Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co byście zarzucili mojemu przyszłemu, potencjalnemu domkowi?

planuję zbudować z302 pracowni z500 z takimi zmianami:

z302.jpg zmiany zetka.jpg

 

wiem, że minusem dla was może być brak kuchni od frontu domu :D ale dla mnie to jest ok

a co do poddasza to okien dachowych nie byłoby w pokojach, tylko w garderobie, łazience i nad schodami, a okna w pokojach z przodu domu będą powiększane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co byście zarzucili mojemu przyszłemu, potencjalnemu domkowi?

planuję zbudować z302 pracowni z500 z takimi zmianami:

[ATTACH=CONFIG]209222[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]209223[/ATTACH]

 

wiem, że minusem dla was może być brak kuchni od frontu domu :D ale dla mnie to jest ok

a co do poddasza to okien dachowych nie byłoby w pokojach, tylko w garderobie, łazience i nad schodami, a okna w pokojach z przodu domu będą powiększane

 

Okno mojej kuchni wychodzą na tył domu... oglądam sikorki w karmniku ;)

 

 

Jeśli nie spędzasz wielu godzin na zmywaniu naczyń w zlewie, to dlaczego kuchenne okno ma na ulice wychodzić? Potrzeba stróżowania czy podglądania kto idzie? ;) Nic się nie matrtw to nie feler, zresztą zawsze możesz videofon zainstalować, albo kamerkę zainstalować by zobaczyć kto idzie do furtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja okno nad schodami bardzo sobie chwalę (a myje je deszcz), natomiast w garderobie też moim zdaniem jest ważne, bo ubrana się nie kiszą.

Ja nie mam i uważam to za błąd.

 

co to znaczy ze sie ubrania kiszą - pytam bo nie mam okna w garderobie.

nie wiem czy juz mam skiszone ubrania czy jeszcze nie :( lub zakiszone.

 

mojej mamy samochod tez myje deszcz, tez sobie to chwali tylko co z tego jak jest ciagle brudny.

nie uwierze ze deszcz wymyje okno

sam tego nie robię ale moje nie jest czyste.

moze masz jkąs powłokę magic-clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm. jak wyglada sprawa ze schodami, to nie umiem sobie zbytnio wyobrazić, a może tam przydałoby się okno kolankowe? bo jednak wolałabym żeby klatka schodowa była doświetlona światłem naturalnym.

a co do garderoby, to nie wiem jak tutaj mogłoby okno dachowe przeszkadzać w zabudowie, przecież to i tak pod skosem, to oczywistym jest, że chyba niskie półki będą , a po bokach wysokie. no bo nawet gdyby nie było okna to przecież i tak nic wysokiego nie wstawię.

a i pokoik gościnny jest - od frontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna nad schodami nigdy nie umyjesz (weź rozstaw drabinę i to na schodach - moi rodzice woleliby doświetlić klatkę schodową ładną lampą)

to samo garderoba - bez sensu. i tak zawsze palisz swiatło, bo na półkach ciemno (jak śnieg leży zimą - tym bardziej)

 

układ ok - tylko czy ten prysznic w dolnej łazience jest potrzebny? tam nie ma nawet gościnnego pokoju.

 

Na dole jest gabinet, może on służyć jako pokój dla gości. Jeśli prysznic się tam mieści (na dole w łazience) to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno mojej kuchni wychodzą na tył domu... oglądam sikorki w karmniku ;)

 

 

Jeśli nie spędzasz wielu godzin na zmywaniu naczyń w zlewie, to dlaczego kuchenne okno ma na ulice wychodzić? Potrzeba stróżowania czy podglądania kto idzie? ;) Nic się nie matrtw to nie feler, zresztą zawsze możesz videofon zainstalować, albo kamerkę zainstalować by zobaczyć kto idzie do furtki

 

