Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

budujemy już drugi raz i mamy takie doświadczenia; -kuchnia tylko od strony ulicy żeby mieć przegląd sytuacji :) ,koniecznie garderoba przy wejściu żeby z obłędem w oczach nie ustawiać wiecznie butów, schody prosto z ganku na górę żeby goście naszych coraz starszych dzieci nie wędrowały przez środek salonu oraz osobny podlicznik na kran na zewnątrz budynku żeby nie płacić podwójnie za wodę i ścieki skoro używamy jej np. do podlewania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, Jestem na etapie budowy ... ale myślę, że jedną radą mogę się podzielić.

 

Na (-)

Nie kupujcie nigdy mebli z eko-skóry z firmy Wajnert. :x

Niestety ale sprzedawca przekonał nas do zakupu eko-skóry (i "o ironio" mówił o wytrzymałości). Po 3 latach użytkowaniach komplet nadaje się do wyrzucenia lub ponownego obicia.

 

Dodam tylko że mieszkamy obecnie w 2 osoby a do spania używamy materaca w sypialni więc komplet użytkowany był w sumie sporadycznie.

 

Wajnert (producent) niestety nie poczuwa się do winy i jedyną opcją którą nam przedstawił to obicie na nasz koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Umywalka dlatego z blatem gdyz teraz mamy tylko samą wiszącą.

A jak robie sobie włosy lub sie rono maluje to tylko w łazience nio i wtedy nie

mam gdzie odłozyć lokówki a do środka strach. A tak jak będzie z boku blat

to juz będzie miejsce. Toaletki w sypialni nie chce. Poprostu wystarcza mi

kawałek miejsca w łazience.

Pozdraowionka Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczniemy od tego co jest super rozwiązaniem:

-pisuar roca (zamykany klapę, bardzo elegancki)-żona sie krzywiła ale jak sie robi dużo zakrapianych imprez to jest to super rozwiązanie

-garderoba! koło sypialni

-aneks kuchenny otwarty na salon

-spory wiatrołap (w projekcie był mikroskopijny!)-więc cztery osoby naraz sie mieszcza swobodnie i nawet moga zdjać ubrania

-bidet z zamykana klapą (wygląda elegancko)

-kabina prysznicowa z fakturowanym szkłem ( zacieków po prostu nie widać!)

-zrobienie kabli do kina domowego równiez w sypialni (wieczorem lubimy oglądać filmy w łóżku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mogę polecić:

-wszystkie kible i bidety iraz szafki łazienkowe koniecznie podwieszane!-nie ma problemu z "mopowaniem" tego całego syfu a pod meblami stojącymi zawsze sa szpary

-ogrzewana podłoga w waitrołapie (popieram post o zimnych, wiecznie mokrych butach)

-wanna z hydro ale prosta -nie narożna (często korzystamy a oszczędności na wodzie widoczne)

-bateria umywalkowa bezdotykowa z ogranicznikiem czasowym (szybko się amortyzuje bo nie ma lania wody bez sensu no i łapa nie trzeba muziać)

-pralka w pomieszczeniu gospodarczym (nic tak nie psuje designu:) jak praleczka i sznurki nad wanną) my zaplanowaliśmy suszarkę podsufitową własnie w pomieszczeniu gospodarczym. Nie chcielismy robic dwóch łazienek ale jedną z mega wypasem -ale w pomieszczeniu gospodarczym stanie awaryjny kibelek i umywalka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ zaimpregnowane wszystkie fugi :p - dziękuję teściowi ... na początku byłem na niego zły - roboty multum ale było warto... prawie rok zmywania, wycierania różnych soczków, tłuszczu i nic nie widać a i kolor taki jak od nowości,

 

Mozesz napisac jakim preparatem je impregnowales?

płyn firmy Atlas - Delfin

Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn firmy Atlas - Delfin

Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.

 

mówisz o płytkach w kuchni na ścianie czy o podłogach też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zamontuję chropowatych kafelek w łaxience, zachodzą smugami i czyszczę je szczoteczką do paznokci - poza tym ostrzegam przed kafelkami tristan i izolda u mnie przy kafelkach docinanych pęka szkliwo,

Co do paneli to nie chcę trzy lata temu kupowaliśmy panele za około 80 zł za metr i po trzech latach w miejscu gdzie się najwięcej chodzi (salon) wystąpiły przetarcia.

