Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiosną i wczesną jesienią? :D latem też są chłodne.. Mieszkam w bloku na 6 piętrze, więc od dołu mnie sąsiedzi podgrzewają, a mimo to w kuchni podłoga jest nieprzyjemna JAK DLA MNIE (każdy woli/lubi co innego ;)

Takie moje spostrzezenie odnosnie Twojego postu

mieszkam od 5 lat w mieszkniu na wysokim parterze

podemną garaze jakies 3 m wysokości nawet w mrozne dni jest tam 7-10 stopni bo idą tam instalacje.

 

podłoga mimo zastosowania litej deski 1,5 cm jest ziiiimna

nie chcę myslec co mają sąsiedzi ktorzy dali płytki w salonie

 

oczywiscie mówie o okresie zimowym bo latem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Dla piwnicy służącej do przechowywania przetworów i warzyw dobrą alternatywą jest osobna piwnica ziemna. Dla mnie będzie to w "przyszłości" atrakcja w ogrodzie. My budując z premedytacją przekształciliśmy garaż w pomieszczenie gospodarcze połączone z kotłownią i resztą domu. Będzie tam i pralnio-suszarnia i ogólna garderoba.

Jeżeli chodzi o automatyczną suszarkę to kiedyś wyśmiewałam ten pomysł, ale teściowa która uwielbia wszystkie nowinki techniczne ułatwiające kobiecie życie, pokazała mi jak to działa. Ręczniki po wyjęciu z tego sprzętu są milusie, ubrania praktycznie jak z pod żelazka i to jeszcze odsupełkowane.

Mieszkam teraz (dom się wykańcza)w mieszkaniu z otwartą kuchnią i tego postanowiłam nie powtarzać w moim domu. O ile wygląda to ładnie i nowocześnie, to dla mnie jest mało funkcjonalne ze względu na odgłosy czajnika, miksera itp. Chociaż plusy też są, bo nie czuję się sama w kuchni, robi się wszystko z większą przyjemnością gdy domownicy kręcą się wokoło. Ale co kto lubi i jaki ma stan posiadania (dzieci, psy itp) i użytkowania kuchni.

Mówię też nie dla grzejników. Piec włącza się kilka razy i w tedy jest ok. Ja jestem jednak ciepłolubna i już w dziesięć minut po wyłączeniu się pieca kiedy grzejniki ostygną, mam na plecach bluzę lub koc :)) A kwiatki na parapecie w zimie mają warunki jak na sacharze. W nowym domu robi się podłogówka całościowo.

Czytałam tutaj o bieganiu z odkurzaczem:)) Mam teraz w mieszkaniu dwa poziomy i wtaszczenie odkurzacza po schodach to....trzeba poprostu spróbować :)) Będzie odkurzacz centralny. Oczywiście teraz instalacja, a jednostka centr. w ...przyszłości.

Nie dla paneli. Przerobiłam panele drogie z górnej półki (salon i pokoje na dole) i z tańszych wersji (góra). I tu podzielę się opinią że tańsze znaczy czasem lepsze. Bo tu gdzie zapłaciliśmy kolosalną sumę klnę codziennie coraz bardziej na badziew, a tu gdzie tanie to tłumaczę sobie że za taką cenę nie mogę zbyt wiele oczekiwać i już czuję się lepiej:))

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

Edytowane przez Madźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po urządzaniu jednego domu na drugi mam takie pomyły:

- absolutnie do łazienki błyszczącej ceramiki! zwłaszcza czarnej!

- nigdy więcej w życiu nie zrobię białych fug!

- zamiast parkietu który jest regularnie niszczony przez zwierzęta, stanowczo panele (aktualnie mam położone takie za 40 zł/m i uważam je za dużo lepsze rozwiązanie)

- w kuchni blat tylko i wyłącznie o gładkiej strukturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po półtorej roku mieszkania najbardziej przeszkadza rura od centralnego odkurzacza:p... mam psa, pole wokoło i niezagospodarowany teren wokół domu - odkurzam kilka razy dziennie i załuje, że nie zrobiłam takiego z chowaną rurą w ścianie...

poza tym polecam jak przedmówca - gładki blat w kuchni.

podłogówkę mam w całym domu - na dole płytki - bardzo rozsądne i łatwe w utrzymaniu czystości rozwiązanie - mam płytki 60x60 - teraz pokusiłabym się zdecydowanie o większy rozmiar - co najmniej 120:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

U każdego z nas tu wypowiadających się brzmi to, jak wyznanie grzechów ;)

A więc u mnie:

1. Zastosowałbym "podłogówkę" w całym domu, a nie tylko w niektórych pomieszczeniach. "Fachowiec", który mi taką "mieszaną" założył nie wiedział potem, jak poprawnie regulować temperaturę i do dziś mam ten problem nie rozwiązany. Kocioł kondensacyjny pracuje nadal na "taktowaniu", bo nie mam na razie czasu zająć się tym problemem na poważnie.

