Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zdecydowaliśmy się wstawić odkamieniacz-ale czy to załatwi sprawę w 100 procentach? ma ktoś doświadczenie?

Mój mąż oświadczył że "kabinowym zmywaczkom mówimy gromkie nie..." więc moja nadzieja upadła.

Byliśmy u znajomych , których kabina wygląda doskonale-ale-jest z "mrozonego" szkła. Faktycznie nie widać kropelek:) Wiem, że jest mniej designerska ale może warto...?

Tylko ciężko jest dostać taką-wszędzie dominują szkła czyste i grafitowe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych uwag... Mnie najbardziej ciekawiła wykończeniówka. Dziwią mnie negatywne opinie o narożnych wannach tzn. np. 160 na 105. Sądzę, że jednak tak duzo wody nie będzie zużywała.. 150 na 150 to olbrzymia wanna i zapewne zanim napełni się wodą to .. woda już wystygnie.. :wink:

 

Moje doświadczenia? Nigdy więcej narożnej dużej wanny. Niewygodna i można w niej co najwyżej siedzieć. Wody trzeba wlać cysternę i zaraz stygnie. Jedynie dzieciaki chwalą sobie bo mają dużo miejsca.

Jednym słowem polecam tradycyjną. Najlepszy sposób na wybór? Udać się do sklepu w sportowych ciuchach i dokonać wyboru wanny robiąc przymiarkę do "wybranki" i sprawdzić osobiście przed zakupem czy sie dobrze leży. Zrobiłem tak ostatnio i w d.... mam że ktoś się patrzy czy nie wariat jestem. Leżalo sie super tylko nie ma gdzie wstawić bo działka ma narazie WZ-tkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca na zmywarkę to argumenty identyczne jak przedmówca: obawa że za wysoko górna półka(niewygoda), dziecko ma bezproblemowy dostęp do zmywarki :wink:

 

Odpływ i zawór z filtrem posiadam w szafce obok(szafka ze zlewem) :p

 

Rodzinka 2+2 zmywarka 45 cm tylko z powodu tego że warunki blokowe.

W domu będzie 60 cm a co do wielkości to jest tak że czasem 45 za mała, czasem parę dni stoi pusta a jeszcze czasem by wystarczyła tylko taka malutka zmywareczka 40/40 .z tym że nie wrzucam garnków do zmywarki, jak mam jeszcze gary dorzucać to tym bardziej 60

 

Zmywarka tylko na dole i nie widzę jej gdzie indziej. Jeśli chodzi o wielkość to wszystko zależy od tego jak duża jest rodzina. U nas 2+3 maluchy, mamy 45-kę i wystarcza. Garnków i tak się nie wsadza nawet do 60-tki. Ale jak dzieciaki podrosną i będziemy częściej jadali w domu to może 60-tka przydałaby się bardziej.... Tak czy inaczej przy za dużej zmywarce powstaje dylemat: myć w połowie zapelnionej czy poczekać aż się talerze zaschną (lub po zraszaniu zaśmierdzą). Zatem wszystko zależy od wielkości rodziny i częstotliwości stołowania się w domu. Już teraz chyba nie macie wątpliwości duża czy mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie posty o utrzymaniu kabiny prysznicowej w czystości tym bardziej utwierdzają mnie w słuszności zamontowania kotary prysznicowej, muszę tylko poświęcić trochę czasu by znaleźć jakąś nietuzinkowo wyglądającą :roll:

Miałam przez kilka lat. Nigdy więcej nie chcę. Sama owszem mogę się dopilnować i jakoś zapobiec powodzi w łazience. Ale nie będę pilnować wszystkich gości, szczególnie tych nieletnich pędziwiatrów, żeby na pewno dobrze ułożyli kotarę i zabezpieczyli łazienkę przed zalaniem. Poza tym uważam, że nie ma nic okropniejszego pod prysznicem niż przyklejająca się do ciała prysznicowa kotara (mała łazienka i mały prysznic). A jak się ładnie z niej leje jak podczas odsuwania wysmyknie się poza brodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka tylko na dole i nie widzę jej gdzie indziej. Jeśli chodzi o wielkość to wszystko zależy od tego jak duża jest rodzina. U nas 2+3 maluchy, mamy 45-kę i wystarcza. Garnków i tak się nie wsadza nawet do 60-tki.

Jak to nie. Ja wsadzam. Jest nas dwoje 60-tka chodzi co drugi dzień a jak są goście to codziennie a nawet dwa razy dziennie. Jednym słowem wszystko to kwestia indywidualna, ale podczas aranżacji kuchni zamierzam ją podnieść o jakieś 20 cm nad podłogę. Dla wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka tylko na dole i nie widzę jej gdzie indziej. Jeśli chodzi o wielkość to wszystko zależy od tego jak duża jest rodzina. U nas 2+3 maluchy, mamy 45-kę i wystarcza. Garnków i tak się nie wsadza nawet do 60-tki.

Jak to nie. Ja wsadzam. Jest nas dwoje 60-tka chodzi co drugi dzień a jak są goście to codziennie a nawet dwa razy dziennie. Jednym słowem wszystko to kwestia indywidualna, ale podczas aranżacji kuchni zamierzam ją podnieść o jakieś 20 cm nad podłogę. Dla wygody.

