Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nablatowa jest ok, ale tylko wtedy gdy jest duża i zamontowana dosyć blisko krawędzi blatu. Inaczej faktycznie woda pojawia się na podłodze. Częsty błąd to zła wysokość samego blatu. Dochodzi wartość pionowa umywalki i mamy problem z cieknąca wodę po łokciach. Ważne wtedy są takie szczegóły jak niskopienność domowników ; ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałam- krany ładne tylko kiedy wytarte do sucha-komu się chce.. dlatego zastanawiam się, czy chociaż trochę sprawy nie mogłaby uratować bateria podtynkowa z bocznym kranem- a nie taki jednorurowy kran z podnoszonym włącznikiem po środku-zawsze woda kapie na kran..a w takich bocznych może chociaż kran byłby oszczędzony.. nie wiem, czy sensownie to napisałam..?

http://www.twojewnetrza.com/hansgroheaxor-axor-uno2-bateria-umywalkowa-2otworowa-podtynkowa-38113000-p-629.html

 

kontra

 

http://www.twojewnetrza.com/hansgroheaxor-axor-bateria-umywalkowa-axor-citterio-39010000-p-184.html

 

zdjęcia losowo wybrane, tylko dla przykładu.. w tym 1 przypadku powinno byc wszystko mniej zachlapane..przynajmniej tak kombinuję..?

 

ktos powyżej napisał, że lubi odsnieżanie- ja tez, ale teraz mam podjazd długości 15m , do 3 garaży..trochę się trzeba namachać, a ja odśnieżania AŻ tak nie lubię;)

 

Ja właśnie tez tak sobie kombinowałam i będę miała te pierwsze krany :) oby było tak jak nam się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nablatowa jest ok, ale tylko wtedy gdy jest duża i zamontowana dosyć blisko krawędzi blatu. Inaczej faktycznie woda pojawia się na podłodze. Częsty błąd to zła wysokość samego blatu. Dochodzi wartość pionowa umywalki i mamy problem z cieknąca wodę po łokciach. Ważne wtedy są takie szczegóły jak niskopienność domowników ; ).

 

Będe miała właśnie nablatową bo i tak wydaje mi się, że przy braku blatu ochlapana jest zawsze podłoga ( tak mam teraz a umywalka jest spora). Jak obliczyć wyskosc? Ostatnio byłam u znajomej miała, jak dla mnie bardzo wysoko umywalkę - ale baaaardzo wygodnie - u mnie niestety odpada bo dzieciaki sięgną jej dopiero jak będą miały po 8 lat :) więc muszę wybrac kompomis - tylko jak go obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez stołków i tak się nie obędzie bo do 85 cm trochę im barkuje - ale ja myślałam żeby jeszcze wyżej żeby się nie schylać, tylko że wtedy to i stołki nie pomogą - więc zostanie standard 85cm.

Co do baterii bezdotykowej to ilośc wody, którą zużyjemy i tak się nie zwróci... o tej czystości mogę niestety tylko pomarzyć...

Edytowane przez jusja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe miała właśnie nablatową bo i tak wydaje mi się, że przy braku blatu ochlapana jest zawsze podłoga ( tak mam teraz a umywalka jest spora). Jak obliczyć wyskosc? Ostatnio byłam u znajomej miała, jak dla mnie bardzo wysoko umywalkę - ale baaaardzo wygodnie - u mnie niestety odpada bo dzieciaki sięgną jej dopiero jak będą miały po 8 lat :) więc muszę wybrac kompomis - tylko jak go obliczyć?

 

Sprawdź kiedy Wam po łokciach nie będzie ciekło : ). Był u nas dzisiaj człowiek od konstrukcji, inżynier, architekt i w ogóle oblatany gość i stwierdził, że jest za wysoko. Ale on jest niski! Moje dzieciaki przerastają mnie o głowę a ja mam 178cm i nikt nie narzeka. Powinnaś wszystko już ustalić na etapie projektowania łazienki, ponieważ może się później okazać, że wężyki baterii są za krótkie. Trzeba lekko podnieść poziom wylotu wody C. i Z. i wylewki do kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kiedy Wam po łokciach nie będzie ciekło : ). Był u nas dzisiaj człowiek od konstrukcji, inżynier, architekt i w ogóle oblatany gość i stwierdził, że jest za wysoko. Ale on jest niski! Moje dzieciaki przerastają mnie o głowę a ja mam 178cm i nikt nie narzeka. Powinnaś wszystko już ustalić na etapie projektowania łazienki, ponieważ może się później okazać, że wężyki baterii są za krótkie. Trzeba lekko podnieść poziom wylotu wody C. i Z. i wylewki do kanalizy.

