Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie zamontowałabym ponownie bramy garażowej Hormann,

 

Brama ma szerokość 5 m i sporą wadę - odkształca się pod wpływem promieni słonecznych. Skutkiem tego jest, że po otwarciu i ponownym zamykaniu nie domyka się. Jest z tym spory problem, bo żeby brama się zamknęła do końca, trzeba ją najpierw otworzyć i potrzymać pod sufitem przez kilkanaście minut aż się wyprostuje. Dopiero wtedy można ją ponownie zamknąć. Żeby było śmieszniej, to brama zamontowana jest po stronie północno - wschodniej, zatem to słońce nie grzeje jeszcze zbyt mocno. Nie wiem co by było, gdyby ta brama była od południa lub zachodu. Niemniej jednak jest to irytujące, bo zawsze rano trzeba pamiętać, by ją wcześniej otworzyć, żeby nie spóźnić się potem do pracy.

Składaliśmy reklamację i założono wzmocnienie na jeden panel, które prawnie nic nie dało, a zabiera w garażu dodatkową powierzchnię i trzeba na nie uważać, by nie porysowało samochodu. Oczywiście można zakładać następne wzmocnienia - ale już na własny koszt (koszt jednego w zeszłym roku to było kilkaset złotych).

Zdecydowałam się wkleić odpowiedź dystrybutora - ku przestrodze:

"Przedstawione wygięcie paneli powstało na skutek różnicy temperatur między stroną wewnętrzną a zewnętrzną, za co odpowiedzialny jest efekt BI - metaliczny. Jest on związany z prawami fizyki i nie stanowi wady produktu. W związku z powyższym występowanie takiego zjawiska nie może być przedmiotem reklamacji.

W geście handlowym fabryka przesłała Państwu jedno wzmocnienie, domawianie kolejnych wiąże się z koniecznością doposażenia bramy w cały pakiet, który obejmuje między innymi wzmocnione sprężyny oraz inne elementy konieczne do prawidłowej pracy bramy (sic!).

Z uwagi na to, że w cennikach producent wskazuje ryzyko wystąpienia takiego efektu i dlatego też proponuje zakup pakietu wzmocnień wraz z bramą, koszty ewentualnego doposażenia bramy w taki zestaw nie leży po stronie producenta"

Koniec cytatu :)

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama jest w kolorze grafitowym, myślę, że z ciemnym brązem może być podobny problem, (kto wie, może z jasnym brązem też :) )

Dokładna nazwa bramy to LPU40

brama z wyglądu jest bardzo ładna, ale z powodu powyższej wady zdecydowanie nie warta tych pieniędzy ... wygląda na to, że bezawaryjnie działa jedynie zamontowana od północy, natomiast montowana w innych miejscach wymaga wzmocnień - i to solidnych.

Zastanawiam się czy to nie na nasz, polski rynek, produkują taki badziew... smutne.

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama jest w kolorze grafitowym, myślę, że z ciemnym brązem może być podobny problem, (kto wie, może z jasnym brązem też :) )

Zastanawiam się czy to nie na nasz, polski rynek, produkują taki badziew... smutne.

A może po prostu została źle zamontowana, że tak się dzieje.

Też mamy pięciometrowego Hormana, na szczęście z samą bramą nic się złego nie dzieje. Kiedyś padł napęd, ale uznali reklamację i wymienili na nowy.

 

Tak sobie myślę, że na Twoim miejscu poprosiłabym o interwencję Rzecznika. W końcu Twój towar, który zakupiłaś nie spełnia swojej roli, jego funkcjonowanie jest niezgodne z umową.

Zobaczysz czy Rzecznikowi też odpiszą takie farmazony.

Daj znać jak się sprawa potoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to sprawa montażu gdyż w dni pochmurne brama działa bez zarzutu. Zresztą odpowiedź z fabryki tej "przypadłości" nie kwestionuje. Do rzecznika nie chce mi się pisać, bo pewnie skończyłoby się co najwyżej na montowaniu dalszych wzmocnień, a te wzmocnienia wystają z bramy i trzeba na nie uważać żeby o coś nie zahaczyły, poza tym byłoby z tym trochę zachodu, a mnie nie bardzo się chce (nawet tu na forum ponad rok się zbierałam by Wam o tym napisać ). W zasadzie też już się przyzwyczailiśmy się do tego otwierania - co nie zmienia faktu, że wolałabym by ta brama działała jak należy bez tych zabiegów - w końcu można się zapomnieć.

Ceny bramy niestety nie pamiętam, wiem tylko, że można było kupić tańszą - tylko uwiódł mnie ten grafitowy kolor, a u innych producentów tego koloru jeszcze wtedy nie było. Acha - i jeszcze Hormanna wybraliśmy ze względu na napęd - mieliśmy w bloku bramę Hormanna - dobrze chodziła i to nas przekonało do tej marki (aczkolwiek w bloku to była brama przemysłowa)

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to sprawa montażu gdyż w dni pochmurne brama działa bez zarzutu. Zresztą odpowiedź z fabryki tej "przypadłości" nie kwestionuje. Do rzecznika nie chce mi się pisać, bo pewnie skończyłoby się co najwyżej na montowaniu dalszych wzmocnień, a te wzmocnienia wystają z tej bramy i trzeba na nie uważać żeby o coś nie zahaczyły, poza tym byłoby z tym trochę zachodu, a mnie nie bardzo się chce (nawet tu na forum ponad rok się zbierałam by Wam o tym napisać )..

