Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na podłodze macie drewno czy kafle/panele? Też nie mam dywanów i wykładzin (znów ten pragmatyzm). Z wyjątkiem przedpokoju, kuchni i łazienek mam wszędzie parkiet/deski i jakoś na pogłos nie narzekam. Może to też kwestia wielkości pomieszczeń?

Na poddaszu nie mamy zbytniego problemu z pogłosem. Na podłodze tylko deska dwuwarstwowa (bez dywanów, dzieci uczulone na kurz) w każdym pokoju, zasłony w dwóch z czterech sypialni- bez firan. Na górze terakota tylko łazienkach. Na dole na podłodze w przedpokoju, otwartej kuchni, jadalni i czterech innych pomieszczeniach terakota. Tylko w salonie deska, dywanów, chodników brak. Pogłos na parterze bardziej daje się we znaki.

Edytowane przez Tomaszs131
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam od zachodu żaluzje fasadowe typu Z, dużo lepsze od rolet i wizualnie i można regulować poziom światła. Po zamknięciu wyglądają jak rolety. Jedyny minus, że kosztuję za 2,5 razy więcej jak rolety

 

 

Fajna rzecz :)

Planuję takie od południa, co by nieco ograniczyć napływ słońca latem.

Choć wolę drewniane, a w okolicy nikt nie chce takich zrobić (za normalne pieniądze).

Aluminiowe mi do chaty nie pasują, a za drewniane wołają 1500 z m2. Albo zostaje hand made, albo marzenia ;)

Rolety są nieuzasadnione w moim przypadku, natomiast wiem, że sprawdzają się w miejscach gdzie wieją silne wiatry.

Każdemu według potrzeb, gustów i zasobności portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku zastanawiam się po co te zaczepki, próba wymiany zdań z Liwko. Przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że Liwko nie odpowiada na Twoje posty.

W jego stopce znajdziesz odpowiedź dlaczego. Moim zdaniem posty skierowane do niego, o podobnej do tego powyżej treści zaśmiecają wątek, ten jak i pare innych.

 

Tomaszu, zapytaj liwko, dlaczego tak jest, Ciebie niema w jego stopce, to dostaniesz odpowiedź. Jeśli twierdzisz, że moje posty zaśmiecają, a są merytorycznie na tym samym poziomie co liwko, to je posprzątaj wszystkie i tyle. Wytnij szydere, kłamstwa, brak realizmu, merytoryki i te wszystkie "wg mnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty. Jak zwykle debeściak :)

 

Jeszcze pogiglać? :)

 

Liwko jak masz tak pisać to lepiej wrzuć mnie do ignorowanych bo szkoda forum na takie teksty.

Ps. gdzie napisałem że mam naj ??? Chcesz zasłony - masz , nie chcesz rolet - nie masz - twoja sprawa - to ty masz mieć dobrze i twój dom jest dla ciebie nie dla mnie. Ja chcę mieć lepszy widok, nie lubię firan i zasłon - nie mam - mój dom jest dla mnie i mojej rodziny. Napisałem tylko że nieprawdą jest iż bez zasłon czy rolet przy gresie jest w domu pogłos - nie wierzysz ? zapraszam - zobaczysz , posłuchasz i sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie, uniosło się niepotrzebnie towarzystwo.

Oczywiście surgi22, ze twój cyrk i twoje małpy, jednak uważam, że potrzebę montowania rolet w całym domu można ocenić "w praniu". U mnie wystarczyła jedna, ty profilaktycznie pojechałeś po całości. Ty uważasz, że fajnie, ja że szkoda kasy. I przy tym zostańmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie, uniosło się niepotrzebnie towarzystwo.

Oczywiście surgi22, ze twój cyrk i twoje małpy, jednak uważam, że potrzebę montowania rolet w całym domu można ocenić "w praniu". U mnie wystarczyła jedna, ty profilaktycznie pojechałeś po całości. Ty uważasz, że fajnie, ja że szkoda kasy. I przy tym zostańmy.