2. Nie pozwolił bym na wykonanie kanału wentylacyjnego z sypialni sąsiadującego na dachu z wywiewką kanalizacyjną i na "dokładkę" wszystko poniżej kalenicy. Efekt - musiałem całkowicie zatkać tę kratkę wentylacyjną w sypialni z powodu wszędobylskiego "odorku" z kanalizy.

3. Wszystkie otwory wentylacyjne na dachu (went. graw.) zrobiłbym "na przestrzał" (nawet, jeśli byłby to "tunel" nad dwoma kanałami prowadzącymi z oddzielnych pomieszczeń)

4. Nie żałowałbym pieniędzy na kontakty (przełączniki) z podświetleniem

To na razie tyle. Więcej grzechów nie pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam czarną umywalkę z konglomeratu. Po tygodniu mycia zębów i rąk wygląda koszmarnie - tradycyjna biała umywalka będzie się prezentować o niebo lepiej. Także nie jest to rozwiązanie dla leniwców, którzy mają czas/chęci na sprzątanie raz w tygodniu :).

Ale ma też plusy - czyści się moim zdaniem łatwiej niż zwykła umywalka, a ładny wygląd zapewnia przetarcie szmatką raz dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy, przenigdy wiecej jasnych fug ani jasnych płytek na podłodze.

Mam obecnie płytki a'la trawertyn i widać na nich każdy paproch i włos (może dopiero jak osiwieję to nie będzie ich widać). A kremowe fugi są obecnie w kolorze szarym. Następnym razem i płytki i fugi będą w owym docelowym kolorze szarości ;) Przy czym płytki nie będą w kolorze jednolitym lecz w tzw. maziaje (gdzieś ostatnio czytałam o zadowolonej forumowiczce, która ma "maziaje" szaro-beżowe).

2. Nie dla małych okienek w łazience, a zwłaszcza o strony północnej - jest za ciemno.

3. Nie dla tynków gipsowych - większość narożników jest poobijana (robione na siatce, a nie na kątownikach metalowych, jak u moich rodziców).

4. Nie dla płytkich parapetów wewnętrznych. Mam taki o głębokości niewiele ponad 20cm i gdy chcę zasunać rolety, to zachaczam o kwiaty na nim stojące. Poza tym wąskie parapety nie osłaniają kaloryferów i gorące powietrze kieruje się bezpośrednio na moje rośliny.

5. Nie dla kuchni w pokoju dziennym.

- największy bałagan albo gotowanie obiadu/smażenie akurat wtedy gdy wpadają niezapowiedziani goście (zdarzyło się już nieraz)

- odgłosy kuchenne (np. miksowanie) przeszkadząją w rozmowie lub w oglądaniu TV/ słuchaniu muzyki/pracy/czytaniu itp.

- niektórzy podkreślają, że w takiej kuchni można rozmawiać z osobami przebywającymi w części wypoczynkowej. Ale cóż z tego skoro i tak cały czas stoję do nich tyłem? Poza tym zamiast się rozpraszać rozmową, wolę skupić się wyłącznie na przyrządzaniu jedzenia, bo inaczej coś pomylę :p (taka ze mnie "kucharka")

6. Brak spiżarki uważam za błąd. W spiżarce mogę np. powiesić patelnie na ścianie, a nie wyciągać je z piramidki garów w szafce. Wchodzę do spiżarki i na pierwszy rzut oka widzę co mam (bez otwierania kilku szafek i bez grzebania w ich czeluściach). Podobnie z garderobą: wchodzę do niej i widzę bez otwierania kilku szaf, co mogę na siebie włożyć ;)

7. Taras, który jest oddalony od domu, jest nieużywany (no chyba że od "wielkiego dzwonu"). Tak więc jeśli taras, to tuż za drzwiami salonu i kuchni (moja znajoma mieszkająca w starym domu (lata 50.) ma taras daleko od wyjścia z domu, ale za to pod kuchennym oknem i to też jest dobre rozwiazanie, gdyż wszelkie kawy/herbaty/przekąski wystawia na parapet).

8. Mam za nisko nad umywalką umieszczone lustro (15cm, a powinno być o 20cm wyżej)- non stop jest zachlapane i trzeba je notorycznei wycierać.

 

Na TAK:

1. duże płytki (ja mam 33x60) pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami kuchennymi kładzione "bezfugowo" - tłuszcz zmywam tylko z płytek a nie z fug

2. ogrzewanie nadmuchowe. Mam w domu klimatyzatory z funkcją grzania - w ciagu kilku minut jest ciepło w całym pomieszczeniu (czego nie można powiedzieć o ogrzewaniu kaloryferami), a po pewnym czasie także w sąsiednich.