Będę Cię jednak namawiać. Nam pomógł. Wcześniej przez półtora roku przerzucaliśmy się pismami z pewną firmą. Po jego interwencji pisemnej zmieniło się stanowisko owej firmy. Odzyskaliśmy co nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przedstawione wygięcie paneli powstało na skutek różnicy temperatur między stroną wewnętrzną a zewnętrzną, za co odpowiedzialny jest efekt BI - metaliczny. Jest on związany z prawami fizyki i nie stanowi wady produktu. W związku z powyższym występowanie takiego zjawiska nie może być przedmiotem reklamacji.

W geście handlowym fabryka przesłała Państwu jedno wzmocnienie, domawianie kolejnych wiąże się z koniecznością doposażenia bramy w cały pakiet, który obejmuje między innymi wzmocnione sprężyny oraz inne elementy konieczne do prawidłowej pracy bramy (sic!).

Z uwagi na to, że w cennikach producent wskazuje ryzyko wystąpienia takiego efektu i dlatego też proponuje zakup pakietu wzmocnień wraz z bramą, koszty ewentualnego doposażenia bramy w taki zestaw nie leży po stronie producenta"

Koniec cytatu :)

 

Skandal i kompromitacja. Co mnie jako użytkownika ma interesować to, że brama nie działa poprawnie? Ten produkt nie należy do budżetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam ok. 5-metrowego Krispola kolor złoty dąb, zamontowana 4.12.2009r od strony południowej i działa bezproblemowo:yes:[ATTACH=CONFIG]269063[/ATTACH]

 

Może dlatego, że Krispol ma wykonanie z paneli kompozytowych, a Hormann to panele aluminiowe? ;)

 

Wydaje się, że problem (jednak) leży w montażu. Należałoby wykonać montaż i próby w słoneczny dzień zakładając, że profile nie ulegną już powiększeniu. W zimniejsze dni brama ulegnie "normalizacji", a o szczelność zadbają stosowne uszczelki. Dodawanie kolejnym lamelek wzmacniających nie rozwiązuje problemu racze przenosi naprężenia na inny element. Docelowo któryś element może pęknąć.

 

Żeby wywalczyć swoje proponuje doczytać w specyfikacji szerokość paneli i warunków w jakim dokonano pomiarów (wg normy producenta) oraz dopuszczalnych odchyłek. Udokumentować pomiary i przesłać do producenta czy firmy montującej. Bramy mają przeznaczenie nie tylko na rynek polski, raczej europejski i z pewnością ulegają różnym warunkom zewnętrznym.

Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama jest w kolorze grafitowym, myślę, że z ciemnym brązem może być podobny problem, (kto wie, może z jasnym brązem też :) )

Dokładna nazwa bramy to LPU40

brama z wyglądu jest bardzo ładna, ale z powodu powyższej wady zdecydowanie nie warta tych pieniędzy ... wygląda na to, że bezawaryjnie działa jedynie zamontowana od północy, natomiast montowana w innych miejscach wymaga wzmocnień - i to solidnych.

Zastanawiam się czy to nie na nasz, polski rynek, produkują taki badziew... smutne.

 

Zamawiałam ostatnio bramę LPU40 5,5x2,25m i jak oglądaliśmy kolor tytan sprzedawca od razu uprzedzał , że może być problem z otwarciem/zamknięciem bramy. Wygląda, że są świadomi problemu, bo wcale się z tym nie kryli, a wręcz odradzali ten kolor. Specjalnie się dopytywałam o wzmocnienia, podobno od 5 m i wzwyż są już w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja nie mam zamiaru już więcej bawić się w odnawianie wanny. Mam starą żeliwną wannę, która wymagała odnowienia, zdecydowałem się na pokrycie jej warstwą akrylu. Wanna wyglądała pięknie przez całe 4 dni, teraz schodzi mi to wszystko w takich płatach co jest strasznie wkurzające podczas kąpieli:/ Generalnie koleś, który mi to nakładał dawał rok gwarancji no ale ciężko by odebrał telefon więc olałem ten temat.:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę Cię jednak namawiać. Nam pomógł. Wcześniej przez półtora roku przerzucaliśmy się pismami z pewną firmą. Po jego interwencji pisemnej zmieniło się stanowisko owej firmy. Odzyskaliśmy co nasze.

 

Również uważam, że należy w takiej sprawie korzystać z rzecznika i jego pomocy. Firmy często próbują zamieść takie incydenty pod dywan i liczą, że na drodze długiego pisania zażaleń i rozpatrywania kolejnych wniosków w końcu klient odpuści. Rzecznik wkracza od razu i broni konsumenta - wtedy rozmowa z firmą zaczyna sie z zupełnie innego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...