktyczne: stabilne, ciche, nie brudzą, dzieki białym podstopnicom wyglądają lekko; mamy po 2 tralki na kazdym stopniu oraz bramki na górze i na dole ze względu na maluchy :D

- okna OCV w okleinie - bardzo praktyczne

- parapety zewnętrzne z konglomeratu - idealne w utrzymaniu, dobrane kolorystycznie, bezfugowe

- rolety z wartstwą aluminiową w oknach połaciowych - znakomicie odbijają światło/ciepło, w lecie jest naprawdę chłodniej

- stara niezabudowana lodówka - okazała się wieksza niż te do zabudowy :)

- już niedługo rozleca nam się do końca szuflady BRW - narazie w niepokoju zbieram z podłogi kuleczki z łożysk drżąc by któryś z chłopców ich nie połknął :evil: plus jest taki , że musimy kupić nowe :wink:

 

Pozdrawiam i życzę abyście popełnili jak najmniej błędów

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku mieszkania w domu stwierdziłam, że najlepszy na podłogi w pokojach jest parkiet. Mam go w salonie a w sypialniach panele i różnica jest b. duża, oczywiście na niekorzyść tych ostatnich - wieczny stukot i wrażenie uginania się podłogi, choć wizualnie nie są złe.

Po paru latach użytkowania baterii kuchennej wychodzącej ze ściany przeszłam na wychodzącą ze zlewu i muszę powiedzieć, że na razie nie jest źle. Bierze się środek typu kamień i rdza i schodzi wszystko idealnie, zarówno z baterii jak i metalowego zlewozmywaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni śledzę ten temat i uważam ze jest on naprawdę dobry. Skorzystam z wielu rad, ponieważ jestem na etapie budowy domu. Z tego wszystkiego co przeczytałam na tym forum na pewno nie będzie w moim domu: tynków gipsowych (ale to już wiedziałam wcześniej tylko miałam problem z poddaszem ale murarz powiedział, że skosy cementowo - wapienne są do zrobienia). Na pewno będzie pomieszczenie, w którym będzie stała pralka, deska do prasowania i mała kuchenka gazowa do gotowania różnych "śmierdzących" potraw. W wiatrołapie na pewno będzie szafa wnękowa, ale zastanawiam sie nad wydzieleniem oddzielnego pomaszczenia z wiatrołapu coś w stylu małej garderoby (wiatrołap ma 11 m2). Kotłownia znajdować się będzie na końcu domu (trzeba przejść przez pomieszczenie gospodarcze, garaż o potem wchodzi się do kotłowni), aby niepotrzebne spaliny nie przedostawały się do domu (piec na eko-groszek).Skorzystam z waszych rad dotyczących założenia gniazdek zewnętrznych. Uważam tak samo jak wy, że jest to dobry pomysł. Niestety albo stety kuchnię będę miała otwartą ale to chyba już jest tylko kwestia gustu. Na ten temat nie będę się wypowiadała. Bardzo podoba mi się pomysł z jedna umywalką i dużym lustrem w łazience. Na pewno tak zrobię.

Na razie to chyba wszystko co zdołałam zapamiętać czytając wasze posty. Życzę powodzenia w podejmowaniu jak najlepszych decyzji dotyczących budowania i urządzania domu. :D

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zabudowy lodówki.Może ktoś mi coś powie na ten temat. Czy jest to drogie rozwiązanie (chciała bym uniknąć zbyt wysokich kosztów a mój kaprys może nie zaistnieć ze względów finansowych) i jak sie sprawuje w użytkowaniu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...