 

o co chodzi z tymi garami-jedni myją inni nie? dla mnie zmywara nie ma sensu bo najbardziej nie lubie myć właśnie garów-talerze to luzik:)

Ogary mnie chodzi, o gary-inaczej zmywarka nie jest mi potrzebna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam zmywarę od 5 lat, teraz drugą i zawsze to była 60 tka

pakuję do niej wszystko jak leci, przede wszystkim gary. Nic nie myję pod kranem, żadnego mycia szklanek czy talerzyków. Nie ma to sensu. Po to m.in jest zmywara żeby oszczędzać wodę, ciepłą też.

Dużo gotujemy, zwykle dwa dania, jak jesteśmy cały dzień w domu (np teraz w czasie wakacji - non stop jesteśmy w domu) to nawet i diwe zmywary dziennie (dwa dania, deser, szklaneczki, goście etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnków i tak się nie wsadza nawet do 60-tki.

 

A dlaczego nie :o pietiap?

Ja wkładam. Nie po to mam zmywarkę, żeby gary myć ręcznie.

I uważam, że tylko 60-ka - właśnie choćby po to, żeby myć w niej gary.

 

 

ja też wkładam :D wszystko co się da :wink: po to właśnie kupiłam 60 :) przy mojej 5 osobowej rodzinie zmywara chodzi 2 razy dziennie i jest git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w modelu póki co 2+1 mam 45 i idzie co drugi dzień...wkładam wszystko bez spłukiwania tylko resztki z talerzy do kosza i już...garnki przede wszystkim do zmywarki bo talerz to jeszcze moge ewentualnie ręcznie ale garnki ?? nie ma mowy :) a do przyszłęgo domu to moze tylko dokupie drugą 45 bo koszt zmywarki to tyle co mb kuchni wiec żadna oszczędność a zmywarka ma dopiero 3 lata i chodzi super więc co mam z nią zrobić przy wyprowadzce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwszym poważnym zakupem była zmywarka 45, przez kilka lat stała w ............ łazience. Aby staneła w kuchni zrobiliśmy remont całego mieszkania aby zmywarka znalazła się w kuchni. I jak moje dzieciaki zaczęły rosnąć (na obiedzie zawsze o jednego kumpla więcej) wiedziałam, że 60 to jest to może będzie 2 razy dziennie chodzić a nie 4 jak dotychczas. Niestety nie mamy miejsca na 60 w obecnej kuchni, wniosek był jeden trzeba zbudować nową kuchnię na 60, i zbudowaliśmy, kuchnia już jest.

 

A co do prysznica to może zrobić go na terakocie a nie na kupnym brodziku i zrobić go na tyle głębokiego, że drzwiczki nie będą potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w modelu póki co 2+1 mam 45 i idzie co drugi dzień...wkładam wszystko bez spłukiwania tylko resztki z talerzy do kosza i już...garnki przede wszystkim do zmywarki bo talerz to jeszcze moge ewentualnie ręcznie ale garnki ?? nie ma mowy :) a do przyszłęgo domu to moze tylko dokupie drugą 45 bo koszt zmywarki to tyle co mb kuchni wiec żadna oszczędność a zmywarka ma dopiero 3 lata i chodzi super więc co mam z nią zrobić przy wyprowadzce

 

my mamy zmywarkę 60 cm (rodzina 2+1) i chodzi raz dziennie

wsadzam do niej tez gary i przypalone patelnie oraz blachy z ciasta lub zapiekanek

dodatkowo myje w niej plastikowe zabawki i klocki mojej corci

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o cos innego.To niby nie forum o zmywarkach(jest takie?),ale skoro dyskusja rozgorzala...Mialam zmywarke(mam nadal-w piwnicy)ale ona strasznie smierdzi :o .Jesli zaladowalam naczynia z posilku to po kolejnym np.po polowie dnia juz nie moglam jej otworzyc normalnie!Nie mowiac juz o nastepnym dniu! BLLEE .Stosujecie jakies neutralizatory smrodu czy co??A moze z moja zmywarka lub nosem jest cos nie tak :roll: . Jesli kupie nastepna to chyba 45-wlasnie zeby nie skladac naczyn na dluzej.

Acha,i tez postawie ja jakos wyzej,zeby bylo wygodnie wkladac i wyjmowac naczynka.Tylko nie wiem jeszcze jak,bo to przeciez kawalek blatu roboczego w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o cos innego.To niby nie forum o zmywarkach(jest takie?),ale skoro dyskusja rozgorzala...Mialam zmywarke(mam nadal-w piwnicy)ale ona strasznie smierdzi :o .Jesli zaladowalam naczynia z posilku to po kolejnym np.po polowie dnia juz nie moglam jej otworzyc normalnie!Nie mowiac juz o nastepnym dniu! BLLEE .Stosujecie jakies neutralizatory smrodu czy co??A moze z moja zmywarka lub nosem jest cos nie tak :roll: . Jesli kupie nastepna to chyba 45-wlasnie zeby nie skladac naczyn na dluzej.

Acha,i tez postawie ja jakos wyzej,zeby bylo wygodnie wkladac i wyjmowac naczynka.Tylko nie wiem jeszcze jak,bo to przeciez kawalek blatu roboczego w kuchni.

jak to w piwnicy - i nosisz naczynia w te i z powrotem ??

spróbuj z zapachami ale tylko te firmowe (ok 10 zł sztuka) bo te tańsze są nic nie warte, poza tym proszek o zapachu cytrynowym, mycie dolnego sitka raz w miesiacu i raz na pół roku puste mycie...u mnie tyle i nie ma problemu, sprawdź czy odpływ dobrze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...