Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

B2211, jakbyś zgadł ;-P

 

Bo po budowie naszego, doszliśmy do wniosku, że prosty dach kopertowy nie jest straszny (z punktu widzenia wydanych pieniędzy) i nam na parterówkach się bardziej podoba, niż dwuspadowy.

 

Tak naprawdę to mam to same odczucie, też się naczytałem jak to dużo więcej zapłacę za dach i to też miało wpływ że wybrałem dom z poddaszem i dwoma jaskółkami oraz balkonem. Oczywiście w praktyce wybudowałbym taniej parterówkę z dachem kopertowym a działkę mam 19 arów więc bez problemów by się zmieścił :mad:

Edytowane przez b2211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dach kopertowy może i jest minimalnie droższy, od porównywalnego dwuspadowego, ale należy wziąć pod uwagę, ze przy dwuspadowym mamy dwie ściany szczytowe, które trzeba ocieplić (przy nieużytkowym poddaszu także od wewnątrz, przynajmniej do pewnej wysokości) otynkować.

Ja ocieplałem sam i niestety na ścianach szczytowych, metr, półtora ponad wieńcem musiałem sie poddać i zostawić to ekipie, bo wypożyczanie rusztowania byłoby nieopłacalne.

Podobnie jest z malowaniem elewacji - jeśli ktoś ma chęć zrobić to samemu, a nie ma wysokich ścian szczytowych to nie jest wielki problem.

 

Z kolei dwuspad, odpowiednio zorientowany wzgl. stron świata jest korzystniejszy w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy to już tu padało...

Dlatego szerzcie kaganek oświaty :)

 

a możesz poszerzyc jeszcze trochę?

nie chcę płytek w całym domu (poza łazienką i kuchnią)

chcę mieć lite dechy i podłogówkę i nie chcę wydać kroci na to ;)

 

możliwe do zrealizowania? nie sądzę...

na podłogówce mogę mieć panele albo deskę warstwową, co mnie nie przekonuje

co robić? jak żyć? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie, jakie marki- drutex?

 

Jako użytkownik okien z trzech firm jedna lokalna druga oknoplast trzecia wspomniany drutex nie widzę żadnej różnicy wręcz kuzynowi który miał z oknoplast pękło tarasowe i na poddaszu jedno. Za plus można uznać że wymienili bezproblemowo oczywiście przy ich montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz poszerzyc jeszcze trochę?

nie chcę płytek w całym domu (poza łazienką i kuchnią)

chcę mieć lite dechy i podłogówkę i nie chcę wydać kroci na to ;)

 

możliwe do zrealizowania? nie sądzę...

na podłogówce mogę mieć panele albo deskę warstwową, co mnie nie przekonuje

co robić? jak żyć? :p

 

Ściany też w litej desce? ;)

 

I nie mam pojęcia, w czym deska lita jest lepsza od warstwowej. Niektórzy widzę sami chcą się przekonać na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany też w litej desce? ;)

 

I nie mam pojęcia, w czym deska lita jest lepsza od warstwowej. Niektórzy widzę sami chcą się przekonać na własnej skórze.

 

salon będzie mocno eksploatowany, jako, że nie zamierzamy chuchać i dmuchać na podłogę, w domu jest pies itd. drewno lite ma tę zaletę, że można je kilka razy wycyklinować, a warstwową? raz? dwa max?

 

Liwko - prestiż :)

 

Oczywiście Elfir, znasz mnie tak dobrze, że wiesz co się dla mnie liczy- prestiż i splendor, deska barlinecka, kryształowy żyrandol i podwieszane sufity ze światełkami to moje drugie imię :D

 

ech, brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deskę warstwową, mocno eksploatowany salon (imprezy po 40 osób- panie w szpilkach). Latem żyjemy w ogrodzie. Nie, nie jest to muzeum.

Nie widzę powodów do cyklinowania. Co prawda to dopiero 6 lat :) I nie wyobrażam sobie nie mieć podłogówki.

Oczywiście - drewno pracuje, bo taka jego uroda. Ale mnie to nie przeszkadza :)

Gdybym dziś budowała podłogówka byłaby wszędzie - nie tylko na dole i w łazienkach na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, zadam naiwne pytanie. A masz dodatkowo jakieś grzejniki w pomieszczeniach z deską? Czy to wystarczy, aby było ciepło, bo jakoś przepuszczalność ciepła przez drewno nie daje mi spokoju. Uprzedzę śmiech użytkowników i dodam, że podłogówka jest dla mnie obcą planetą i dopiero zbieram informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też miałam wątpliwości, czy podłogówka sobie poradzi. Więc oczywiście założyłam jeden byczy grzejnik kanałowy w salonie (mam duże okno alu zachodzące na połać dachu). I efekt jest taki, że wywaliłam kasę na Jagę, która jest zakręcona cały sezon grzewczy. Na szczęście mam ładną kapę i koty mają na czym ostrzyć pazury :) . Podłogówka na dole to jeden ogromny grzejnik. Nie ma potrzeby dogrzewania czymś jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...