 

na jakiej wysokości masz umywalkę? właśnie projektujemy łazienkę, dlatego te dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, He, ale macie problemy z tym OC.

 

Ktoś pisał, że w szafie można sobie Karchera postawić. Przecież można go postawić w garażu i podpiąć do instalacji OC zamiast tej pięknej i wielkiej jednostki centralnej.

Jak ktoś chce mieć jednostkę wiszącą, to karchera, albo inny "tani" odkurzacz przemysłowy może sobie powiesić na lince przywiązanej do haka na suficie ;)

 

Jak kogoś stać to może sobie kupić komplet za 4-5tys i będzie zadowolony, ja kupiłem zwykły odkurzacz przemysłowy Kress za 700,- podłączyłem do instalacji OC i hula bez problemu - worek 30L, więc dziś nie widzę sensu dokładania ekstra dodatkowych 2000,- tylko za to, że coś prostego jak konstrukcja cepa wisi mi na ścianie w garażu.

 

Drejku, dzieki za ten post.

Juz dawno wpadło mi to głowy (....serio...:)) tylko nie widzialem tego rozwiazania jeszcze u nikogo.

Ja też planuje zamiast super wypasionej jednostki centralnej rodem z NASA za 5000zl, kupic odkurzacz przemyslowy, warsztatowy czy jak im tam.

Maja mega moc, wcale nie sa takie glosne i tak stoi w garazu, maja mozliwosc uruchamiania zdalnego po kablu 2x0.5. A cena............700 to juz wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej wysokości masz umywalkę? właśnie projektujemy łazienkę, dlatego te dylematy.

 

Górna krawędź na 96 centymetrze. Umywalka ma 10, a blat 8cm. Pasowane wszystko do dekoru frontowego blatu i fug na ścianach oraz półkach. Tył umywalki przylega do ściany, a sam blat jest wysunięty od niej do przodu na 3-4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, He, ale macie problemy z tym OC.

 

Ktoś pisał, że w szafie można sobie Karchera postawić. Przecież można go postawić w garażu i podpiąć do instalacji OC zamiast tej pięknej i wielkiej jednostki centralnej.

Jak ktoś chce mieć jednostkę wiszącą, to karchera, albo inny "tani" odkurzacz przemysłowy może sobie powiesić na lince przywiązanej do haka na suficie ;)

 

Jak kogoś stać to może sobie kupić komplet za 4-5tys i będzie zadowolony, ja kupiłem zwykły odkurzacz przemysłowy Kress za 700,- podłączyłem do instalacji OC i hula bez problemu - worek 30L, więc dziś nie widzę sensu dokładania ekstra dodatkowych 2000,- tylko za to, że coś prostego jak konstrukcja cepa wisi mi na ścianie w garażu.

 

super!!! mam położoną instalację i 3 rok myślę jak tu nie wydać 3tys. a żeby działało:o dobrze że są na fm następcy Słodowego:rolleyes:

jak w praktyce daje się to podłączyć? czy rura od przemysłowego pasuje do oc czy trzeba coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna krawędź na 96 centymetrze. Umywalka ma 10, a blat 8cm. Pasowane wszystko do dekoru frontowego blatu i fug na ścianach oraz półkach. Tył umywalki przylega do ściany, a sam blat jest wysunięty od niej do przodu na 3-4 cm.

 

To faktycznie 10 cm wyżej niż standard - dzwoniłam do koleżanki, ona też ma na 95 cm - tak się zastanawiam czy może nie zrobić choc na 90 - tak będę miała w kuchni to i umywalka byłaby ok, a te 5 cm to parę miesięcy dla dzieci :) najwyżej wyższe stołeczki kupimy :p masz może jakieś zdjęcie - byłabym wdzięczna bo z wyobraźnią to u mnie kiepsko ;( a tym bardziej przestrzenną ;D Wygodnie się użytkuje? I wysokość i to przysunięcie do ściany? Ja będę miała okrągłe umywalki więc nie wiem czy to by zagrało tak do ściany przysuwać.

