Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

te opłaty uwarunkowane są zużyciem gazu, jeśli przekraczasz tzw próg, czy np 1200m, wtedy tanieje cena za metr gazu a zwiększa się opłata stała. Wiem, bo kiedyś przekroczyłam zużycie o 4 (!!!!) m - w miesiącach letnich widać różnicę... (coś ok 30 zł)

 

odpo ad Mayek :rolleyes:

 

U mnie niestety to tak nie działa. Gazownia nalicza 50zł niezależnie od zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma wyboru taryfy. Nie chcą zgodzić się na przyłącze jeśli nie będzie się korzystać z najdroższej taryfy, tzn takiej do ogrzewania, co i gotowania.

 

To jakiś absurd...

Przecież to klient wybiera - i jeśli się nie mieści w wybranej taryfie, przechodzi do wyższej.

Mnie tez nie wierzyli, że się zmieszczę w W2, ale nie znali wtedy jeszcze realiów budownictwa energooszczędnego.

 

Robią jakąś rozbudowę sieci do Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie paneli - znajomi kupili 3 mieś. temu panele AC4 P32- czyli do pomieszczeń takich jak przedszkola butiki biura- nie są śliskie mają wręcz chropowatę powierzchnię dali piankę tą 5 cm. i efekt jest wyśmienity - może mówicie o tych panelach sprzed 2 - 10 lat ale te najnowsze sa świetnie dopracowane - osobiście takie kupię - cena z pianką to ok. 52 zł.

 

Dokładnie tak jak mówisz! U mnie było podobnie cena 49zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie z gazowni są circa 5 lat za rzeczywistością :)

 

aż sprawdziłam... tyle , to nie zużyłam przez 2,5 roku (ogrzewanie , woda) dom 130 m.

 

Taryfa powinna automatycznie zmieniać się wraz z rocznym zużyciem (u mnie np, okres rozliczeniowy mija w czerwcu)

 

Ps chciałam zacytowac Jedrek:rolleyes: a co do pani z gazowni....:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś absurd...

Przecież to klient wybiera - i jeśli się nie mieści w wybranej taryfie, przechodzi do wyższej.

Mnie tez nie wierzyli, że się zmieszczę w W2, ale nie znali wtedy jeszcze realiów budownictwa energooszczędnego.

 

Robią jakąś rozbudowę sieci do Ciebie ?

 

Niestety to prawda. Warunkiem przyłączenia był wybór najwyższej taryfy. Nawet jakbym zużywał mniej to i tak liczyliby za najwyższą.

Żadnej rozbudowy nie musieli robić- zwykłe przyłącze, a gaz jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie z gazowni są circa 5 lat za rzeczywistością :)

 

Jak mój brat przejmował po mnie mieszkanie w bloku, to kobieta z gazowni skomentowała, że chyba się nie myliśmy, skoro mieliśmy takie małe zużycie gazu (cwu + gotowanie) i chciała mu wcisnąć planowane zużycie równe temu, jaki mamy teraz w domu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. Warunkiem przyłączenia był wybór najwyższej taryfy. Nawet jakbym zużywał mniej to i tak liczyliby za najwyższą.

Żadnej rozbudowy nie musieli robić- zwykłe przyłącze, a gaz jest w drodze.

 

Spróbuj poszukać innego dostawcy gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. Warunkiem przyłączenia był wybór najwyższej taryfy. Nawet jakbym zużywał mniej to i tak liczyliby za najwyższą.

Żadnej rozbudowy nie musieli robić- zwykłe przyłącze, a gaz jest w drodze.

 

Moźesz treść umowy zaskarżyć w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To klauzula niedozwolona.

 

Oczywiście najpierw grzecznie napisz do nich pismo o zmianę planu, jesli Twoje faktyczne zużycie na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźesz treść umowy zaskarżyć w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To klauzula niedozwolona.

 

Oczywiście najpierw grzecznie napisz do nich pismo o zmianę planu, jesli Twoje faktyczne zużycie na to pozwala.

 

Wiem że mogłem się z nimi wykłócać, ale po prostu zdecydowałem się na pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...