Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I to wszystko przez brak firanki? Czyli wszyscy co nie powieszą sobie firanki niszczą swój układ nerwowy. Czytam niektóre wypowiedzi i ręce opadają.

 

Sam nie jesteś lepszy, też odpowiadasz na część czyjegoś komentarza. Przecież Slawko123 nie pisze tylko o braku firanek, ale ogólnie o braku okładzin/dywanów i konkretnych materiałach na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

^^

dokładnie tak, ogólnie o pustym pomieszczeniu bez dekorów, mebli itp.

Im więcej(ale bez przesady :) ) rożnych elementów ozdobnych i mebli, tym pomieszczenie jest bardziej przytulne zarówno wizualnie jak i akustycznie.

 

dekor= wszelkiego rodzaju firanki, zasłonki, dywany, obrazy, półki, jakieś ozdobniki za równo wiszące na ścianach jak i stojące na półkach i podłogach, meble głownie tapicerowane typu sofy, pufy itp.

Oczywiście wszystko z umiarem, a nie tak, ze jak się wejdzie to ścian nie widać. Pomieszczenie musi wyglądać, że tam jest jakieś życie, a nie sucha, pusta martwa wystawa.

 

ja np. nie wyobrażam sobie aby w oknach nie było jakiś firan(ek), zasłon(ek). ale to ja. Inni jak chcą, Oni tam będą mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?

 

http://www.randolphcountyheraldtribune.com/apps/pbcsi.dll/storyimage/IO/20170130/NEWS/701259994/AR/0/AR-701259994.jpg&updated=201701241710&MaxW=800&maxH=800&noborder

 

mnie sie bardzo podoba, okna same w sobie sa ozdobnikiem. chociaz jakbym tak miala u siebie to z pewnoscia bym kombinowala z czarnymi zaslonami albo jakimis płaskimi (nie zaluzjowymi) shuttersami. do tego rzucilabym cos na podloge i .............z minimalizmu nici :lol2:

 

jedno co mnie zastanawia to te szczeliny na suficie, do zaluzji? czy klima/wentylacja/ogrzewanie z nawiewami szczelinowymi?

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można! Kto bogatemu zabroni? Tylko po co komu zasłony, skoro ma już rolety.

Koszt samych firan do naszego domu trochę mnie przeraził, o koszt zasłon do wszystkich pokoi nawet nie zapytałem.

Koniec końców zdecydowaliśmy się na rolety wew. dzień, noc i zasłony typu „black out” w dwóch sypialniach (wschodniej i południowo-wschodniej). Światła w ogóle nie przepuszczają. Niestety przez brak firan, zasłon i dywanów w domu jest nieznośny pogłos, do którego było nam bardzo trudno się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby w domu było przytulniej
U mnie pragmatyzm wygrał z "przytulnością". Co prawda mam dom odsunięty od drogi gminnej o 50 m i nie mam domów sąsiadów za oknem. Firanki i zasłony służyły by jedynie jako zbieracze kurzu. Poza tym zabierają sporo przestrzeni wnętrza. Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy piszesz tak bo: "według mnie" czy byłeś, widziałeś, doświadczyłeś:confused:

Mirku zastanawiam się po co te zaczepki, próba wymiany zdań z Liwko. Przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że Liwko nie odpowiada na Twoje posty.

W jego stopce znajdziesz odpowiedź dlaczego. Moim zdaniem posty skierowane do niego, o podobnej do tego powyżej treści zaśmiecają wątek, ten jak i pare innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez brak firan, zasłon i dywanów w domu jest nieznośny pogłos, do którego było nam bardzo trudno się przyzwyczaić.
Na podłodze macie drewno czy kafle/panele? Też nie mam dywanów i wykładzin (znów ten pragmatyzm). Z wyjątkiem przedpokoju, kuchni i łazienek mam wszędzie parkiet/deski i jakoś na pogłos nie narzekam. Może to też kwestia wielkości pomieszczeń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...