 

Drejku i Ceslav dobrze zrozumiałam, macie instalację OC i zamiast jednostki zwykłe ( przemysłowe) odkurzacze i to tak samo działa? Ciekawy pomysł, chyba skorzystamy bo na końcu budowy już nam raczej na jednostkę OC nie starczy, a tym bardziej jeśli nie ma różnicy to po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrągła umywalka "tyłek" ma raczej prosty, chyba że to jakiś model w postaci okrągłej miski. Na zdjęciu nie zwracaj uwagi na ten cały kram i perfumerię. Nie mamy jeszcze szuflady pod spodem i szafek w łazience :). Najwięcej pracy będzie przy takim rozrysowaniu płytek i ewentualnie dekorów, aby nie zrobić haosu stylistycznego. My przy samodzielnym projektowaniu stwierdziliśmy, że trzeba czasem iść na kompromis z samym sobą. Tutaj od początku do końca wszystko wykonały te łapki, hehhe.

 

http://imageshack.us/a/img13/294/obraz034to.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i funkcjonalnie -najbardziej podobają mi się te półeczki z boku - wygodnie - wszystkie będą z drzwiczkami? Moje umywalki będą takie więc do ściany chyba nie da się ich dosunąć i trochę się boję że zawsze wokół będzie mokro - muszę jeszcze nad tym pomyśleć. U mnie szafki z boku ta czarna plama z lewej strony, pod lustrem i szuflada pod blatem, oraz w szczycie wanny 2 otwarte i u góry zamykane drzwiczki na ręczniki ( nie ma ich jeszcze w projekcie)

lukc3.bmp.jpgw.j.p.j-lustro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okrągłe to albo design albo funkcjonalność.... To podobnie jak ze szklanymi. Piękne gdy nieużywane : ). Podpowiem, że zawsze umywalka kwadratowa będzie miała większą powierzchnię i przez to będzie bardziej praktyczna od okrągłej. Prze to też zazwyczaj kwadrat jest droższy od koła. Półki nie będą zasłonięte. Staną tam pewnie jakieś "skarby morza", albo zostaną opakowania po skarbach z Sephory hehhee.

Dopiero kliknąłem Twoje zdjęcie. Masz podobny plan łazienki w okolicach wanny jak my. Zobacz: http://imageshack.us/a/img706/651/obraz041ra.jpg

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okrągłe to albo design albo funkcjonalność.... To podobnie jak ze szklanymi. Piękne gdy nieużywane : ). Podpowiem, że zawsze umywalka kwadratowa będzie miała większą powierzchnię i przez to będzie bardziej praktyczna od okrągłej. Prze to też zazwyczaj kwadrat jest droższy od koła. Półki nie będą zasłonięte. Staną tam pewnie jakieś "skarby morza", albo zostaną opakowania po skarbach z Sephory hehhee.

Dopiero kliknąłem Twoje zdjęcie. Masz podobny plan łazienki w okolicach wanny jak my. Zobacz: http://imageshack.us/a/img706/651/obraz041ra.jpg

:cry: chyba masz rację - ja chcę przezde wszytskim funkcjonalnie - nie wiem co mi do głowy strzeliło z tymi umywalkami - bo tylko te mi się podobały, a jak czytałam nawet na tym forum to myślałam, że to takie gadanie jak z paterówką czy pietrówką - więc jednym okiem wpuszczałam, a drugim wypuszczałam :D

a może jednak ktoś ma takie umywalki i nie narzeka... ( jeszcze się łudzę)

a może jakiś owal ale bardziej praktyczny

teraz mam kwadratową z cersanitu na szafce i mi się opatrzyła - choć faktycznie funkcjonalna to ona jest i mogę ją polecić

tylko ja tak bardzo chciałam jakiś obły kształt.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drejku i Ceslav dobrze zrozumiałam, macie instalację OC i zamiast jednostki zwykłe ( przemysłowe) odkurzacze i to tak samo działa? Ciekawy pomysł, chyba skorzystamy bo na końcu budowy już nam raczej na jednostkę OC nie starczy, a tym bardziej jeśli nie ma różnicy to po co?

 

Jeszcze tego nie zrealizowalem, ale jestem na etapie instalacji wew i zamierzam sam zainstalowac.

Rurki z posadzce PCV, albo gietkie peszle. Gniazda i szufelki jakies firmowe, jeszcze musze poszukac systemu. Rura 8-10m np. http://www.jula.pl

Wlacznik nie musi byc jak dla mnie na samej rączce, moge spokojnie go sobie uruchomic przelacznikiem na scianie, takim jak do swiatla.

Odkurzacz wg mnie spokojnie mozna zastosowac warsztatowy, Makita, Bosch czy inne.Troche inaczej podlaczyc elektryke, aby uruchamiac go przez wlacznik na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...