Wybierając projekt świadomie decydowałam się na taki z kuchnią od ogrodu, a nie od frontu. Powody były dwa. Front u mnie jest od północy, a lubię mieć jasno w kuchni przez cały dzień. A po drugie - dzieci :) Bawiące się w ogrodzie będę widzieć cały czas przez kuchenne okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okna w garderobie- wg mnie jest potrzebne. Obecnie mam popsuje okno w garderobie i niestety jest zaduch mimo ze drzwi otwarte cały dzień na korytarz. Przewietrzenie przydałoby sie zdecydowanie. W dodatku nie tak trudno przynieść ze sklepu mole w ubraniach( u mnie tak było) a ciepłe powietrze zabija mole- wiec zawsze bedzie pomocne. Jesli da sie jakoś sensownie je umieścić to na pewno zrobiłbym okno. Co do okna na klatce- zgadzam sie z dus- bedzie jeden wielki syf jesli schody nie beda miały spocznika. A nawet gdy beda miały to drabina na 4 m gwarantowana. Czy nie ma możliwości zrobienia normalnego okna w ścianie? To klatka schodowa wiec żadnej ściany tam nie ( oczywiście od strony zew tez wszystko musi dobrze wyglądać). Co do projektu- zrób okna dachowe tylko tam gdzie naprawdę musisz- wg mnie im mniej tym lepiej ( teraz mam 6:()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

na forum istnieje masa ciekawych wątków, ktore dotyczą 'co byś zrobił...'. Dotyczy to głównie rozwiązań systemowych / wykończenia. Ja zaś chciałbym się zapytać o to, co potencjalnie chcielibyście ustalić już na etapie adaptacji projektu, a czego niestety nie zrobiliście. Zaniedługo czeka mnie kupno projektu i jego adaptacja, zatem wiedza o ww. zagadnieniu stanie się dość istotna.

 

Do tej pory udało mi się znaleźć następujące rzeczy, które wciąz wpływają jako 'dobrze jest określić na etapie projektowania/adaptacji'. Rzecz dotyczy głównie instalacji, ale pewnikiem znajdzie się też szereg bardziej 'budowalnych'. Będę bardzo wdzięczny za komentarz do poniższych oraz ew. dodawanie nowych:

 

- wyprowadzenie wody do instalacji automatycznego nawadniania (najczęściej brak lub za mały przekrój)

- wyprowadzenie prądu do gniazdek na ścianach zewnętrznych / podbitce + prądu do oświetlenia ogrodu

- wzmocnienie fundamentu w miejscu kominka (jeśli potrzebne) oraz doprowadzenie do niego powietrza

- miejsce gdzie będzie znajdował się rekuperator oraz kanały do wentylacji mechanicznej

- kanaly do odkurzacza centralnego

- rozplanowanie instalacji wodnej (kaloryfery/spływy/kanalizacja/woda)

- zanaczyć, że chce mieć się saunę (trójfaza + ew. izolacja)

 

 

Na sam koniec również pytanie - na którym etapie zaaranżować architekta wnętrz / dekoratora? Wydawałoby się, że przed adaptacją projektu (głównie przenoszenie ścianek wewnętrznych) - może coś podpowiedzieć zanim ustalimy coś ostatecznie, z drugiej strony wiele ludzi twierdzi, że architekci nie chcą pracować na tym etapie bo tak naprawdę wiadomo, że nic nie wiadomo i wolą przyjść na SSZ.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam schody zabiegowe a nad nimi świetlik rurowy.:D

Są różnej wielkości i konstrukcji, Fakro i Veluxa.

Ja wybrałam sztywny, bo oddaje więcej światła, Fakro, bo takie też kupowałam okna dachowe.

Polecam każdemu to rozwiązanie.:yes:

Jedyny "minus" jest taki, że wykończenie świetlików rurowych wewnątrz jest tylko okrągłe, nie prostokątne.

Mi to pasowało.

 

Co do garderoby, to potrzebna tam jest wentylacja a nie okno:rolleyes:

Ja mam 3 garderoby i w żadnej nie mam okna. Zupełnie mi ich nie brakuje, wręcz przeciwnie.

Tylko, że ja mam wentylację mechaniczną.

Właściwie przy grawitacyjnej też może być ok. tylko często architekci zapominają o potrzebie wentylacji w garderobach. lub przy przeróbkach zapominają o niej inwestorzy...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie ironicznie. zupełnie nie wiem, gdzie mogłabym zabrzmieć ironicznie. całkiem serio piszę.

 

natomiast twoje "okno myje deszcz" brzmi dla mnie nie do końca poważnie. i w odpowiedzi wypowiedziałam moje subiektywne zdanie, że okno którego nie można normalnie umyć nie będzie wyglądało na czyste choćby nie wiem co. do inwestora należy decyzja czy mu to przeszkadza, czy nie

(a przykład rodziców podaję, bo gdyby 15 lat temu przewidzieli ten problem przebudowując klatkę schodową, moja mama miała by dziś jeden powód do narzekań mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...