Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja jeszcze nie mieszkam. Garaż ma 36 mkw, kotłownia 15. Jestem dobrej myśli ;) Na pewno będę wieszać na ścianach rowery itp. Regały jakieś się postawi, czy półki. Opony akurat mamy w ASO, ale wiem że nie każdy może skorzystać z takiej opcji. W kotłowni będzie rekuperator, odkurzacz w garażu (oba na ścianie wyżej podwieszone), w kotłowni pralka, zamrażarka, suszarka, zew roboczy, piec z zasobnikiem i jeszcze jest duży kąt na jakiś regał. Pod sufitem jakieś relingi na sznurkach na pranie...

 

Ale prawda jest też taka, i niestety znam to z autopsji - im większą powierzchnię będziemy mieć na przechowywanie, tym więcej będziemy gromadzić. Dlatego ja na strychu wygospodaruję tylko 20 mkw, z pełną premedytacją, żeby nie chomikować zbędnych rzeczy.

 

Hobby które zajmuje dużo miejsca, czy biuro w domu to odrębny temat, bo nie każdy takie ma... Często dobrym rozwiązaniem jest po prostu.... gabinet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie dla olejowanej podłogi :)

własnie zamowiłem 120 m2 olejowanej podłogi dąb ..........tak apropos twojego NIE :)

 

dlaczego TAK bo w tej chwili uzytkuje lakierowaną podłogę litą kempas i po 5 latach widac juz delikatne zuzycie.

cyklinowanie raczej nie wchodzi w grę bo ma V-fazę którą cyklinowanie wyrówna.

 

A co do oleju to wyrobię zdanie i wpadnę tu za 5 lat i tak płytki sa najpraktyczniejsze ale w salonie i pokojach stawiam na drewno.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pralnia w piwnicy to beznadziejny pomysł. Powinna być przy sypialniach i łazience.

 

ja wolałabym w piwnicy. dyganie z praniem/brudami góra-dół wkurza mnie mniej niż wiecznie rozwieszone pranie zajmujące przestrzeń dzienną, rozstawione dechy do prasowania i inne takie ekwipunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zamowiłem 120 m2 olejowanej podłogi dąb ..........tak apropos twojego NIE :)

 

dlaczego TAK bo w tej chwili uzytkuje lakierowaną podłogę litą kempas i po 5 latach widac juz delikatne zuzycie.

cyklinowanie raczej nie wchodzi w grę bo ma V-fazę którą cyklinowanie wyrówna.

 

A co do oleju to wyrobię zdanie i wpadnę tu za 5 lat i tak płytki sa najpraktyczniejsze ale w salonie i pokojach stawiam na drewno.

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zamowiłem 120 m2 olejowanej podłogi dąb ..........tak apropos twojego NIE :)

 

dlaczego TAK bo w tej chwili uzytkuje lakierowaną podłogę litą kempas i po 5 latach widac juz delikatne zuzycie.

cyklinowanie raczej nie wchodzi w grę bo ma V-fazę którą cyklinowanie wyrówna.

 

A co do oleju to wyrobię zdanie i wpadnę tu za 5 lat i tak płytki sa najpraktyczniejsze ale w salonie i pokojach stawiam na drewno.

 

możesz napisać gdzie zamawiałeś? deska czy parkiet? może być na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać gdzie zamawiałeś? deska czy parkiet? może być na priv :)

tu masz linka do fotek podłogi

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/PodOga?noredirect=1#5888706321698986626

ciekawą rzeczą jest wielkosc deski

szerokosc 19 cm długosc 190 cm jest to dąb poddany obróbce termicznej dzieki czemu zmienia kolor na brązowy (ciemny) ale podobno przez ten zabieg jest tez twardszy

takie załozenie aby pasowal do okien.

 

ściany będą białe więc moze to ciekawie wyglądać.

Dzis dostałem telefon ze jutro dechy mogą u mnie byc - problem w tym ze musze zgomadzic kasę na ten cel a to potrwa parę dni.

 

zakupu doknałem w Quercus Katowice - mimo ze nie są najtansi bo oferują markowe produkty na Paradora zaproponowali najlepszą cenę.

 

teraz czeka mnie przeprawa z parkieciarzem bo jedno to materiał a drugie klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do konca budowy , jeszcze nie jedną parę wytargasz

Moja matula jest boska - jako szmaty uzywam starych koszulek i kiedys wchodząc mowi ooooo synu twoja koszula wala sie na podłodze.

Ja jej na to ze ona (koszulka) ma dobre 1o lat i to jej własciwe miejsce na podlodze (słuzy jako szmatka/scierka bo juz są płytki) , jednak ona powiedziala ze nie jestem oszczędny

 

nie wiem co o tym sądzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...