Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej, mam pytanie czy wg Was potrzebna jest pralnia w domu? tak się zastanawiam...

może wy odczułyscie brak czy to potrzebne pomieszczenie czy to wymysł? czy może wy odczułyście brak tego pomieszczenia, albo je posiadając stwierdziłyscie, że mogłoby nie byc pralni jako osobnego pomieszczenia? :)

wybieram dom z poddaszem, wiec czy poza ta pralnią przyda się na poddaszu także garderoba? jaka wg was jest lepsza ogólnodostepna czy dostepna tylko z sypialni rodziców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, mam pytanie czy wg Was potrzebna jest pralnia w domu? tak się zastanawiam...

może wy odczułyscie brak czy to potrzebne pomieszczenie czy to wymysł? czy może wy odczułyście brak tego pomieszczenia, albo je posiadając stwierdziłyscie, że mogłoby nie byc pralni jako osobnego pomieszczenia? :)

wybieram dom z poddaszem, wiec czy poza ta pralnią przyda się na poddaszu także garderoba? jaka wg was jest lepsza ogólnodostepna czy dostepna tylko z sypialni rodziców?

 

Ja miałam w projekcie pralnię i zamieniłam ją na garderobę :D Będą u nas 3 garderoby w sumie-jedna w sypialni, jedna u córki, i jedna ogólnodostępna. Szaleństwo :D Ale obawiam się że i to będzie mało ;)

Pralka będzie w kotłowni, jest duża, wszystko się tam zmieści, zamrażarka też ;) Piec będzie gazowy, więc to pomieszczenie będzie w miarę czyste.

Zależy co kto lubi i do czego jest przyzwyczajony.

Obecnie mam pralkę w kuchni i generalnie słabo mi jak słyszę wirującą pralkę. Mam dość. Dlatego w domu też jej nie chcę nigdy więcej słyszeć ;) I wywalam ją do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzebna jest pralnia , wkurza mnie pralka stojąca w łazience . Nie zdobi .

 

Jeśli dom jest duży to jasne, pralnia fajna sprawa. Ale ten domek za duży nie jest, nie ma tam ani jednej garderoby, więc ja wolałabym mieć garderobę (która dobrze zaprojektowana i zabudowana pomieści masę rzeczy) niż "zmarnować" pomieszczenie na pralkę, która może wylądować spokojnie w kotłowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem że ważniejsza jest dość duża garderoba najlepiej z wejściem z korytarza niż pralnia

ważne jest też znalezienie pomieszczenia gdzie można powiesić pranie choćby na strychu w okresie zimowym /latem bez problemu pod chmurką/

przy meblowaniu garderoby dobrze jest nie zapomnieć o dużym blacie do prasowania dużo wygodniejsze niż przenośna prasowalnica szybciej i sprawniej i nie trzeba z tym praniem biegać po całym domu

ja mam pralkę i kosze na pranie w kotłowni i to zdaje dobrze egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby pralnia koło łazienki rodzinnej i garderoby - szybki "obieg" brudów, bez biegania do całym domu .

 

szukając projektu przerzuciłam ich setki i naprawdę trudno jest znaleźć z garderobą, pralnio-suszarnią, warsztatem, spiżarką:( a na pewno nie znajdzie się typowej parterówki z tymi pomieszczeniami...

mój domek (gotowiec) ma niedużą powierzchnię użytkową, zaledwie 130m2 ale nad garażem przewidziano 2 pomieszczenia : garderobę oraz pralnio-suszarnię do której wchodzi się z łazienki. W pralni są 2 okna, normalne i dachowe co zapewnia cyrkulację powietrza, grzejnik też jest więc pranie schnie błyskawicznie.

Niestety wielu inwestorów patrzy głównie na piękną bryłę zewnętrzną, dopiero po zamieszkaniu wychodzą minusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie czy wg Was potrzebna jest pralnia w domu? tak się zastanawiam...

może wy odczułyscie brak czy to potrzebne pomieszczenie czy to wymysł? czy może wy odczułyście brak tego pomieszczenia, albo je posiadając stwierdziłyscie, że mogłoby nie byc pralni jako osobnego pomieszczenia? :)

 

 

 

Wg. mnie pralnia jest nieodzowna. W naszej pralni- schowku mieści się: kosz na brudne rzeczy do prania, pralka, zlew dwukomorowy na przepierki ręczne, mycie brudnych butów ( po pracach w ogrodzie, po grzybobraniu), nad zlewem niewielka suszarka, regał na ścierki, chemię, zapas ręczników papierowych, pap. toaletowego, mydła i innych takich, odkurzacz, żelazko, deska do prasowania, wiadro, mop, miotła, miotełka z szufelka.

Nie wyobrażam sobie trzymanie tego całego ambarasu gdzie indziej. Pralnię polecam zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając projektu przerzuciłam ich setki i naprawdę trudno jest znaleźć z garderobą, pralnio-suszarnią, warsztatem, spiżarką:( a na pewno nie znajdzie się typowej parterówki z tymi pomieszczeniami...

mój domek (gotowiec) ma niedużą powierzchnię użytkową, zaledwie 130m2 ale nad garażem przewidziano 2 pomieszczenia : garderobę oraz pralnio-suszarnię do której wchodzi się z łazienki. W pralni są 2 okna, normalne i dachowe co zapewnia cyrkulację powietrza, grzejnik też jest więc pranie schnie błyskawicznie.

Niestety wielu inwestorów patrzy głównie na piękną bryłę zewnętrzną, dopiero po zamieszkaniu wychodzą minusy...

 

rzeczywiscie wszystko ma, tylko ten dom nie ma ponad 130mkw, a ponad 210 :) nie chce mi się dokładnie liczyć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

mój domek (gotowiec) ma niedużą powierzchnię użytkową, zaledwie 130m2 ale nad garażem przewidziano 2 pomieszczenia : garderobę oraz pralnio-suszarnię do której wchodzi się z łazienki. W pralni są 2 okna, normalne i dachowe co zapewnia cyrkulację powietrza, grzejnik też jest więc pranie schnie błyskawicznie.

.

 

czyli wyszło idealnie :)

 

Moja pralnia znajduje się w piwnicy - bo tylko tam wygospodarowałam miejsce, także na wiaderka, mopy, proszki i inne detergenty, a także ustawiłam kilka szafek kuchennych, zlew i kuchenkę gazową, bo często właśnie tam robię przetwory i zagotowuję słoiki. Na przetwory to bardzo wygodne miejsce, jednak te wędrówki ludów z praniem są wkurzające, bo wiecznie ktoś czegoś szuka - czy jeszcze w koszu z brudami w górnej łazience , czy już na dole przygotowane do prania, a może na suszarce ... a potem znowu z tym wszystkim poprasowanym na górę do szaf :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie planeta , smieszna jest ta podana użytkowa, 130mkw brzmi zachęcająco, a tak naprawdę chyba w tej pow. nawet nie ma garazu i kotłowni, już nie wspomnę o tym, że pokoje na poddaszu po podłogach mają więcej mkw.

ale wiadomo, że nie napiszą , że dom posiada 180mkw pow. uzytkowej, bo to już jest róznica.

a szczerze powiedziawszy nie wszyscy na to zwracają uwagę, tylko zobaczą 130mkw i wow, bierzemy go (czyli ten projekt)

Amelia 2 nie mialam cb tu na myśli, bo ty na pewno wiedziałaś ile mkw do wykończenia cię czekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...