Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i ciemno jak w jaskini, nie po to robilam duze przeszklenia zeby je roletami zaslaniac. dziekuje, wole klime. przypuszczam, ze w koszcie rolet mozna sie zmiescic. za to lepsza w uzytkowaniu niz siedzenie po ciemku. ;)

Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .

Zalety rolet:

- ciszej w domu

- cieplej w zimie

- chłodniej w lecie

- po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów )

- komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień

- dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów )

- brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie )

PS. tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I ciemno w chałupie. Dziękuję, nie po to mam okna żeby było w domu ciemno.

Miałem problem z przegrzewaniem się pomieszczeń przez wschodnie okna na parterze. Założyłem folię przeciwsłoneczną i problem znacząco wyeliminowałem.

 

hehe zastanawia mnie jak może przegrzać pomieszczenie przez okno od wschodniej strony:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zastanawia mnie jak może przegrzać pomieszczenie przez okno od wschodniej strony:bash:

 

Bez żadnego problemu.

Mam od wschodniej strony trzy duże okna. Jedno w sypialni ma roletę zewnętrzną, a dwa na dole nic nie miały. Rano latem słońce od wschodu przenika mi niemal przez cały parter i mocno go przegrzewało. Folia przeciwsłoneczna zminimalizowała ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .

Zalety rolet:

- ciszej w domu -wystarczą trzy szyby, nie potrzeba do tego rolet

- cieplej w zimie -płacę na CO około 800zł rocznie. Ile bym zaoszczędził?

- chłodniej w lecie- i ciemniej

- po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów ) -mam to w czterech literach

- komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień -są od tego zasłony

- dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów ) -od tego mam jedną jedyną roletę w sypialni

- brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie ) -bez zasłon i firanek w domu jest beznadziejna akustyka

PS. tyle na szybko.

 

Dom wybudowałem bez żadnych rolet. Po doświadczeniach pierwszego słonecznego sezonu, musiałem założyć jedną w sypialni. JEDNĄ! Teraz jest ok. Moim zdaniem szkoda kasy na rolety w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci każe opuszczać rolety we wszystkich oknach naraz w ciągu dnia?? .

Zalety rolet:

- ciszej w domu

- cieplej w zimie

- chłodniej w lecie

- po opuszczeniu izolacja od wścibskich sąsiadów ( chociaż ja akurat z tym nie mam problemów )

- komfortowe oglądnie TV , pracy na komputerze w słoneczny dzień

- dowolność zaciemnienia ( drzemka w dzień bardziej komfortowa, w nocy izolacja od oświetlenia ulicy i świateł samochodów )

- brak konieczności posiadania firanek, zasłon itp. ( ale to już co się komu podoba - ja nie mam ich nigdzie )

PS. tyle na szybko.

żaden z tych argumentow nie ma dla mnie znaczenia. jak zaslaniasz w ciagu dnia to jest ciemno i tyle. nawet jak tylko jedna. nie mam ulicy, samochody ani sasiedzi mi nie przeszkadzaja, mieszkam przy lesie. jest cicho, jedno co przeszkadza to czasem pelnia ale do tego styknie zaslona. firanki i zaslonki lubie bo nadaja klimatu w domu i po drugie nie ma takiego echa. do tego dla mnie rolety zewnetrzne sa klaustrofobiczne. :):p

 

za to mam oszklony podcien i zima tez moge korzystac z tarasu :D tysiac razy lepsza inwestycja niz rolety

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wybudowałem bez żadnych rolet. Po doświadczeniach pierwszego słonecznego sezonu, musiałem założyć jedną w sypialni. JEDNĄ! Teraz jest ok. Moim zdaniem szkoda kasy na rolety w całym domu.

 

Na szczęście to tylko twoja opinia Liwko .

Nie żałuję ani 1 PLN wydanej na rolety.

PS Umówmy się Liwko że ani salon ani sypialnia nie zamieni się w salę koncertową czy studio nagrań dzięki zasłonom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z tych argumentow nie ma dla mnie znaczenia. jak zaslaniasz w ciagu dnia to jest ciemno i tyle. nawet jak tylko jedna. nie mam ulicy, samochody ani sasiedzi mi nie przeszkadzaja, mieszkam przy lesie. jest cicho, jedno co przeszkadza to czasem pelnia ale do tego styknie zaslona. firanki i zaslonki lubie bo nadaja klimatu w domu i po drugie nie ma takiego echa. do tego dla mnie rolety zewnetrzne sa klaustrofobiczne. :):p

 

za to mam oszklony podcien i zima tez moge korzystac z tarasu :D tysiac razy lepsza inwestycja niz rolety

 

Brawo TY . Ale jak słusznie zauważyłeś mieszkasz na wsi pod lasem. To co dobre u Ciebie niekoniecznie sprawdzi się przy normalnie oświetlonej w nocy ulicy i sąsiadach na spacerze ( nie mam pełnego ogrodzenia a po włączeniu oświetlenia w domu trochę intymności nie zaszkodzi ).

Ps. co ma piernik do wiatraka ( wiem miele mąkę na ciasto ) taras lepszy od rolet ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ani salon ani sypialnia nie zamieni się w salę koncertową czy studio nagrań dzięki zasłonom .

 

Powtórzę jeszcze raz. W sypialni mam roletę i uważam, że tam być powinna. Natomiast nie rozumiem o co ci chodzi z tą salą koncertową. To że dzięki zasłonom i firanom jest dużo lepiej akustycznie to chyba nie nowina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomogą rolety wewnętrzne czy zasłony wielokrotnie tańsze od rolet zewnętrznych.
Tylko że rolety zewnętrzne chronią przed upałem. Zasłony i rolety wewnętrzne już nie są takie skuteczne:(.

Mam rolety zewnętrzne i nie potrzebuje zasłon (firanek też nie mam).

Jak jest mróz też je opuszczam na noc, i jest trochę cieplej.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz. W sypialni mam roletę i uważam, że tam być powinna. Natomiast nie rozumiem o co ci chodzi z tą salą koncertową. To że dzięki zasłonom i firanom jest dużo lepiej akustycznie to chyba nie nowina?

Powtórzę jeszcze raz - brawo WY .

To że mając meble , kwiaty, obrazy na ścianach można mieć dobrą akustykę bez firan i zasłon też chyba nie nowina ?

Nie udowadniajcie wszystkim na siłę iż nieposiadanie rolet czyni was szczęśliwszymi. Nie macie rolet OK. Nie chcecie ich mieć OK.

Jak ja i inni użytkownicy forum mamy rolety i jesteśmy z nich zadowolony to w/g Was już nie jest OK ??

PS Gdybym mieszkał na wsi pod lasem z dala od sąsiadów w cieniu stuletnich dębów, nie posiadał 19 okien w tym większość od południa i zachodu to może bym zrezygnował z rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Gdybym mieszkał na wsi pod lasem z dala od sąsiadów w cieniu stuletnich dębów, nie posiadał 19 okien w tym większość od południa i zachodu to może bym zrezygnował z rolet.

 

Aaaa, czyli dałeś nieco "dupska" przy projekcie czy budowie i musisz ratować się roletami? Teraz wszystko rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...