Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

malutko :)

 

dom prawie pasywny o pow. prawie 160 m2 za niecałe 300 tyś. niemal bez pracy własnej w czasie budowy - wszytko robiły ekipy

 

A ty chcesz do swojej małej parterówki ładować kocioł na węgiel - dlatego napisałam, że to bez sensu.

 

Przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło, dom ogrzejesz prądem za niewielkie pieniądze, a sporo zaoszczędzisz na kosztach budowy - nie potrzebujesz kotłowni, składzika na węgiel komina, pieca, skomplikowanej instalacji (w przypadku gazu kosztów przyłącza, pieca, instalacji, abonamentu za gaz).

 

Piec na prąd z zasobnikiem w dużej szafie na korytarzu lub pralni, podłogówka wodna, rekuperator i starczy.

W przyszłości można bawić się we wpięcie kolektorów słonecznych

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - gdybym budowała drugi dom pomyślałabym o rzeczy, o której nawet przez chwilę nie pomyślałam przy budowie obecnego domu. Chodzi o komfort akustyczny. Do tej pory mieszkałam w małych, blokowych klitkach, więc nie miałam nigdy problemu pogłosu. Gładkie ściany i sufity, podłoga ceramiczna plus otwarty plan = niemiły pogłos. Na zamknięte wnętrza bym się nie zdecydowała, ale zadbałabym o inne detale, które zapobiegłyby efektowi klatki schodowej. Aktualnie myślę o wymianie sufitu z KG na żeberkową boazerię oraz oklejenie niektórych ścian korkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom prawie pasywny o pow. prawie 160 m2 za niecałe 300 tyś. niemal bez pracy własnej w czasie budowy - wszytko robiły ekipy

 

A ty chcesz do swojej małej parterówki ładować kocioł na węgiel - dlatego napisałam, że to bez sensu.

 

Przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło, dom ogrzejesz prądem za niewielkie pieniądze, a sporo zaoszczędzisz na kosztach budowy - nie potrzebujesz kotłowni, składzika na węgiel komina, pieca, skomplikowanej instalacji (w przypadku gazu kosztów przyłącza, pieca, instalacji, abonamentu za gaz).

 

Piec na prąd z zasobnikiem w dużej szafie na korytarzu lub pralni, podłogówka wodna, rekuperator i starczy.

W przyszłości można bawić się we wpięcie kolektorów słonecznych

 

wynik finansowy genialny! ja się zastanawiam, czy ze swoją parterówką się w 300tys. zamknę pod klucz ze sporym (jak planujemy) wkładem pracy własnej. Dlaczego zdecydowałaś się na gaz zamiast prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze gazu miałam w ulicy i wszyscy straszyli, że ogrzewanie prądem jest taaakie drogie.

 

Owszem, jest drogie - w starych, kiepsko ocieplonych domach.

 

Dom miałam bez zrobionego OZC i nie byłam pewna, czy osiągnę takie parametry cieplne, jak zakładałam. Kiedy planowałam dom, na forum nie było jeszcze tylu entuzjastów (i praktyków) nowoczesnych technologii i łatwiej było uzyskać wiarygodne informacje o paleniu węglem niż prądem. Także PC były sporo droższe niż obecnie i mało było info np. o takiej PC powietrze-woda.

 

Mój dom ma płaski dach - tak w kwestii dyskusji, że dachy płaskie są drogie :D

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam krótką, dwuminutową ankietę na temat materiałów budowlanych oraz tendencji klientów przy ich wyborze. Jeżeli buduje lub budował Pan/Pani dom, byłabym wdzięczna za pomoc.

 

 

 

https://www.ankietka.pl/ankieta/233710/materialy-budowlane-badanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam grubym ryflem i wiatr sam wywiewa.

 

Olejowanie raz lub dwa razy w roku, pół godziny i na tym kończy się cała pielęgnacja.

 

Ja mam ryflowane z jednej strony i cienko... Masakra. Poza tym jestem ciekawa, jak wiatr pyłki wywiewa? No chyba ułożone dechy równolegle do ściany ;-) Powiem tak, jeśli będę miała jakikolwiek pretekst, żeby wymienić na gładkie dechy, to to zrobię ;-) Mam dechy ułożone na balkonie prostopadle do ściany, jeszcze do tego zadaszone, więc pyłki wlecą, ale już nie wylecą... Musiałabym to na kolanach jechać, żeby wyglądało czysto. Nie mogę się doczekać zwykłych płytek na tarasie... :p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te opłaty uwarunkowane są zużyciem gazu, jeśli przekraczasz tzw próg, czy np 1200m, wtedy tanieje cena za metr gazu a zwiększa się opłata stała. Wiem, bo kiedyś przekroczyłam zużycie o 4 (!!!!) m - w miesiącach letnich widać różnicę... (coś ok 30 zł)

 

odpo ad Mayek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...