Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie kupiłabym już urzadzeń AGD inox - nie chce mi się zacierać kazdej plamy wody na sucho.

Ja mam wszystkie urządzenia inox i nie mam żadnego problemu z nimi,jak miałam kuchenkę białą to myślałam że oszaleję,może te inox-y z dolnej półki tak mają że trzeba latać ze szmatą,nie wiem,może inni też się wypowiedzą którzy również użytkują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłabym już urzadzeń AGD inox - nie chce mi się zacierać kazdej plamy wody na sucho.

 

INOX przeciera się szmatką nasączoną oliwką dziecięcą. Ja mam wyciąg w kuchni (taką tubę) i robię oliwką 1 raz na miesiąc i wygląda dobrze.

A w temacie to zrobiłabym mniejsze fugi w kuchni, kafelkarze szli jak burza i pod naszą nieobecność dali taką samą ( 2,5 mm) jak w łazienkach na 50 m parteru- tragedia bo są jasne. W wiatrołapie przypilnowałam i mam 1 mm ale co z tego jak reszta wygląda paskudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inoxową płytę gazową siemensa - powierzchnia nazywa się stal szczotkowana. Zlew Teki - stal faktura len. I piekarnik AGD - inox normalny. Myję i zapominam. Zwłaszcza płyta. Żadnych zacieków, śladów paluchów itd. Jak się wprowadzaliśmy, to kupiłam taki żel ajaxa do stali nierdzewnej... I nie użyłam go ani razu. Okazało się, że wystarcza sama woda, sporadycznie ludwik - i to wszystko. No, z wyjątkiem zlewu - tam z reguły ludwik.

Poprzednio miałam wszystko białe - tragedia. Teraz jest OK.

Może to rzeczywiście kwestia tego, czy to inox z dolnej półki czy z tej średnej.

 

A nie, przepraszam - stal na drzwiczkach piekarnika tez jest lekko taka jakby... szczotkowana. Więc może to poprostu kwestia tego, żeby inox miał odpowiednią fakturę - i nie znać wtedy na nim paluchów ani żadnych zacieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłabym już urzadzeń AGD inox - nie chce mi się zacierać kazdej plamy wody na sucho.

Ja mam wszystkie urządzenia inox i nie mam żadnego problemu z nimi,jak miałam kuchenkę białą to myślałam że oszaleję,może te inox-y z dolnej półki tak mają że trzeba latać ze szmatą,nie wiem,może inni też się wypowiedzą którzy również użytkują

Całą kuchnię mam w inoxie oprócz lodówki , brudzi się tragicznie , widac kazdy palec itp. Nie jest to inox z dolnej półki (jeśli w ogóle cos takiego istnieje) , bo sprzęt to bosch i siemens . Ja natomiast nie zamieniłabym inoxu na biel , znalazłam po prostu sposób na szybkie czyszczenie . Wystarczy sciereczka z mikrofibry + czysta woda . Raz przecieram i po problemie. Nie bawie sie w zadne oliwki i nacierania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia - INOX to wysoki połysk. Bo mam też zlewozmywak metalowy, ale matowy o fakturze lnu i czyści się go doskonale.

 

A co do umywalek w łazienkach, to widziałam patent - długa jedna umywalka i dwa krany. Uniwerslane rozwiązanie dla niezdecydowanych na jedna czy dwie umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

1. Klamki okienne z kluczykami - nie wiem co mnie natchnęło, żeby sobie takie zafundować na całym parterze. Bez kluczyka otworzyć się nie da, a z kluczykiem wygląda niespecjalnie. Poza tym klamki w starym złocie, a kluczyki srebrne :roll: .

Kluczyk - do drzwi tarasowych, gdzie indziej - klamki z przyciskiem.

2. wc pod skosami - na szczęście nie jesteśmy zbyt wysocy, ale duzi panowie mogliby wyjść z naszych łazienek z guzem na czole.

3. za mało pomieszczeń gospodarczych - brakuje garderoby, spiżarni, kotłownia mała i niestety z wejściem przez garaż. Ratuje nas duży strych, ale strome schodki strychowe niestety trochę ograniczają jego funkcjonalność.

 

Plusy:

1. Jednakowe płytki na całym parterze, najlepiej w dużym formacie. Mam 30x60cm, zmywa się raz-dwa.

2. granitowy blat w łazience w szaro-czarno-beżowy rzucik. Idealny w utrzymaniu, żadnych rys ani plam po wodzie, czy kubkach do zębów nie widać

3. duże lustra w łazienkach - poprawiają perspektywę i w małym wc gościnnym i w rodzinnej łazience

4. bidet - urządzenie wielofunkcyjne do mycia 4 liter, nóg, zębów dzieciom, psich łap, namaczania prania. Super!

5. wanna postawiona na stropie, a nie na wylewce. Zdecydowanie łatwiej wchodzić, szczególnie dzieciom i starszym osobom

6. wiatrołap - nie tylko zimno nie wlatuje do domu, ale można zamknąć psa i wytrzeć mu łapy, nie trzeba "wieszać" go na wieszaku

7. dużo wyłączników schodowych - rzeczywiście wygoda

 

Chyba jednak więcej plusów niż minusów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wejście z wiatrołapu do kotłowni i z kotłowni do garażu. Super sprawa. Nie wyobrażam sobie zrobić tego inaczej. Wszysko pod ręką, nie trzeba wychodzic na dwór. Przy okazji dba sięo czystość chyba bardziej niż gdyby to było całkiem oddzielne pomieszczenie. Tak jest to część domu nie inaczej, nie typowe pomieszczenie gospodarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam też zlewozmywak metalowy, ale matowy o fakturze lnu i czyści się go doskonale.

 

 

Mam teraz dokladnie taki - jest KOSZMARNY! widac kazda najmniejsza plamke wody - ktora po zaschnieciu zamienia sie w bialawy nalot (jakby sola ktos posypal)

tylko bardzo staranne wytarcie do sucha najmniejszej kropelki pozwala bez obrzydzenia mi sie na ten zlew patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggie - jak robiliście wylewkę w łazience? zostawiliście idealnie miejsce na wannę? potem wannę myk w dziurę?

ile ta wanna wystaje ponad podłogę?

dobry pomysł na wannę pod skosem:)

na styropianie położyliście wannę czy jednak styropian daliście?

 

Wanna stoi na stropie, bez styropianu, prostopadle do skosu poddasza. Pod spodem jest ogrzewana kuchnia, więc nie ciągnie chłodem w pupę, jak się zażywa kąpieli :p .

 

Przed wylewkami wybraliśmy właściwie cały biały montaż, więc wymiary wanny były znane, można było też precyzyjnie położyć rury pod nią. Dziura w wylewce była mniej-więcej na wymiar (bez krzywizn). Kafelkarze sobie poradzili bez problemu z dopasowaniem wanny do niej.

 

Brzeg wanny wystaje ok. 49cm ponad poziom podłogi, myje się ją normalnie - nie zauważyłam jakichś szczególnych uciążliwości. Myślę natomiast, że lekkie jej obniżenie (do 10cm) korzystnie wpłynęło na proporcje łazienki - wanna jest narożna 150x105cm, dość szeroka, a mimo to nie dominuje w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...