Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałam w domu rozprowadzone ciepłe powietrze z kominka. Niestety kurzy się a wokół kratek SĄ ciemne placki. Chyba, że kominek traktowany jest rekreacyjnie - wtedy żadnych śladów użytkowania nie widać. W momencie jednak gdy faktycznie grzaliśmy kominkiem, brudno wokół wywiewów, owszem, było. Teraz będzie płaszcz wodny. Ale nie wiem, jakie minusy ma płaszcz - dopiero ktoś, kto miał i jedno i drugie mógłby napisać coś rozsądnego.

 

W obecny domu mam kratki wokół których po sezonie są "śliczne" brudne plamy na suficie... :(

Ponoć trochę zależy od odległości od ścian/sufitu...U wszystkich znajomych, którzy mają kominki sytuacja wygląda podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W obecny domu mam kratki wokół których po sezonie są "śliczne" brudne plamy na suficie... :(

Ponoć trochę zależy od odległości od ścian/sufitu...U wszystkich znajomych, którzy mają kominki sytuacja wygląda podobnie...

 

My też mamy dgp i jak do tej pory żadnych śladów, ale nasze kratki są przy podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam do Was pytanko. Czy ktoś z Was użytkuje w swoim domu luksfery matowe? Planuje je zrobić między kuchnią a łazienką i jestem ciekawa czy są jakieś problemy w utrzymaniu ich w czystości.

Ja nie mam żadnych trudności, przemywam raz na tydzień w czasie generalnych porządków i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie miesiąca użytkuję kuchnię: zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem plus zmywarka. Na początku się też balam (kiedyś naczynia w dwukomorowym mi się nie mieściły), ale luzik totalny. Wogole nie odczuwam braku drugiej komory. W sumie to prawie wszystko myję w zmywarce - oprócz noży i desek drewnianych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam, ale mam np. umywalkę w kotlowni. Błedem był zakup zbyt niskiej wylewki - nie mozna pod nią wsunac nawet małego wiaderka :-? Planuję wymiane.

To może daj baterię zlewozmywakową z wyciąganą wylewką - to jest naprawwdę wygodne. W kotłowni pewnie bardziej niż w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam, ale mam np. umywalkę w kotlowni. Błedem był zakup zbyt niskiej wylewki - nie mozna pod nią wsunac nawet małego wiaderka :-? Planuję wymiane.

To może daj baterię zlewozmywakową z wyciąganą wylewką - to jest naprawwdę wygodne. W kotłowni pewnie bardziej niż w kuchni.

 

...wysoką wylewkę mieć będę w pralni i pom. gospodarczym...Właśnie ze względu na te wiaderka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam kilka rzeczy. Mieszkam teraz u teściów, ale my mamy identycznego bliźniaka, więc jestemw komfortowej sytuacji - wiemy co zmienić w naszej części :wink:

 

1. Brak spiżarni mimo, ze dom ma 300m - my robimy koniecznie spiżarnię; Teraz teściowie używają garaż jako spiżarnię i to jest wg mnie największa pomyłka :roll:

 

2. Garderoby tylko w dwóch sypialniach, a trzecia ma zamiast garderoby łazienkę. Zmieniamy wejście do jednaj garderoby - będzie od korytarza i w ten sposób posłuży dla dwóch sypialni. Ale to też bez sensu - sypialnie są ogromne wprost, a przecież w nich będziemy tylko spać. Wolałabym mniejsze sypialnie i większą garderobę.

 

3. U nas zupełnie zbędny prysznic w pomieszczeniu gospodarczym - jeszcze się od 3 lat nie przydał...

 

4. Lodówka strasznie daleko od reszty kuchni - muszę wyjąć rzeczy z lodówki na stół i ze stołu przenieść na blat - KOSZMAR

 

5. Kuchnia bezsensownie otwarta na salon - jak siedzą goście w salonie to widzą dokładnie wkładanie brudnych naczyń do zmywarki... U nas zrobimy chyba jakieś przesuwane drzwi.

 

6. Dom ma 300m a kuchnia tylko 18 i musi sie w niej zmieścić jadalnia ( mamy za to 2 ogromne salony nie mam pojęcia po co)

 

7. Teściowie mają szafę na ubrania zamiast w przedpokoju to w korytarzu wewnątrz domu - trzeba wejść w brudnych butach (albo najpierw zdjąć buty) żeby powiesić kurtkę

 

8. Niezadaszony taras - mam nadzieję, ze uda się to naprawić

 

To tyle błędów mi się przypomniało chwilowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową :(

 

z "architektką" wymyśliłyśmy nad schodami świetlik właśnie z tego powodu a przynajmniej będzie jasno tzn. tak mi się wydaje bo dopiero zacznę budowę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...