3. dwutaryfowy licznik energii elektrycznej. Dzięki temu w sezonie grzewczym, tylko przy mrozach używamy ogrzewania gazowego.

 

EDIT:

Przypomniało mi się jeszcze:

- NIE dla wc kompaakt marki KOŁO - ten szajs nie dość że nie potrafi porządnie spłukiwać(nawet przy wylaniu dwukrotności całego zasobnika), to jeszcze przyciski spłuczki nie zawsze (a właściwie to rzadko kiedy) dozują właściwą ilość wody.

- TAK dla umywalki z konglomeratu w "maziaje" - jest idealna dla tych, którzy nie lubią sprzatać. Moi rodzice mają taką z dodatkowym blacikiem obok (świetne miejsce na kosmetyki) w kolorze żółto-kremowym w delikatne beżowe maziaje a'la marmur. Tylko ta osoba która sprząta łazienkę wie kiedy umywalka jest brudna, wszyscy inni sądzą, ze jest OK. Nie widać na niej też kamienia (a wodę mają tam twardą). Muszę sobie taką kupić :D

Edytowane przez moniss
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
5. Nie dla kuchni w pokoju dziennym.

- największy bałagan albo gotowanie obiadu/smażenie akurat wtedy gdy wpadają niezapowiedziani goście (zdarzyło się już nieraz)

- odgłosy kuchenne (np. miksowanie) przeszkadząją w rozmowie lub w oglądaniu TV/ słuchaniu muzyki/pracy/czytaniu itp.

- niektórzy podkreślają, że w takiej kuchni można rozmawiać z osobami przebywającymi w części wypoczynkowej. Ale cóż z tego skoro i tak cały czas stoję do nich tyłem? Poza tym zamiast się rozpraszać rozmową, wolę skupić się wyłącznie na przyrządzaniu jedzenia, bo inaczej coś pomylę :p (taka ze mnie "kucharka")

6. Brak spiżarki uważam za błąd. W spiżarce mogę np. powiesić patelnie na ścianie, a nie wyciągać je z piramidki garów w szafce. Wchodzę do spiżarki i na pierwszy rzut oka widzę co mam (bez otwierania kilku szafek i bez grzebania w ich czeluściach). Podobnie z garderobą: wchodzę do niej i widzę bez otwierania kilku szaf, co mogę na siebie włożyć ;)

Potwierdzam :yes:

Ad.5 - mój "kompromis" z małżonką polegał na tym, że salon jest otwarty na kuchnię, ale otwór drzwiowy posiada ościeżnicę (czekam na moment, aż małżonka "dojrzeje" do decyzji założenia drzwi ;))

Ad.6 - potwierdzam - umieściliśmy spiżarnię obok kuchni wyposażając ją w wysokie regały. Teraz mamy tam wszystko, co potrzebne ( a szczególnie wszystko, co wielkogabarytowe)

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :yes:

Ad.5 - mój "kompromis" z małżonką polegał na tym, że salon jest otwarty na kuchnię, ale otwór drzwiowy posiada ościeżnicę (czekam na moment, aż małżonka "dojrzeje" do decyzji założenia drzwi ;))

Ad.6 - potwierdzam - umieściliśmy spiżarnię obok kuchni wyposażając ją w wysokie regały. Teraz mamy tam wszystko, co potrzebne ( a szczególnie wszystko, co wielkogabarytowe)

Pozdrawiam

 

skoro o spiżarni mowa, to zapytam poza tematem trochę ;) czy w spiżarni przyda się kontakt? i do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
skoro o spiżarni mowa, to zapytam poza tematem trochę ;) czy w spiżarni przyda się kontakt? i do czego?

Jeśli kontakt = przełącznik światła, to na pewno :yes:

Jeśli kontakt = gniazdko, to niekoniecznie :)

Mnie natomiast przydała się oddzielna wentylacja (regulowany anemostatami nawiew i wywiew - połączenie z zewnątrz) oraz dokładne (z powodu chłodu zimą) doszczelnienie drzwi między tą spiżarnią a kuchnią i podwójną naklejaną "szczotką" pod tymi drzwiami.

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o gniazdko :)

Pierwotnie właśnie planowałam wstawić tam zamrażarkę, ALE potem okazało się że jednak spiżarka jest na to za mała, a po drugie zamrażarka z tego co wiem też "grzeje" co jest w spiżarni niewskazane...

Tak czy siak zamrażarka będzie w kotłownie która jest gigantyczna. A gniazdko w spiżarce zostało i się zastanawiam czy zostawić czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...