Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym zapytać jak mocno podłogówka wysusza powietrze w domu w stosunku do grzejnika?

 

hm, w sumie ilość energii jaką ma dostarczyć jest podobna. Tylko podana równomiernie. I w dłuższym przedziale czasowym . Pytanie jest raczej co mocniej wysusza, podłogówka o temp ok 30 st czy grzejnik o temp 60st? Moim zdaniem grzejnik wysusza mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalacja wentylacji mechanicznej i tak to wszystko wymiesza i w kazdym pomieszczeniu bedzie tyle samo pewnie ?!?

 

nie sądzę. Nawiew z reku jest zawsze chłodniejszy niż temperatura w pomieszczeniu. Inaczej byśmy mieli perprtum mobile :) Powietrze się trochę oczywiście miesza ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy palą smieciami? :)

 

;) Nie wiem dokładnie kto ma śmieciucha a kto nie, nie prowadzę takich badań ;) ale wśród sąsiadów zdecydowanie Ci którym dym leci z komina, nie palą węglem czy drewnem. Na ulicy nic nie widać, tak czarno. Po co płacić za odbiór śmieci, kiedy można je spalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Nie wiem dokładnie kto ma śmieciucha a kto nie, nie prowadzę takich badań ;) ale wśród sąsiadów zdecydowanie Ci którym dym leci z komina, nie palą węglem czy drewnem. Na ulicy nic nie widać, tak czarno. Po co płacić za odbiór śmieci, kiedy można je spalić...

A czy u Was nie ma z góry ustalonych stawek za odbiór śmieci i płaci się za nie zależnie od ich ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy mieszkacie ze sąsiedzi palą smieciami ?

Swoją drogą zastanawiam sie czy filtr rekuperatora wyłapie taki zapach.

W tej chwili moi sąsiedzi dogrzewają sie kominkami ten zapach jest owszem przyjemny ale nie za długo i co wentylacja da radę czy będę czuc go w domu ?

 

Swoją drogą którys z sąsiadow średnio pali , bardziej wędzi dlatego chyba tak pachnie drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Nie wiem dokładnie kto ma śmieciucha a kto nie, nie prowadzę takich badań ;) ale wśród sąsiadów zdecydowanie Ci którym dym leci z komina, nie palą węglem czy drewnem. Na ulicy nic nie widać, tak czarno. Po co płacić za odbiór śmieci, kiedy można je spalić...

 

" ale wsrod sasiadow zdecydowanie Ci ktorym dym leci z komina, nie pala weglem czy drewnem"

Jak to rozumiec, jak dym leci z komina to znaczy smiecie spalam, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 mam rekuperator i ze swojego doświadczenia odpowiem, że w domu nie czuć takich woni. Rzadko, bo rzadko (na szczęście nie ma specjalnych smrodów w okolicy) ale czasem mam "niespodziankę" jak wyjdę na zewnątrz. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ale wsrod sasiadow zdecydowanie Ci ktorym dym leci z komina, nie pala weglem czy drewnem"

Jak to rozumiec, jak dym leci z komina to znaczy smiecie spalam, ?

 

jeśli dym leci, to znaczy że w ogóle pali w piecu, a nie ogrzewa prądem czy gazem. Trudno żeby palił śmieci czy cokolwiek, ktoś kto ma piec gazowy ;)

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy mieszkacie ze sąsiedzi palą smieciami ?

Swoją drogą zastanawiam sie czy filtr rekuperatora wyłapie taki zapach.

W tej chwili moi sąsiedzi dogrzewają sie kominkami ten zapach jest owszem przyjemny ale nie za długo i co wentylacja da radę czy będę czuc go w domu ?

 

Swoją drogą którys z sąsiadow średnio pali , bardziej wędzi dlatego chyba tak pachnie drewnem.

 

pod Warszawą, mała mieścina. Ale dziwię się że Ty jesteś zaskoczony. Na wsiach to jest standardowy widok. Tak samo jak widok kupy śmieci w lesie, same tam nie powędrowały. Tak się dzieje tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u Was nie ma z góry ustalonych stawek za odbiór śmieci i płaci się za nie zależnie od ich ilości?

 

Nie wiem jak jest teraz, jeszcze niedawno było tak że jeden pojemnik w ramach opłaty, za resztę trzeba było płacić. I teraz jak ktoś ma małe dziecko to przecież chwila moment i zapełni taki pojemnik pieluchami, a co z resztą? Do pieca hop. I piszę serio, nie wymyślam, bo po co? Ludzie się z tym nawet specjalnie nie kryją, wręcz się tym chwalą, że tacy oszczędni... Jakby było czym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 mam rekuperator i ze swojego doświadczenia odpowiem, że w domu nie czuć takich woni. Rzadko, bo rzadko (na szczęście nie ma specjalnych smrodów w okolicy) ale czasem mam "niespodziankę" jak wyjdę na zewnątrz. ;)

Dzięki To cieszy.

