Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli masz ewidentnie dom durszlaczek. W innym przypadku miałbyś wilgoć na oknach a w dalszej kolejności grzybka.

U mnie jak wentylacja nie chodzi, to po godzinie czuję już zaduch.

 

czyli mieszkasz w termosie;)

 

a nie zdarza się że jakiś dalszy sąsiad wywiezie obornik na pole i wtedy miły zapaszek szybciutko rozlewa się po całym domku? albo rozpali ognisko? chyba że mieszkasz w idealnie czystej okolicy na odludziu.....

 

a co robisz zimą gdy na dłużej prąd wyłączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mieszkasz w termosie;)

 

a nie zdarza się że jakiś dalszy sąsiad wywiezie obornik na pole i wtedy miły zapaszek szybciutko rozlewa się po całym domku? albo rozpali ognisko? chyba że mieszkasz w idealnie czystej okolicy na odludziu.....

 

a co robisz zimą gdy na dłużej prąd wyłączą?

 

Tak, mieszkam w termosie i o to dokładnie mi chodziło. To jest właśnie przy WM bardzo ważne, inaczej jest bez sensu.

Prąd u mnie bardzo rzadko wyłączają, ale nawet gdyby, to kto mi broni otworzyć okno?

Zapachy? A przy wentylacji grawitacyjnej ich nie ma? Ja przynajmniej w tym momencie mogę obnizyć nieco obroty wentylatorów, lub wpakować filtry węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podlogowki w calym domu bo jej bezwladnosc to "pain in ass". Takie np nasze lato sierpniowe. W nocy robi się kilkanascie stopni zimniej niż w dzień. Zanim się nagrzeje w domu jest juz dzień.

 

- ceramiki na podlodze w kuchni i przedsionku bo się rysuje od wszystkiego

 

 

1. Ale po co grzać w sierpniu ? Skoro mam cały czas około 23C w pomieszczeniach ?

Chłodne noce nie są problemem, skoro z wentylacji wieje powietrzem o temperaturze 21C

 

2. Trzeba było kupić gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz ewidentnie dom durszlaczek. W innym przypadku miałbyś wilgoć na oknach a w dalszej kolejności grzybka.

U mnie jak wentylacja nie chodzi, to po godzinie czuję już zaduch.

 

Liwko, to, że Ty po godzinie czujesz zaduch, to znaczy tylko i aż tyle, że nie masz wentylacji grawitacyjnej, ino tę wymuszoną.

Także zanim napiszesz coś podobnego, to weź pod uwagę, że niektórzy ludzie mają trzy kominy w domu, począwszy od dwuwarstwowych, poprzez trójwarstwowe, a zakończywszy na sześciowarstwowych. I jeżeli te kominy są postawione z sensem do każdego pomieszczenia, to wilgoć nie istnieje.

Także nie mierz wszystkich swoją miarą wentylacji wymuszonej, bo jak widać, to Ty masz problem i grzyb, kiedy mechaniczna przestanie działać.

I nie dom durszlaczek, tylko okna z mikronawiewnikami, które wpuszczą tyle powietrza, ile wentylacja jest w stanie odprowadzić.

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, to, że Ty po godzinie czujesz zaduch, to znaczy tylko i aż tyle, że nie masz wentylacji grawitacyjnej, ino tę wymuszoną.

Także zanim napiszesz coś podobnego, to weź pod uwagę, że niektórzy ludzie mają trzy kominy w domu, począwszy od dwuwarstwowych, poprzez trójwarstwowe, a zakończywszy na sześciowarstwowych. I jeżeli te kominy są postawione z sensem do każdego pomieszczenia, to wilgoć nie istnieje.

Także nie mierz wszystkich swoją miarą wentylacji wymuszonej, bo jak widać, to Ty masz problem i grzyb, kiedy mechaniczna przestanie działać.

I nie dom durszlaczek, tylko okna z mikronawiewnikami, które wpuszczą tyle powietrza, ile wentylacja jest w stanie odprowadzić.

 

przecież combo napisał, że ma wentylację mechaniczną. skoro nie ma zaduchu, to źle świadczy o szczelności jego budynku. jeśli ma do tego kominy czy okna z mikronawiewnikami, to tym gorzej. wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma sens tylko w szczelnym budynku (nawet warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki jasno określają, że budynek z WM powinien być bardziej szczelny niż z WG - i to chyba dwukrotnie). jeśli u Liwka jest zaduch po wyłączeniu rekuperatora, to tylko bardzo dobrze świadczy o jego domu.

