Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, tak.

Zaprawdę powiadam wam : są na tym świecie rzeczy , które się "fizjologom nie śniły".

Małej wiary jestem i wolę zaufać parkieciarzom zamiast narazić się na takie błogosławieństwo.

Zresztą! Nie ma o czym gadać. Musisz mieć przecież rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno jak najbardziej można stosować na ogrzewanie podłogowe (także drewno lite). Konieczne jest spełnienie kilku warunków odpowiedni klej: najlepiej poliuretan dwuskładnikowy, jak najmniejsze elementy (np parkiet przemysłowy), nie powinno się przekraczać proporcji 1-4 szerokość do długości. Gatunek jak najgęściejszy i warstwa zewnętrzna najlepiej olej. Zapraszam do wątków o parkietach tam juz wielu niedowiarków przekonano. Edytowane przez mirage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te "drewniane" przepychanki i wydaje mi się, że obydwoje możecie mieć rację

generalnie drewno na podłogówkę w formie litej dechy się nie nadaje, ale

można chyba (zastanawiam się, nie stwierdzam) zminimalizować ryzyko rozsychania przez lepsze przygotowanie i wybranie drewna, taki ekstra gatunek, dla normalnego odbiorcy nie do kupienia, ale na użytek własny tak

poza tym, jesli maksymalnie ograniczy sie temperaturę medium grzewczego, to też niebezpieczeństwo rozsychania będzie mniejsze

po trzecie - Elfir mogła też "dobrze trafić", czyli akurat szpar nie było, a jak by odwiedziła swojego stolarza miesiąc wcześneij czy później, podłoga mogłaby wyglądać nieco mniej atrakcyjnie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłabym dom od dewelopera...

Zaoszczędziłoby mi to mnóstwo czasu i nerwów. Ze spokojnej i delikatnej istoty nie przeobraziłabym się w przeklinającą jędzę ;-)

Tak, tylko wtedy skończyłabyś w domu wariatów, zrobiła przy okazji studia prawnicze i (jak by Cię wypuścili) nie wychodziła z sądu. Nie wiem co lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami świetny post - i jaki życiowy :D

tylko ten deweloper musiałby mistrzem świata być, albo moim mężem :)) wtedy tak :yes:

 

Ja tam bym od swojego nie kupiła, ale nie jest deweloperem :-)

Na budowie kompletnie nic nie kuma, uważa, poniekąd słusznie, ze każdy powinien robić to, na czym się zna... Tylko nie za bardzo wiem, dlaczego ja MUSZĘ się znać, wykształcenia w tej materii nie odebrałam ;)

Edytowane przez bami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja je otworzysz podczas deszczu to beda mokre jak bedzie wiatr to beda trzaskac na zewnatrz ( przy wiekszym wietrze zeby ich nie wyrwalo) nawet jak jest brzydka pogoda to mozesz zamknac rolete lub zaluzje zew i mozesz je sobie umyc bez problemu bo bardziej naturalne jest otwieranie okna do srodka a nie na zewnatrz nie wiem jak zawiasy beda reagowac na warunki atmosferyczne( no chyba ze beda ukryte) szczerze to sie nawet nie spotkalam z takim otwieraniem. A dlaczego akurat marzy ci sie cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadaszony taras, wiec deszcz na nie padac nie bedzie, obydwa skrzydla z klamka i hamulec w klamce, wiec wiatr ich nie ruszy. W jednej z wycen mam "dodatkowe zawiasy posrednie", a czy beda ukryte to nie wiem. W Oknoplascie od razu przed wycena powiedzieli mi, ze drzwi tarasowych otwieranych na zewnatrz nie zrobia:sick:

A czemu chce miec takie? Bo wg mnie to jest wygodne rozwiazanie. Pale, maz takze, wiec czesto wychodzimy na zewnatrz i zawsze jak jestem u rodzicow i chce wyjsc na balkon to sie motam z firanka i drzwiami:D moze przy otwieraniu na zewnatrz takich "wiatrakow" rekami nie musialabym robic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...