Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kiedy euro było takie tanie?

http://bi.gazeta.pl/im/6/10388/z10388736Q,Kurs-euro-z-ostatnich-dwoch-lat.jpgKurs euro z ostatnich dwóch lat

 

 

w tym cenniku pomp co podajesz są ceny netto a kurs euro nie odbiega drastycznie od obecnego, w dodatku produkt który jest nowością na rynku jest bardzo drogi a z czasem tanieje nie mogłeś wiec zapłacić 10tys zł!

do tego zasobnik ok. 2500zł; bufor (może wyjątkowo u ciebie nie potrzebny) 1500-też ceny netto i robi się najtaniej 20tys. bez odwiertów, rzeczywiście atrakcyjna cena! a to cena najtańszej wersji dla malutkiego domku...

 

Jak ty ładnie komuś liczysz.

Zadzwoń do producenta i spytaj się czy kiedyś pompa A8 (kiedyś był taki typoszereg i taką mam) kosztowała 10tyś.! Euro było w tym czasie po 3,60 a samą PC kupiłem tuż po podwyżce ale na wyraźną prośbę cenę dostałem jeszcze z przed. Zadzwoń zapytaj czy tak rzeczywiście było.

Cena oczywiście że netto, z instalacją zapłaciłem dodatkowo 7%Vat ale za całą kotłownie razem z tym Vatem zapłaciłem 7tyś. czyli 17tyś. + odwierty 120mb=10tyś. No i mamy kwotę 27tyś.

dzisiaj zapłacił bym za PC nieco więcej (ale ma lepszy sterownik), za to zrobił bym samemu poziome DZ i w sumie zapłacił bym podobnie, a nawet może nieco mniej.

I nie od wielkości domu zależy jaką moc PC potrzebujemy a od zapotrzebowania domu na ciepło i CWU. Ociepl lepiej dom, zapłacisz za mniejszą PC i będziesz miał mniejsze rachunki. Znam przypadek gdzie PC o mocy 6kW z powodzeniem ogrzewa w Wa-wie dom 220m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena oczywiście że netto, z instalacją zapłaciłem dodatkowo 7%Vat ale za całą kotłownie razem z tym Vatem zapłaciłem 7tyś. czyli 17tyś. + odwierty 120mb=10tyś. No i mamy kwotę 27tyś.

 

 

Ja chcialabym sie zmiescic w 40tys, ale jak na razie marne szanse:sick:

Nie poddaje sie jeszcze:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

do tego zasobnik ok. 2500zł; bufor (może wyjątkowo u ciebie nie potrzebny) 1500-też ceny netto i robi się najtaniej 20tys. bez odwiertów, rzeczywiście atrakcyjna cena! a to cena najtańszej wersji dla malutkiego domku...

 

 

Zasobnik za 2500zl jest g...o warty i trzeba koniecznie kupic taki za 5000zl... netto:mad:

No mi juz k...a rece opadaja po prostu jak czytam te oferty:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik za 2500zl jest g...o warty i trzeba koniecznie kupic taki za 5000zl... netto:mad:

 

Bez przesady. Owszem, zbiornik z nierdzewki jest trwalszy ale i droższy. Ja mam dwa emaliowane (jeden duży nie wszedł) dwupłaszczowe 120l za około 800zł za sztukę. (Biawar Nibe). Trzeba tylko pamiętać, żeby raz na dwa, trzy lata wymienić anody magnezowe. No chyba że ktoś zainwestuje w tytanowe, wtedy chyba nie trzeba już wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NIE (zauważone po 20 latach życia w bloku i kilku w 30-letnim domu - w swoim własnym na pewno będę się wystrzegać):

1. czarne meble (kurz widać zaraz po wytarciu)

2. panele w pokoju przy dzieciach raczkujących i uczących się chodzić (obecnie mam wszędzie piankowe puzzle tak gdzie nie sięga dywan)

3. materiałowa tapicerka narożnika (wszystko widać, zwłaszcza kurz)

4. białe okna

5. białe parapety

6. toaleta bez umywalki (za mały metraż aby ją zmieścić)

7. duże okno w łazience (przed kąpielą trzeba zawsze, nawet w dzień pamiętać o zasunięciu rolety)

8. kabina prysznicowa z bajerami (kabinę ciężko doczyścić a z bajerów nie korzystam bo nie ma czasu)

9. brak wanny - dokucza jak są małe dzieci, które wyrastają z plastikowych wanienek

10. umywalka na szafce

11. brak blatu przy umywalce

12. szafa nad umywalką, z której zawsze coś spadnie (pęknięta umywalka)

