Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak już ten zarobiony chłop znajdzie chwilę i zajrzy na merytoryczny wątek, to tylko po to żeby poplotkować :wink:

No teraz akurat odpoczywam bo jestem w pracy :). A tak na poważnie to drugi raz nie zrobił bym ściany jednowarstwowej, strasznie dużo kombinacji z mostkami cieplnymi. Jadyna zaleta jednowarstwowej jest taka że zawsze można do niej dokleic styropian.

 

Nie komuś tylko tej babie

Tej czy tamtej, ma byc chłopak, tak samo drzewo nie trzeba koniecznie sadzic u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja jestem w pracy :D

Jak z niej wyjdę, to się dopiero zaczyna - sprzątanie, wynoszenie, poprawianie, ganianie po sklepach w poszukiwaniu dupereli, op..e robotników itd. :wink:

 

A czy drzewo musi być jaki konkretny gatunek :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową :(

 

z "architektką" wymyśliłyśmy nad schodami świetlik właśnie z tego powodu a przynajmniej będzie jasno tzn. tak mi się wydaje bo dopiero zacznę budowę :p

 

hehe, my też cos takiego mmy miec! świetlik zakupiony, jeszcze tylko dekarz ma go wstawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim domu nie zrobię opaski wokół domu ze żwiru tylko kostka !

Mam włochatego psa i wszystkie kudły zatrzymują się na tych kamykach i jeszcze szczątki koszonej trawy :evil: Masakra nie da się pozamiatać ani odkurzyć chyba że jest jakiś patent którego nie znam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osob pisało o podatkowej optymalizacji zwiazanej z garazem w bryle budynku. Skoro nasze prawo sie europeizuje to i my nie uciekniemy od podatku katastralnego dla ktorego fakt czy garaz jest w bryle budynku czy nie - nie ma znaczenia. Dlatego niedobrze by bylo gdyby taka mała istotna sprawa wpływała na fakt wybudowania garazu innego niz nam pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim domu nie zrobię opaski wokół domu ze żwiru tylko kostka !

Mam włochatego psa i wszystkie kudły zatrzymują się na tych kamykach i jeszcze szczątki koszonej trawy :evil: Masakra nie da się pozamiatać ani odkurzyć chyba że jest jakiś patent którego nie znam :roll:

 

U nas też miały być kamyczki, ale w porę zdecydowaliśmy, że jednak kostka granitowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, my też cos takiego mmy miec! świetlik zakupiony, jeszcze tylko dekarz ma go wstawić :wink:

 

 

Witam

nie wiem czy są inne, nie znam się ale czy to będzie taki świetlik rurowy??, jeśli tak to jak będzie wstawiony napisz proszę czy to się sprawdza tzn. czy dobrze doświetla

nie, nie! to będzie w formie wyłazu na dach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osob pisało o podatkowej optymalizacji zwiazanej z garazem w bryle budynku. Skoro nasze prawo sie europeizuje to i my nie uciekniemy od podatku katastralnego dla ktorego fakt czy garaz jest w bryle budynku czy nie - nie ma znaczenia. Dlatego niedobrze by bylo gdyby taka mała istotna sprawa wpływała na fakt wybudowania garazu innego niz nam pasuje.

 

 

No chyba nie wszyscy kieruja się tą podatkową optymalizacja :o)

 

My kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą :o)

Mamy garaż w bryle domu i jest to najlepsze dla nas rozwiazanie:O)

Przyjemnie i miło jest wysiąść z samochodu w garazu ,potem wejsć do wiatrołapu zdjać buciki i kurtki i przejśc do pomieszczeń mieszkalnych :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak połozyłabym na parterze takie same płytki, ( teraz mam inne w kuchni i holu i w wiatrołapie przez co gdzieniegdzie musiałam dac progi dębowe :-? ).

 

Drugi raz nie kupiłabym lustrzanej płyty grzewczej gazowej Aristona- brudzi sie niemiłosiernie, wszystko znać, cięzko umyć :evil:

 

święta prawda z tą płytą - miałam taką w poprzednim mieszkaniu. myślałam, że będzie tak jak z płytą elektryczną, ale jakąze sie pomyliłam.... ciągle ze ścierą, ciągle zdejmowanie i czyszczenie palniczków, ponowne układanie.... koszmar, brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Chyba jednak połozyłabym na parterze takie same płytki, ( teraz mam inne w kuchni i holu i w wiatrołapie przez co gdzieniegdzie musiałam dac progi dębowe :-? ).

 

Drugi raz nie kupiłabym lustrzanej płyty grzewczej gazowej Aristona- brudzi sie niemiłosiernie, wszystko znać, cięzko umyć :evil:

 

święta prawda z tą płytą - miałam taką w poprzednim mieszkaniu. myślałam, że będzie tak jak z płytą elektryczną, ale jakąze sie pomyliłam.... ciągle ze ścierą, ciągle zdejmowanie i czyszczenie palniczków, ponowne układanie.... koszmar, brrr

 

A ja popieram jednakowe płytki na parterze :D Też mam inne w korytarzu i inne w salonie i kuchni i właśnie ostatnio sobie myślałam "Czemu ja wszędzie nie dałam jednakowych?" :roll: Tragedii nie ma ale wyglądałoby fajniej :)

 

Ponadto żadnego DGP. Strasznie się kurzy i brudzi.

 

Brak wejścia z ogrodu do garażu. SKutkiem czego latamy z meblami ogrodowymi, narzędziami itp na około.

 

Wodę wyprowadziłam do ogrodu. Pomyślałam o jednym a trzeba było jeszcze pomyśleć o gniazdku. Teraz potrzebuję kilometry :wink: przedłużacza.

 

W ogóle teraz wybudowałabym dom z poddaszem użytkowym a nie parterówkę a to dlatego, że cały czas mam córkę "na głowie" a jak sprowadzi koleżanki albo kuzynki to już wogóle maszkara jak nie siedzą u niej w pokoju. Zwariować można :-?

 

Więcej grzechów nie pamiętam :wink:

Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...