Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową :(

 

My wlasnie dlatego zrezygnowaliśmy z tego okna, deweloper nam podsunął myśl, że jest problem z ustawieniem drabiny na schodach i nie da się ustawić nawet takiej specjalnej drabiny schodoej, bo pod oknem jest zakręt schodów. Pomysleliśmy własnie o takim oknie obracanym, ale to i tak by nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową :(

 

My wlasnie dlatego zrezygnowaliśmy z tego okna, deweloper nam podsunął myśl, że jest problem z ustawieniem drabiny na schodach i nie da się ustawić nawet takiej specjalnej drabiny schodoej, bo pod oknem jest zakręt schodów. Pomysleliśmy własnie o takim oknie obracanym, ale to i tak by nic nie zmieniło.

 

Co to za architekt że podsunął taką myśl, zamiast pomysł jak rozwiązać ten problem :-?

Ja nie rezygnuje z tego okna bo za dużo światła bym stracił na schodach, też mam zakręt schodów pod oknem, aby myć okno sam zbiję drabinę z drewna z jedną nogą krótszą, dopasowaną do tych schodów i już, koszt mały, łatwe do zrealizowania, problem z głowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z drabiną fajny i jest to chyba jedyne wyjście ale wkurza że przegapiliśmy ten feler analizując projekt .Dobrze byłoby też wiedzieć ''co poeta miał na myśli'' -czytaj architekt projektując taki knot.Może zaczniemy trenować ustawianie piramidki -syn na moich ramionach ,ja na męza a on jako podstawa piramidy.bieeedny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wątek!!!

 

Czy spizarnia pod schodami musi być jakoś specjalnie wentylowana ? Czy wystarczą tylko takie "łazienkowe" drzwi z wentylacją na dole?

 

Pytam o to samo, bo planuję taka spiżarnię pod schodami własnie. I może doradzicie, czy wstawić zwykłe drzwi czy może pokombinować z suwanymi??? Będę wdzięczna za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wątek!!!

 

Czy spizarnia pod schodami musi być jakoś specjalnie wentylowana ? Czy wystarczą tylko takie "łazienkowe" drzwi z wentylacją na dole?

 

Pytam o to samo, bo planuję taka spiżarnię pod schodami własnie. I może doradzicie, czy wstawić zwykłe drzwi czy może pokombinować z suwanymi??? Będę wdzięczna za sugestie.

 

 

Dziurki w drzwiach to tylko wlot powietrza, jeszcze potrzebny jest wylot ( np kratka wentylacyjna)

Polecam, bo bez wentylacji dziwnie tam pachnie ( z doświadczeń własnych w cudzym domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprowadzimy się prawdopodobnie dopiero przed zimą, ale już wiem, co będzie mnie denerwowało.

- 1. Mało miejsca w wiatrołapie. Nasz ma 5m2, ale jak wrzucimy tam szafę, to nam metr ubędzie. Do tego szafa będzie płytka, bo maksymalnie może mieć 50cm głębokości :cry:

- 2. Złe miejsce kotłowni. Można ją było zrobić w pomieszczeniu przy garażu, a obecną (obok wiatrołapu) wykorzystać na dodatkową garderobę wierzchnich ubrań.

- 3. Nisko umieszczone okna. Na parterze podnieśliśmy je w projekcie o 10 cm, ale budowlańcom wyszło 5cm :evil: A o poddaszu zapomnieliśmy :oops: 80cm od podłogi to dla mnie - istoty dotychczas blokowej - za nisko.

- 4. Przejście do pralnio-suszarnio-prasowalni przez łazienkę.

- 5. Brak pełnego zadaszenia tarasu. Przecież nie będę wiecznie wystawiać i chować mebli ogrodowych :-?

 

Martwię się, czy DGP okaże się plusem czy minusem.

 

Nie wiem, czy zaizolowanie ściany z kominem pomoże coś naszej piwniczce pod schodami. Niefortunnie mają wspólną ścianę :(

 

No i te nieszczęsne panele. Mieliśmy nimi wyłożyć poddasze, ale teraz nie jestem pewna... Ale co może być alternatywą, co nie będzie dużo droższe i nie będzie wykładziną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprowadzimy się prawdopodobnie dopiero przed zimą, ale już wiem, co będzie mnie denerwowało.

- 1. Mało miejsca w wiatrołapie. Nasz ma 5m2, ale jak wrzucimy tam szafę, to nam metr ubędzie. Do tego szafa będzie płytka, bo maksymalnie może mieć 50cm głębokości :cry:

- 2. Złe miejsce kotłowni. Można ją było zrobić w pomieszczeniu przy garażu, a obecną (obok wiatrołapu) wykorzystać na dodatkową garderobę wierzchnich ubrań.

- 3. Nisko umieszczone okna. Na parterze podnieśliśmy je w projekcie o 10 cm, ale budowlańcom wyszło 5cm :evil: A o poddaszu zapomnieliśmy :oops: 80cm od podłogi to dla mnie - istoty dotychczas blokowej - za nisko.

- 4. Przejście do pralnio-suszarnio-prasowalni przez łazienkę.

- 5. Brak pełnego zadaszenia tarasu. Przecież nie będę wiecznie wystawiać i chować mebli ogrodowych :-?

 

Martwię się, czy DGP okaże się plusem czy minusem.