13. jasne fugi

14. wszystkie kanciaste meble

15. grzejnik w łazience - suszy się na nim ręczniki i farba schodzi płatami

16. panele na ścianach

17. boazeria (stara moda ale w nie jednym domu jeszcze się znajdzie)

18. zlew koło kuchenki

19. stół szklany (czyszczenie go to syzyfowa praca; teraz mam na nim obrus, więc po co taki stół...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NIE (zauważone po 20 latach życia w bloku i kilku w 30-letnim domu - w swoim własnym na pewno będę się wystrzegać):

1. czarne meble (kurz widać zaraz po wytarciu)

2. panele w pokoju przy dzieciach raczkujących i uczących się chodzić (obecnie mam wszędzie piankowe puzzle tak gdzie nie sięga dywan)

3. materiałowa tapicerka narożnika (wszystko widać, zwłaszcza kurz)

4. białe okna

5. białe parapety

6. toaleta bez umywalki (za mały metraż aby ją zmieścić)

7. duże okno w łazience (przed kąpielą trzeba zawsze, nawet w dzień pamiętać o zasunięciu rolety)

8. kabina prysznicowa z bajerami (kabinę ciężko doczyścić a z bajerów nie korzystam bo nie ma czasu)

9. brak wanny - dokucza jak są małe dzieci, które wyrastają z plastikowych wanienek

10. umywalka na szafce

11. brak blatu przy umywalce

12. szafa nad umywalką, z której zawsze coś spadnie (pęknięta umywalka)

13. jasne fugi

14. wszystkie kanciaste meble

15. grzejnik w łazience - suszy się na nim ręczniki i farba schodzi płatami

16. panele na ścianach

17. boazeria (stara moda ale w nie jednym domu jeszcze się znajdzie)

18. zlew koło kuchenki

19. stół szklany (czyszczenie go to syzyfowa praca; teraz mam na nim obrus, więc po co taki stół...?)

 

 

Zgadzam sie prawie ze wszystkim:rolleyes:

 

4. w bloku do przezycia(4 pietro), w domu, szczegolnie na wsi, juz nie bardzo

5. mam teraz biale, drewniane, nie narzekam

7. pomyslalam o tym kupujac okna, miala byc mleczna szyba, ostatecznie wzielismy "niagare":p

13. to chyba zalezy od miejsca, w lazience po 5 latach super, w kuchni sciana tez, ale juz na podlodze nie bardzo:sick:

15. :jawdrop:

18. mam tak teraz i bardzo sobie chwale:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, DWA miesiące wieczornego czytania za mną :rolleyes: Ale od deski do deski:wiggle:

 

Mega-pożyteczny wątek (pomijając niektórych kłótnie, przytyki i nic nie wnoszące uwagi..:p)

 

Z doświadczeń mieszkaniowych (bo budowa domu rusza za kilka dni :) ):

 

- stanowcze NIE dla czarnych mebli - tak jak zauważyła Justyna38 - zaraz po odkurzeniu przykrywa je na nowo kurzowy kożuch :(;

- NIE dla białych / jasnych fug - brudzą się na maksa, zwłaszcza po kilku latach użytkowania, gdy np. w kuchni na podłogę co jakiś czas coś się wyleje (kompot, wino, zupa, tłuszcz itp..); chyba, że mamy fugę epoksydową - tą mało co ruszy :D;

- NIE dla paneli - nieodparte mam wrażenie, że przyciągają kurz i sierść zwierząt ze wszystkich kątów mieszkania, aby eksponować to wszystko na samym środku..;

- nie dla błyszczących, chromowanych baterii - widać na nich każdą kroplę wody, zwłaszcza gdy ma się twardą i filtrów brak;), a nie wyobrażam sobie wycierania baterii do sucha, po KAŻDYM użyciu :). teraz mam satynowe i jest ok:);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczonej wody nie powinno się używać do celów spożywczych. Do zmywarki, pralki jest Ok.

 

Pitolicie Hipolicie. Woda zmiękczona to nie woda zdemineralizowana ( destylowana ). Oczywiście dobrze jest czasem popić mineralką, ale bez przesady. Jeżeli chodzi ci o to że w kolumnie jonowymiennej zastępowane są jony wapnia jonami sodu i będziesz miał za mało tych drugich to nie przesadzaj. Spożywając mleko, jogurty, sery nie będziesz miał niedoborów wapnia. Podobnie jeżeli nie przesadzasz z soleniem potraw i nie wypijasz dziennie wiadra wody to hipernatremia ( nadmiar sodu w organizmie ) ci nie grozi - nerki działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...