W pracy mam rekuperator ale czerpnia jest około 3 metry nad ziemią i gdy ktos odpala samochod to niestety czuc.

Tylko ze centrala ma z 15 lat - moze dlatego.......

 

pod Warszawą, mała mieścina. Ale dziwię się że Ty jesteś zaskoczony. Na wsiach to jest standardowy widok. Tak samo jak widok kupy śmieci w lesie, same tam nie powędrowały. Tak się dzieje tutaj...

 

kurcze wybierając działkę priorytetem było to aby do pracy miec blisko 10 minut do centrum 130 000 miasta

stosunkowo nowa zabudowa i głównie domki z przyłączem gazu - była przeprowadzona akcja dofinansowywania zmiany kotłów na piece na gaz moze dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki To cieszy.

W pracy mam rekuperator ale czerpnia jest około 3 metry nad ziemią i gdy ktos odpala samochod to niestety czuc.

Tylko ze centrala ma z 15 lat - moze dlatego.......

 

 

 

kurcze wybierając działkę priorytetem było to aby do pracy miec blisko 10 minut do centrum 130 000 miasta

stosunkowo nowa zabudowa i głównie domki z przyłączem gazu - była przeprowadzona akcja dofinansowywania zmiany kotłów na piece na gaz moze dlatego.

 

Ja działki nie wybierałam, ja ją miałam ;)

Na pocieszenie-nasz dom stoi akurat na nowej ulicy, gdzie są tylko i wyłącznie nowe domki. W sumie zimą tam rzadko chadzam, ale nie zauważyłam aby ktoś tam dziwne rzeczy w piecu palił. Raczej chyba większość ma piece gazowe, bo w drodze jest nitka. I to mnie pociesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to byłas posiadaczem ziemskim :)

- wybrałem działkę najwiekszą z mozliwych 2000 m2 juz widzę ze to był błąd za duza.

- nieswiadomie kupujac ja w cenie 70 zł m2 wygrałem bo teraz są po 300 m2

- wybrałem działkę ostatnią (bo najwieksza) jak ciągnik odsnieza drogę to zostawia snieg przy wejsciu na posesję będę musiał zakupic odsniezarkę

 

ale nikt mi nie pali smieci

nawet jak sąsiad palił liscie to od razu była straz miejska

 

moze zabrakło mu 15 zł na worki kto to wie...

 

jesli nie stac kogos na wywoz smieci to ja nie mam pytan :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to byłas posiadaczem ziemskim :)

- wybrałem działkę najwiekszą z mozliwych 2000 m2 juz widzę ze to był błąd za duza.

- nieswiadomie kupujac ja w cenie 70 zł m2 wygrałem bo teraz są po 300 m2

- wybrałem działkę ostatnią (bo najwieksza) jak ciągnik odsnieza drogę to zostawia snieg przy wejsciu na posesję będę musiał zakupic odsniezarkę

 

ale nikt mi nie pali smieci

nawet jak sąsiad palił liscie to od razu była straz miejska

 

moze zabrakło mu 15 zł na worki kto to wie...

 

jesli nie stac kogos na wywoz smieci to ja nie mam pytan :(

 

posiadacz ziemski, brzmi dumnie ;)

 

U nas niecały 1000 m2. Teściowa pytała czy nie za malutka ;) Jak dla mnie w sam raz, w końcu to ja będę trawę kosić i odśnieżać ;) 2000 to faktycznie sporo...

 

300zł za metr? :o Jakie to okolice?

 

U nas też nie wolno liści palić, dają na to worki, i wywożą, co i tak nie powstrzymuje niektórych przed ich paleniem. Ja nie wiem, nie ogarniam. Do worków im się nie chce tego wkładać czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto odśnieża 2000m2? Odśnieża się dojazd do bramy, bramę, dojście do drewutni i wygódki ; ), hehe.

 

No to chyba oczywiste i nie musiałam tego zaznaczać w moim poście ;) Niemniej jednak, jak masz działkę 1000 metrów to ten podjazd i cała okolica zagospodarowana na tyle, że wypadałoby ją odśnieżyć - będzie nieco mniejszy niż na działce 2000 metrów.

Chociaż to tez zależy od tego jak kto sobie budynek usytuuje, ale trochę szkoda by było dom wcisnąć w jednym rogu a reszta działki to sama trawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...