 

Nie wiem, czy zaizolowanie ściany z kominem pomoże coś naszej piwniczce pod schodami. Niefortunnie mają wspólną ścianę :(

 

No i te nieszczęsne panele. Mieliśmy nimi wyłożyć poddasze, ale teraz nie jestem pewna... Ale co może być alternatywą, co nie będzie dużo droższe i nie będzie wykładziną???

 

dlaczego przejscie do pralnio-suszarnio-prasowalni przez lazienke bedzie cie denerwowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową :(

 

My wlasnie dlatego zrezygnowaliśmy z tego okna, deweloper nam podsunął myśl, że jest problem z ustawieniem drabiny na schodach i nie da się ustawić nawet takiej specjalnej drabiny schodoej, bo pod oknem jest zakręt schodów. Pomysleliśmy własnie o takim oknie obracanym, ale to i tak by nic nie zmieniło.

Nie rozumiem czemu się tak przejmujecie tym oknem ... ja mam takie okno i moja żona tez panikowała - Jak się je umyje? ....

Po roku mieszkania nie widzę potrzeby mycia tego okna - przecież nie patrzysz na nie :wink: , poza tym deszcz spłukuje brud i jedynie czasem jest widoczny kurz... do następnego opadu :lol: - to okno jedynie ma doswietlać klatkę. Bez niego nie wyobrażam sobie za każdym razem włączać światło. Poza tym zawsze można wdrapać się na drabinę ( mam obrotowe) lub z dachu je umyć.

Naprawdę nie ma co panikować .... gorzej i szybciej brudzą się okna zwykłe niż dachowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego przejscie do pralnio-suszarnio-prasowalni przez lazienke bedzie cie denerwowac???

 

Domyślam się, że może denerwować gdyż każde pomieszczenie przechodnie nie jest dobrym rozwiązaniem - tym bardziej przechodnia łazienka ... i jak tu poleżeć w spokoju w wannie :wink:. Teraz kiedy dzieci sa małe to spokojnie ale kiedy już podrosną ... leżysz w wannie a tu córa się dobija, że gdzieś wychodzi i chce sprawdzić czy już jej ulubiona bluzka wyschła :wink:

 

 

patrząc w przyszłość zastanawiam się czy dobrze zrobiłem z otwartym salonem ..... cóż mam możliwość "oddzielenia" od korytarza ... pomyślę nad tym później .... dużo później :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego przejscie do pralnio-suszarnio-prasowalni przez lazienke bedzie cie denerwowac???

 

Domyślam się, że może denerwować gdyż każde pomieszczenie przechodnie nie jest dobrym rozwiązaniem - tym bardziej przechodnia łazienka ... i jak tu poleżeć w spokoju w wannie :wink:. Teraz kiedy dzieci sa małe to spokojnie ale kiedy już podrosną ... leżysz w wannie a tu córa się dobija, że gdzieś wychodzi i chce sprawdzić czy już jej ulubiona bluzka wyschła :wink:

 

I o to mi właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... gorzej i szybciej brudzą się okna zwykłe niż dachowe...

Polemizowałabym z tym stwierdzeniem, ale możliwe, że szybkość brudzenia się okien połaciowych zależy od regionu w którym się mieszka. Moje brudzą sie szybko. Mam na szczęście tylko 2 dachowe, ale i tak zapewniają mi wystarczająco dużo zajęcia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luma to przejście z łazienki może tez miec plusy bo po co latać z rzeczami z łazienki w inny kąt domu. Zdejmujesz ,pierzesz, suszysz, a jak wyprasujesz to córa znajdzie je w szafie. Nie da się uniknąć błędów wszystko wychodzi dopiero w praniu, jak się pomieszka trochę ,więc głowa do góry będzie dobrze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luma to przejście z łazienki może tez miec plusy bo po co latać z rzeczami z łazienki w inny kąt domu. Zdejmujesz ,pierzesz, suszysz, a jak wyprasujesz to córa znajdzie je w szafie. Nie da się uniknąć błędów wszystko wychodzi dopiero w praniu, jak się pomieszka trochę ,więc głowa do góry będzie dobrze .

 

Renia, dzięki za słowa otuchy. Oby tylko córa też prasowała chociaż swoje rzeczy i chowała je do szafy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to super wątek, co prawda nie zamierzam budować domu, ale wykańczać mieszkanie w kamienicy, jednak podane uwagi są bardzo cenne

 

Mam swoje pytanie (bo chyba do tej pory nikt o tym nie pisał, prześledziłem cały wątek), chodzi mi o zmywarkę. Znajomi, którzy mają to urządzenie poradzili, aby ustawić je w wysokim słupku w kuchni - na takiej wysokości, aby bez schylania wyciągać talerze. CO o tym sądzicie?

 

Czy nie ma tutaj przeciwskazań natury technicznej? A może ktoś już to przećwiczył?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowalam sie :D na takie umieszczenie zmywarki, ale o wrazeniach moge powiadomic cie najszybciej za jakis miesiac , bo meble kuchenne wlasnie "sie robia" :p Ale wydaje mi sie, ze jest to duzo wygodniejsze niz tradycyjne jej umiejscowienie. Choc jako minus trzeba wziasc strate blatu roboczego (ktory w tradycyjnym ustawieniu jest nad zmywarka.

A co na ten temat mowia ci twoi znajomi? Polecaja :lol: czy odradzaja? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...