Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No 3m to już rozpusta:) Trzeba to też ogrzać. Osobiście podoba mi sie jak jest większa przestrzeń ale sam zrobiłem 285cm od podłogi do sufitu i uważam że w zupełności wystarczy.

 

Ja mam w budowanym domu ok. 2,9m - wielokrotnośc bloczku, żeby nie ciąć. Ale nie mam parterówki. Natomiast w parterówce starałabym się nie robić stropu tylko odkryć więżbę na ile się da.

 

Compi - ja mam mieszkanie w bloku z lat 50-tych ze zwykłymi oknami. Ale wychodze z założenia, że wolę zapłacić niż je myć. Mnie nigdy nie udało się umyć bez smug, niezaleznie od środka, techniki i szmatki/papieru.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia wyboru, a czasem nawet spojrzenia na innego człowieka. Nie dać zarobić, a dać zarobić komuś, komu warto pomóc. Często też nie ma po prostu czasu na rzeczy zdawałoby się trywialne, gdy inna, ważniejsza, czytaj cenniejsza niż mycie okien, robota czeka. Ale z fenixem się zgadzam i uważam to za normalny porządek rzeczy. Znam wiele domów gdzie raz-dwa razy (zazwyczaj zależy to od powierzchni) tygodniowo jest co sprzątać. Są też w kolejce ogrodnicy, konserwatorzy itd. Normalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam jeszcze w swoim budowanym domku, ale juz teraz wiem z doswiadczenia, że szafki narozne mogą być super pojemne i wykorzystane ( 13 lat sprawdzone doświadczenie) z łamanymi zawiasami. Mam dwie takie szafki w kuchni obecnie, fakt, kuchnia nieduża...

Drugie, wynikajace z kilkunastoletniego doswiadczenia - prawie 20 lat- zainwenstuję w armaturę (krany itp.) z wyższej półki... Mam grohe w łazience i do tej pory jak nówki sztuki, natomiast w kuchni tańsze i całkowicie do wymiany...

Buduję dom z poddaszem uzytkowym, więc są schody, ale na dole będą 2 pokoje (jeden wiekszy, drugi mniejszy oprócz salonu i duża łazienka z wanną i kabiną 90x 145. Mam nadzieję, ze mimo, ze przeprowadzamy się jako "wiekowi " ludzie damy sobie radę. Fakt, jestesmy sprawni fizycznie i oby tak było jak najdłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest to bardzo dobre rozwiązanie,u mnie jest podobnie-program użytkowy parteru jest wystarczający dla dwóch osób,na razie jeszcze dzieci mieszkają z nami i sypialnie mamy na górze ale kto wie może kiedyś przeniesiemy się na dół,chociaż z perspektywy czasu stwierdzam,że sypialnia na poddaszu jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealne rozwiązanie to mieć wszystko na jednym poziomie. Zobaczycie jak wam latek przybędzie. U mnie niestety ok 70m2 sie nie udało i jest na pietrze. Bedę wysyłał tam gości.

 

Z racji wąskiej działki raczej parterówka odpadła.

Mam pokój na parterze więc jak coś na starość mogę tam zrobić sypialnie. Takie wyjście awaryjne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie bloki, choćby te w Wilanowie, gdzie bez ekipy niektóre okna nie dadzą się porządnie umyć. Trza się mocno wychylić, a okno od podłogi, dolna część to fix i jeszcze na końcu parapecik : ).

 

Mam takie, choć w innej dzielnicy - prawie na całą ścianę, szer. 4 m, z czego 2 metry po środku to fix. Co jakiś czas mam potężny wyrzut adrenaliny na swoim ósmym piętrze. Ale co do zasady starałem się nauczyć mycia okien od "alpinistów", których obserwowałem z nieotwieranych okien biur rekordowo na 28. piętrze, zaopatrzyłem się w kij, dwie szerokie gąbki i szeroką ściągaczkę. Idę jak burza, spore mieszkanie robimy w 40 minut, tzn. ja robię, a żona chodzi za mną i poprawia po mnie detale. Stąd już z doświadczenia mogę powiedzieć - dużo dużych szklanych przestrzeni - nie ma sprawy, wolę zdecydowanie niż trzy razy mniej szprosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, póki co, sypialnię będę miała na górze. I juz się cieszę, bo fajne pomieszczenie wyszło...

Pozdrawiam

mam sypialnię na górze, latka lecą i powolutku zaczynam oglądać takie foteliki, co się siada i wjeżdza na górę. Montuje się to do ściany. Jakby co, to ok 20 tyś i problem z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...