Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A bo to sie robi najpierw slelaz np.z BK,nastepnie okleja glazura a na koncu osadza sie wanne.

Wtedy z wymiana wanny nie ma problemu.

Sugerujesz że da się osadzić inną wannę o niby takich samych wymiarach w tym samym stelażu bez problemu? Ja uważam że nie, bo mogą mieć inny kształt i rozmiar krawędzi i bez demolki się nie obędzie. Jedynie co ratuje taką sytuację to sarkofag z wymurowanym murkiem wokół wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus ściany off - white czyli złamane biele.

Pomalowałam nimi wszystkie pokoje i kuchnię, ale wybrałam różne odcienie i białe sufity. Lepiej by było pomalować wszystko na jeden odcień wraz z sufitami - mniej pracy z odcinaniem kolorów, wszędzie ta sama farba, więc nie zostają niepotrzebne resztki w wielu kolorach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ja wiem, że na pewno bym od razu ocieplił dom styropianem od razu.. a czego bym na pewno nie zrobił.. w przedpokoju mieliśmy półki pod samym sufitem, X lat temu wydawało mi sie, że halogeny tam będą super wyglądać, w dodatku mieliśmy szare ściany i drewnianą podłogę. Koszmar, teraz mamy jasne płytki, usunięte półki, jasne ściany, od razu lepiej wygląda, jaśniej, zrobiło się "więcej miejsca" i nie zbiera się kurz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja żałuję, że zaprojektowałam balkon, straszliwie droga i niepotrzebna inwestycja.

Ciągle coś trzeba dokładać, a końca nie widać.

Na dokładkę nad nim jest elektr kabel napowietrzny oraz rynna i ptasiory zrobiły sobie na nim wychodek. Na kablu udało się zamocować gęste kolce, ale na rynnie nie było takich spinek. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi wrzesień. Jeśli ktoś zamierza założyć trawnik - niech tego nie odkłada do wiosny, bo wydaje mi się, że teraz będzie ku temu najlepsza pora. Ja posiałam trawę w kwietniu i pomimo iż trawa ładnie wzeszła, tegoroczne upalne lato sprawiło, że jego kondycja jest marna. Czekają mnie dosiewki.

Dlatego korzystniej jest zakładać trawnik jesienią, gdyż trawa zdąży się ukorzenić mając jesień i wiosnę, zanim nadejdzie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Swego czasu chcieliśmy zaoszczędzić na żaluzjach, i kupiliśmy najtańsze chińskie rolety, myśląc, że to w sumie nie ma znaczenia, tak czy siak przykrywa nasłonecznienie. Otóż ma! Rolety bez przerwy się odsuwały, podskakiwały, to nie my mieliśmy kontrolę nad nimi, tylko one nad nami.

Kolejna rzecz to brak instalacji gazowej. Niestety, ale w każdej kuchni gotowanie na gazie jest lepsze, smaczniejsze, wydajniejsze, i powie wam to każdy kucharz. Na początku oszczędność, później nerwówka. Jeżeli gotujecie, to najlepiej mieć i gazową i elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu chcieliśmy zaoszczędzić na żaluzjach, i kupiliśmy najtańsze chińskie rolety, myśląc, że to w sumie nie ma znaczenia, tak czy siak przykrywa nasłonecznienie. Otóż ma! Rolety bez przerwy się odsuwały, podskakiwały, to nie my mieliśmy kontrolę nad nimi, tylko one nad nami.

Kolejna rzecz to brak instalacji gazowej. Niestety, ale w każdej kuchni gotowanie na gazie jest lepsze, smaczniejsze, wydajniejsze, i powie wam to każdy kucharz. Na początku oszczędność, później nerwówka. Jeżeli gotujecie, to najlepiej mieć i gazową i elektryczną.

 

 

??

Smaczniejsze na gazie ? A cóż ten gaz dodaje do potrawy, źe jest ona lepsza ? :)

Wydajniejsze ?

W porównaniu do płyty indukcyjnej absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet myślę, że jakby się powbijało te gwoździe, to nie tylko kurę będziesz w stanie "opalić", ale przy okazji również wszystko dookoła. To jak w tym kawale:

 

- Mamusiu choinka się pali

- Dziecko, nie mówi się pali, tylko się świeci

- Dobrze Mamusiu, to firanki się świecą i książki i mebelki też się świecą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz to brak instalacji gazowej. Niestety, ale w każdej kuchni gotowanie na gazie jest lepsze, smaczniejsze, wydajniejsze, i powie wam to każdy kucharz. Na początku oszczędność, później nerwówka. Jeżeli gotujecie, to najlepiej mieć i gazową i elektryczną.

 

kuchnia na prąd + dobre gary to oszczędnośc i zdrowie :yes:gotowanie w minimalnej ilości wody lub na parze powoduje że wszystkie odżywcze składniki zostają w potrawach a nie leca do zlewu:eek: nie rozumiem dlaczego gaz ma wpływać na smak?

że o czystości garnków nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...