 

jak piszesz głupoty, to czego się spodziewałeś :bash:

 

gdzie napisał surgi22, że profilaktycznie pojechał z roletami :confused: jak byk pisze "nie lubię firan i zasłon"

 

generalnie chodziło o pogłos i akustyke, którą ty, w przypadku braku firan i zasłon przedstawiałeś jako nie do zaakceptowania.

 

Przez takie wpisy inni forumowicze są wprowadzani w błąd, to może lepiej ugryźć się w jęzor, albo założyć inny temat np: "to piszę ja liwko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................

Przez takie wpisy inni forumowicze są wprowadzani w błąd, to może lepiej ugryźć się w jęzor, albo założyć inny temat np: "to piszę ja liwko"

Zacznijmy od tego, ze nikt nikogo nie wprowadza w błąd.

Śmiem nawet pokusić się, że to wy wprowadzacie w błąd, że brak zasłon i firan nie psuje akustyki i nie tłumi pogłosu.

 

Każde pomieszczenie posiada swoją specyficzną akustykę i swój specyficzny pogłos(jak jest całkowicie puste), każdy wystrój zmienia te parametry, każda zmiana wymiaru(np. sufit podwieszany) tez zmienia. wszystko zależy od mebli, ozdób, tego z czego są zbudowane ściany, od tynku i jego grubości itd. itp.

 

Zasłony i firany na pewno nie pogarszają ani akustyki ani nie zwiększają pogłosu. Jedynie mogą poprawić.

A to co kto lubi, to jego sprawa.

To co Tobie i Tobie podobnym pasuje, dla innych będzie nie akceptowalne.

I tyle w temacie.

 

ps.

Dla mnie brak firan i zasłon jest nieakceptowalny i ze względu na akustykę oraz pogłos jak i ze względów wizualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każde pomieszczenie posiada swoją specyficzną akustykę i swój specyficzny pogłos(jak jest całkowicie puste), każdy wystrój zmienia te parametry, każda zmiana wymiaru(np. sufit podwieszany) tez zmienia. wszystko zależy od mebli, ozdób, tego z czego są zbudowane ściany, od tynku i jego grubości itd. itp.

 

oczywiście, że tak

 

 

Zasłony i firany na pewno nie pogarszają ani akustyki ani nie zwiększają pogłosu. Jedynie mogą poprawić.

A to co kto lubi, to jego sprawa.

To co Tobie i Tobie podobnym pasuje, dla innych będzie nie akceptowalne.

I tyle w temacie.

 

dokładnie, jest tak jak piszesz

 

ps.

Dla mnie brak firan i zasłon jest nieakceptowalny i ze względu na akustykę oraz pogłos jak i ze względów wizualnych.

 

mam tylko rolety w sypialniach i kuchni, w salonie gołe okna tarasowe, antresola i brak pogłosu, akustyka- nie zauważyłem niczego denerwującego. Jak uruchomie kino domowe, napisze.

Względy wizualne, rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ w salonie gołe okna tarasowe, antresola i brak pogłosu, akustyka- nie zauważyłem niczego denerwującego. Jak uruchomie kino domowe, napisze.

.

Jak uruchomisz to kino, to zrób doświadczenie polegające na odsłuchu muzyki przy zamkniętych oknach i otwartych na oścież.

 

jest jeszcze sprawa jakości tego kina. Nie, nie pisz jakie masz, bo nie o to chodzi, ale zupełnie inne odczucia są przy sprzęcie popularnym, a inne przy sprzęcie już takim bardziej zaawansowanym(i tez nie piszę o takim, gdzie sam bluray kosztuje 300k zł, a głośniki są warte więcej niż dwa domy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomisz to kino, to zrób doświadczenie polegające na odsłuchu muzyki przy zamkniętych oknach i otwartych na oścież.

 

jest jeszcze sprawa jakości tego kina. Nie, nie pisz jakie masz, bo nie o to chodzi, ale zupełnie inne odczucia są przy sprzęcie popularnym, a inne przy sprzęcie już takim bardziej zaawansowanym(i tez nie piszę o takim, gdzie sam bluray kosztuje 300k zł, a głośniki są warte więcej niż dwa domy :) )

 

ale ja mam w większości FIX-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...