 

Kafelki do przetpokoju tylko w mozaiki i to różne - inaczej widać każdy paproch

 

Naszczęście tak jest w naszym mieszkanku, teraz budujemy dom i o tyle jestem mądrzejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie mam jeszcze własnego mieszkania, dopiero się tworzy, ale zobserwowałam wiele niedociągnięć w mieszkaniu rodziców. I tak nigdy więcej:

- jasnych kafelek z rowkami w przedpokoju i łazience (brudu nie można niczym doszorwać)

- wykładzin dywanowych (siedlisko kurzu i brudu)

- pokoi przechodnich (zero prywatności)

- lodówki obok pieca i zlew (brak blatu roboczego)

- kabiny prysznicowej (brud wchodzi we wszystkie zakamarki i nie można tego doczyścić)

- meblościanek zagracających pokoje (zero przestrzeni)

- ciasnego wiatrołapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn firmy Atlas - Delfin

Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.

 

mówisz o płytkach w kuchni na ścianie czy o podłogach też?

 

wszystko :D

wszędzie gdzie jest choćby 1 cm fugi 8) - dlatego to było upierdliwe ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i łapa nie trzeba muziać)

 

ciekawe co autor miał na myśli :D

 

a żeby było na temat..

spiżarka przy kuchni żeby schować większe zakupy

duży wiatrołap z szafą

drzwi wejsciowe z okienkiem - żeby było widać kto co gdzie - ale szyba taka ze tylko od wewnątrz widać a nie do wewnątrz

salon z jadalnią i kominkiem bez tv - na tv i kino domowe osobny pokój

garderoba z wejsciem z sypialni

garaż na 2 samochody z wejsciem bezpośrednio do domu

- to były sprawy którymi kierowałam sie wybierając projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

"no i łapa nie trzeba muziać" dotyczy oczywiście "muziania" baterii umywalkowej przy otwieraniu i zamykaniu wody:) takie baterie bezdotykowe są czysciutkie od sprzątania do sprzątania, a te zwykłe-szkoda gadać po 1 dniu już zacieki i kamień niestety..... Minusem jest to że uzyteczny model z mieszaczem zewnetrznym kosztuje ok 800:) ale i tak warto

 

i jeszcze w nowym domu za skarby świata nie umieścimy kompletu wypoczynkowego w skórze w białym lub jasnożółtym kolorze. Każda skóra się wyciera ale te jasne sa chyba tylko do oglądania bez siadania-niezależnie od ceny słabo wybarwiane i po trzech latach widać ciemne wytarcia lica-na ciemnych skórach nie jest az tak zle. Nasza jasnozółta była mało używana a wygląda gorzej niż druga w intensywnej czerwieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiem szczerze, że przeczytałąm cały wątek i skrupulatnie wynotowałam wszelkie za i przeciw. Myślę, że będa bardzo pomocne przy budowie domu.

Wracając do pomieszczęn- nawijmy to "gospodarczych"- czy myślicie, że spiżarnia pod schodami + pomieszczenie gospodarcze (pralnia, suszarnia miejsce na mopy odkurzacz itp) wielkości około 6 m kwadratowych+ pomieszczenie na tyłach garażu na sprzety typu kosiarka, narzędzia (ok 15 m) a o tego oczywiście dwie garderoby i wiatrołap 6 m to wystarczająca ilość pomieszczen gospodarczych przy domu ok 160 m (przewidziany na 4-5 osób)??

Jesteśmy na etapie projektu więc wszelkie uwagi będą na wagę złota....

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych uwag... Mnie najbardziej ciekawiła wykończeniówka. Dziwią mnie negatywne opinie o narożnych wannach tzn. np. 160 na 105. Sądzę, że jednak tak duzo wody nie będzie zużywała.. 150 na 150 to olbrzymia wanna i zapewne zanim napełni się wodą to .. woda już wystygnie.. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...