Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja sobie chwalę kaloryfery. Zwłaszcza o takich porach roku jak teraz. Wczoraj było piękne słońce i ciepło, więc nie grzaliśmy, ale dzisiaj okropnie zimno więc rano włączyłam piec. Grzejniki błyskawicznie podniosły temperaturę w pomieszczeniach. Przed chwilą piec wyłączyłam, bo na dworze zrobiło się cieplej.

Ogrzewaniem w grzejnikach łatwiej sterować, ma zdecydowanie mniejszą bezwładność.

 

Natomiast z podłogówki rzadko korzystam, jedynie w największe mrozy. Działa mi na nerwy "buczenie" z centralki. Kominek rozpalam sporadycznie, zazwyczaj jesienią dla "klimatu".

To masz grzejniki i OP jednocześnie w każdym pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja sobie chwalę kaloryfery. Zwłaszcza o takich porach roku jak teraz. Wczoraj było piękne słońce i ciepło, więc nie grzaliśmy, ale dzisiaj okropnie zimno więc rano włączyłam piec. Grzejniki błyskawicznie podniosły temperaturę w pomieszczeniach. Przed chwilą piec wyłączyłam, bo na dworze zrobiło się cieplej.

Ogrzewaniem w grzejnikach łatwiej sterować, ma zdecydowanie mniejszą bezwładność.

 

Natomiast z podłogówki rzadko korzystam, jedynie w największe mrozy. Działa mi na nerwy "buczenie" z centralki. Kominek rozpalam sporadycznie, zazwyczaj jesienią dla "klimatu".

 

Czyli zwyczajnie nie macie w domu akumulacji. Ile kWh rocznie idzie na CO? Dom albo bidnie ocieplony albo szkieleciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwyczajnie nie macie w domu akumulacji. Ile kWh rocznie idzie na CO? Dom albo bidnie ocieplony albo szkieleciak.

 

Akumulacja i bezwładność - to dwie różne sprawy.

Akumulacja to zdolność zatrzymywania w domu ciepła.

Natomiast bezwładność to szybkość ogrzewania otoczenia. Np. musiałabym zacząć grzać podłogówkę w słoneczny dzień od rana, by w nocy mieć ciepło. Grzejniki wystarczy włączyć wieczorem. Podłogówka jest niskotemperaturowa, więc nie jest w stanie ogrzać domu adekwatnie do skoków temperatur jesienią czy wiosną. Bywa, że nawet w zimie w ciągu dnia te różnice są bardzo duże (bo np. w godzinach 10 - 14 mocno świeci słońce, a wieczorem robi się bardzo zimno).

Nie ma się o co spierać - bo o tym piszą wszyscy specjaliści, że pod tym względem grzejniki przewyższają podłogówkę.

Duża bezwładność - to dla mnie duża wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacja i bezwładność - to dwie różne sprawy.

Akumulacja to zdolność zatrzymywania w domu ciepła.

Natomiast bezwładność to szybkość ogrzewania otoczenia. Np. musiałabym zacząć grzać podłogówkę w słoneczny dzień od rana, by w nocy mieć ciepło. Grzejniki wystarczy włączyć wieczorem. Podłogówka jest niskotemperaturowa, więc nie jest w stanie ogrzać domu adekwatnie do skoków temperatur jesienią czy wiosną. Bywa, że nawet w zimie w ciągu dnia te różnice są bardzo duże (bo np. w godzinach 10 - 14 mocno świeci słońce, a wieczorem robi się bardzo zimno).

Nie ma się o co spierać - bo o tym piszą wszyscy specjaliści, że pod tym względem grzejniki przewyższają podłogówkę.

Duża bezwładność - to dla mnie duża wada.

Też troszke rozmijasz się z prawdą.

Akumulacja to zdolność gromadzenia energii (ciepła). A nie zatrzymywania. Za zatrzymywanie ciepła odpowiada izolacja (ocieplenie).

Bezwładność jest bezpośrednio związania z akumulacyjną (podłogówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuję :) Szkoda mi zmywarki pralki :)

 

warto :-) ja jestem stradznie zadowolona ze swojego, poza kwestiami technicznymi jest idealny nie tylko w miejscach newralgicznych ;-) jest duzym sprzymierzeńcem w sprztaniu, duzo wybacza ;-)ja mam taki http://www.disan.pl/produkty/szczegoly/174/zmiekczacz--wody-keller-family-line-20

 

Warto.

U nas czarna armatura, więc każdą kropelkę wody po wyschnięciu było widać.

Mamy cosmo water - problem zniknął.

O kamieniu na bateriach, czy o grzałkach w sprzęcie AGD nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja gdybym miał czegoś NIE zrobić, to pewnie nie zatrudnił bym tych ludzi, których zatrudniłem, bo odwlekali prace jak tylko sie dało, cały czas musiałem poganiać i pilnować. Fakt, solidnie robili, ale długo. za dlugo. efekt końcowy jest okej, jestem zadowolony, ale czasu to mnie kosztowało sporo i nerwów wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja mam białe. Szyby (zwłaszcza od środka) przecieram często, bo dzieci małe i często jakieś usta czy palce odcisną. Ramy od środka przecieram, jak widzę kurz - a na białym nie widać go za bardzo. :) Z zewnątrz ramy myję raz do roku. Jeżeli chodzi o zakurzenie, ślady po kroplach deszczu, to białe ramy okien wyglądają dłużej dobrze od drewnopodobnych. Na drewnopodobnych, zwłaszcza ciemnych, szybciej widać tego typu zabrudzenia.

Poprawkę należy wziąć na sąsiedztwo z sadzą z kominów. U mnie ogromna większość grzeje gazem, więc sadza ram nie brudzi. Myślę, że gorzej jest z białymi ramami, w miejscu, gdzie zabrudzenia są ciemne - właśnie typu sadza, czy kurz z drogi utwardzonej czymś czarniawym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu, w którym obecnie mieszkam są białe okna. Z zewnątrz muszę myć ramy częściej niż 2 razy w roku, bo są strasznei usyfione. Na początku tego zaniedbałam w oknie do którego był słaby dostęp i brud "wgryzł się" (ekspozycja południowa, przebarwiona dolna część ramy). Takie samo okno od południa, ale z dobrym dostępem było myte częściej - brak przebarwień.

Od strony mieszkania, tak jak pisze bowess, na białych nie widać za bardzo kurzu, ale brud osadza się na wszelkich wgłębieniach i jeśli się tego nie wyszczoteczkuje to jest widoczny. Jeśi otwiera się okno, to trzeba pamiętać aby mieć czyste ręce, a zabrudzenia przecierać od razu (lubią się "wgryzać").

Teściowie mają okna z okleiną drewnopodobną (złoty dąb) na zewnątrz, którą wystarczy umyć raz w roku i jest jak nowa.

 

W jednym i drugim przypadku okna plastikowe.

 

Ja do nowego domu mam zamiar kupić okna w obustronnej okleinie drewnopodobnej. Kolor orzech lub... bardzo jasny np. whinchester

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty dąb :)

 

no ale wszyscy nie mogą mieć złotego dębu :mad:

 

 

mogą:yes: tylko nie wszyscy chcą;) każdy ma inny gust... ale i nie każdy dobrze przemyśli zanim coś zrobi, np. sąsiad zrobił czarny dach oraz ciemne grafitowe okna i parapety przy bardzo kurzącej się drodze..... chyba nietrudno sobie wyobrazić jak to wygląda na codzień......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...