Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż, ja też miałam wątpliwości, czy podłogówka sobie poradzi. Więc oczywiście założyłam jeden byczy grzejnik kanałowy w salonie (mam duże okno alu zachodzące na połać dachu). I efekt jest taki, że wywaliłam kasę na Jagę, która jest zakręcona cały sezon grzewczy. Na szczęście mam ładną kapę i koty mają na czym ostrzyć pazury :) . Podłogówka na dole to jeden ogromny grzejnik. Nie ma potrzeby dogrzewania czymś jeszcze.

 

Dzięki. Przypominam sobie, że kładłaś jakiś parkiet olejowany. Czy to ta deska? Czy w części masz parkiet? Czy mi się coś pomerdało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W razie czego - zapraszam na wizję lokalną :) My jesteśmy ciepłolubni - więc poniżej 24 stopni w salonie nie spada zimą :) Dodatkowo nad całym parterem jest antresola - straszyli mnie, że tego w życiu nie ogrzeję. A już drewno na podłogówce to na pewno nie da rady. Jakoś daje radę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre panele i nie będziesz miała problemów, wiadomo 160zł/m2 trzeba wyłożyć ale chyba warto :yes:

 

Pytanie o drewno-odpowiedź panele,tak jak dziś w innym wątku o hotek nad morzem proponują góry...

 

Za tą kase można kupić drewno,a nie panele,ale jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre panele i nie będziesz miała problemów, wiadomo 160zł/m2 trzeba wyłożyć ale chyba warto :yes:

 

pij kawę! ja piję kawę, więc kawa jest lepsza od herbaty :p

osoby czytające przepraszam, nie mogłam się powstrzymać :rotfl:

 

nie,nie jestem jeszcze zdecydowana na warstwówkę :p

tak, wiem,że dom można ogrzewać ścianami, sufitem.... można też ciepłem ciała jak jest go wystarczająco dużo tego ciała :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lite drewno w łazience i ciezko mam dogrzac łazienkę przez to drewno.

łazienka jest od północy dodatkowo mam okno balkonowe o szerokosci 170cm

dodatkowo balkon tak czy siak to płyta balkonowa jako mostek termiczny.

 

dodam ze mam tez warstwowkę dąb olejowany szczotkowany i on zdecydowanie lepiej oddaje temperaturę niz lita deska tekowa.

 

dlatego zastanawiam sie nad zmiana grzejnika w łazience z panelowego na drabinkowy bo odnosze wrazenie ze taki lepiej grzeje.

 

nie puszczam na podłogowkę więcej niz 26 stopni ciut wiecej na grzejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lite drewno w łazience i ciezko mam dogrzac łazienkę przez to drewno.

łazienka jest od północy dodatkowo mam okno balkonowe o szerokosci 170cm

dodatkowo balkon tak czy siak to płyta balkonowa jako mostek termiczny.

 

dodam ze mam tez warstwowkę dąb olejowany szczotkowany i on zdecydowanie lepiej oddaje temperaturę niz lita deska tekowa.

 

dlatego zastanawiam sie nad zmiana grzejnika w łazience z panelowego na drabinkowy bo odnosze wrazenie ze taki lepiej grzeje.

 

nie puszczam na podłogowkę więcej niz 26 stopni ciut wiecej na grzejnik

 

Bo lite drewno na podłogówkę to nie jest najlepszy pomysł. Szczególnie mocno pracujące. Z drugiej strony - przedłużenie profilu okna likwiduje mostki przy balkonach, ale teraz to już po herbacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie lite, pozostałe warstwowe są na pewno 1000 razy gorsze niż dobre panele, jedyny plus że są tańsze.

 

No nie wiem - pewnie kwestia gustu, ale jeszcze nie widziałam paneli, ktore wyglądałyby jak warstwówka z drewna :) (jak jakiekolwiek drewno, szczególnie jak sie po nim przejdzie na obcasach :))

 

Nie jestem też w stanie odróżnić po położeniu warstwówki od litej dechy jesli są tych samych wymiarów. Rozumiem lity dąb po 1,5 metra element - piękna rzecz, ale o podłogówce można zapomnieć. A ja chciałam podłogówkę :) Przy kondensacie to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience mam parkiet merbau, kocham go tak bardzo, że chyba nic nie jest w stanie mnie skłonić do zmiany na inna podłogę, mimo iż jest kłopotliwa, nie tyle jako izolator ogrzewania, ale nie do końca przemyślanej konstrukcji kabiny, z której czasem podcieka woda wylewając się na deski. Efekt chyba znany :(

Mimo to w łazience z wanną z dużym prawdopodobieństwem również dam podłogę drewnianą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcja jest szkodliwa? nie wiedzialem, mma w domu indukcje juz od kilkunastu lat.

moi znajomi podopodbnie, wiec nie nie wiem. W domu stoi gorenje i nie narzekam, wie nie wiem w czym problem

 

yyy, jak szkodliwa? przecież to tylko fale elektro-magnetyczne?! Jak masz rozrusznik serca, to może i szkodliwa.

 

mój błąd? Podłoga z castoramy AC4, jestem po remoncie miesiąc a juz mam sznyty, wcale nikt nie chodził w obcasach. Żenada

Edytowane przez pawcio_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...