 

co do podłogówki i dogrzewania w sierpniu - taka potrzeba może świadczyć o małej akumulacyjności lub jakości izolacji (lub kiepskiej szczelności, co wydaje się całkiem prawodpobne) domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, to, że Ty po godzinie czujesz zaduch, to znaczy tylko i aż tyle, że nie masz wentylacji grawitacyjnej, ino tę wymuszoną.

Także zanim napiszesz coś podobnego, to weź pod uwagę, że niektórzy ludzie mają trzy kominy w domu, począwszy od dwuwarstwowych, poprzez trójwarstwowe, a zakończywszy na sześciowarstwowych. I jeżeli te kominy są postawione z sensem do każdego pomieszczenia, to wilgoć nie istnieje.

Także nie mierz wszystkich swoją miarą wentylacji wymuszonej, bo jak widać, to Ty masz problem i grzyb, kiedy mechaniczna przestanie działać.

I nie dom durszlaczek, tylko okna z mikronawiewnikami, które wpuszczą tyle powietrza, ile wentylacja jest w stanie odprowadzić.

 

No więc zanim coś napiszesz, spróbuj przeczytać najpierw temat ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie zrobił:

- wentylacji mechanicznej bo to przereklamowana sprawa i mega droga. Jasne że za komfort się płaci ale jeżeli jest on zauważalny. Generalnie naciaganie i mydlenie oczu. Nawet z wyłaczoną wentylacją okna mi nie parują, nie ma żadnej wilgoci a po otwarciu okna chociaż na chwilę mam cały dom przewietrzony

U mnie koszt wentylacji mech. (z wypasionym rekuperatorem) był taki sam jak budowa kominów wentylacyjnych do went. grawitacyjnej. O komforcie użytkowania i wydajności wentylacji mech. pisać nie trzeba - jest bezsprzeczna.

 

A ja bym nie zrobił:

- podlogowki w calym domu bo jej bezwladnosc to "pain in ass". Takie np nasze lato sierpniowe. W nocy robi się kilkanascie stopni zimniej niż w dzień. Zanim się nagrzeje w domu jest juz dzień.

No nie żartuj że grzejesz w sierpniu!

Ja mam podłogówkę w całym domu i porównując do grzejników to komfort jest znacznie wyższy. Jej bezwładność dla mnie jest zaletą - niemal stała temperatura w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zanim coś napiszesz, spróbuj przeczytać najpierw temat ze zrozumieniem.

 

Czytałem i nie chcę być prorokiem, ale wydaje mi się, że kolega combo ma również wentylację grawitacyjną. Często tak się dzieje, że do projektu domu, po jakimś czasie, decydujemy się na dołożenie WM, pomimo tego, że kominy już stoją i robią swoją robotę.

 

Także tylko combo może potwierdzić moje przypuszczenia, albo zaprzeczyć. wtedy Ty, Liwko, będziesz miał bezsprzecznie rację, że dom to durszlak.

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są projekty domów z dużymi pokojami i dużym garażem, wcale nie musi być coś kosztem czegoś:no:

oczywiście nie parterówki bo te nawet bez garażu mają małe pokoiki......

:

 

Amelio - chyba nie czytałaś wcześniejszej dyskusji, do której odnosi się mój komentarz.

Chodzi o wybór pomiędzy, a nie problem ze znalezieniem projektu lub zleceniem zaprojektowania domu.

 

I doskonale pamiętam twoje ogromne poddasze. Problem w tym, że niektórym nie starcza pieniędzy nawet na dom, a i tak inwestują w garaż.

 

czyli mieszkasz w termosie;)

 

Zdecydowanie jest to najrozsądniejszy sposób mieszkania.

Chyba, że ktoś lubi płacić dużo za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podlogowki w calym domu bo jej bezwladnosc to "pain in ass". Takie np nasze lato sierpniowe. W nocy robi się kilkanascie stopni zimniej niż w dzień. Zanim się nagrzeje w domu jest juz dzień.

 

Co ty masz za dom, który trzeba grzać latem?!

Latem to owszem grzeją w mojej okolicy - mieszkańcy nieocieplonych baraków z lat 60-tych.

 

Combo, powinieneś zacząć swoją wyliczankę od "nie budowałbym ponownie jakiegokolwiek domu, bo nie umiem, nie mam pojęcia, nie znam się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio były u was tak zimne noce?

U nas 4 stopnie to może pod koniec września się zdarzają. Ale i tak ogrzewanie włączam w listopadzie, bo wcześniej nagrzewa się wystarczająco przez szyby w dzień.

combo jest spod Grodziska mazowieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...