Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Roomba na co dzień + raz na dwa tygodnie klasyczny odkurzacz.

W zupełności wystarczają i się uzupełniają.

Jedyna zaleta odkurzacza centralnego, to szufelka w kuchni - czyli tam, gdzie najczęściej coś się kruszy/coś na podłogę leci.

Zbieranie szczotką śmieci do szufelek umiejscowionych w innych pomieszczeniach, to nie jest odkurzanie, tylko ZAKURZANIE pomieszczenia.

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie pytanie, ale mi by nie pasowało pierdzielenie się z tymi rurami, żeby móc odkurzyć cokolwiek.

Jak coś ci się wysypie, jak dziecko ci np. paluszki wysypie na podłogę, albo jakiś inny syf, to naprawdę trzeba tę rurę ciągnąć, a potem ją chować?

Czy trzeba ten cały syf szczotką do szufelki, przy okazji kurząc całe pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie pytanie, ale mi by nie pasowało pierdzielenie się z tymi rurami, żeby móc odkurzyć cokolwiek.

Jak coś ci się wysypie, jak dziecko ci np. paluszki wysypie na podłogę, albo jakiś inny syf, to naprawdę trzeba tę rurę ciągnąć, a potem ją chować?

Czy trzeba ten cały syf szczotką do szufelki, przy okazji kurząc całe pomieszczenie?

 

Są takie fajne urządzenia jak vroom i wally flex i problem solved.

Edytowane przez Doli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Roomby, która to samo zrobi bez fatygi?

No może poza porozwalanymi paluszkami, bo te trzeba pozbierać, albo rurę wyciągnąć. Także lepiej pozbierać i puścić robota w tym miejscu - niech sprząta, a ja idę w tym czasie rybki nakarmić ;-)

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Roomby, która to samo zrobi bez fatygi?

 

Spróbuj roombą poodkurzać blat albo narożniki przy szafkach kuchennych. Wszystko ma wady i zalety. Dla mnie roomba jest ok na takie pobieżne "odkurzanie" jak są duże przestrzenie, bez rogów i bez miejsc gdzie roomba się nie zmieści. My mamy pociągnięta instalację do CO (koszt ok 1500zł) i planujemy dwa vroomy (w kuchni i wiatrołapie). Ten w wiatrołapie jest szczególnie pożądany bo nigdzie się tak nie brudzi (z gruntowej drogi) jak tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kupiłem na allegro używaną Roombę sprowadzoną z USA .Udało mi się przypadkiem upolować za grosze, bo wtedy w Polsce mało kto w ogóle słyszał o samobieżnych odkurzaczach. O dziwo pomimo wieku działa do dziś - musiałem jej jedynie rok temu baterie wymienić. Sprawdza się doskonale na "codzienne pozamiatanie". Do tego sprzątniecie odkurzaczem raz w tygodniu i jest czyściutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj roombą poodkurzać blat [...]

Nie próbowałem, bo jeszcze trochę mam oleju w głowie...

Tak samo, jak nie odkurzam blatu żadnym innym odkurzaczem, bo...

... wciąż mam trochę oleju w głowie...

Blat mokrą ściereczką najlepiej się czyści.

Ale żeby całkiem nie deprecjonować przydatności odkurzacza centralnego w domu, to muszę posypać głowę popiołem, gdyż całkiem zapomniałem o wiatrołapie! Tam, to faktycznie, szufelka z centralnego przydaje się i to bardzo!

Poza wiatrołapem i kuchnią, nie widzę innych praktycznych zastosowań i podtrzymuję swoje zdanie, że jest to ZAKURZACZ,

Narożniki w kuchni, powiadasz?

Jak mi się nie chce schylać, to przed puszczeniem Roomby wyciągam jakieś tam okruchy, dużym palcem u nogi, w kierunku środka kuchni i no problem.

No chyba, że komuś w narożnikach zalęgły się jakieś dziwne pleśni/glony/stworzenia... No ale wtedy to i odkurzacz nie pomoże, bo one szybko się reprodukują...

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, bo jeszcze trochę mam oleju w głowie...

Tak samo, jak nie odkurzam blatu żadnym innym odkurzaczem, bo...

... wciąż mam trochę oleju w głowie...

Blat mokrą ściereczką najlepiej się czyści.

Ale żeby całkiem nie deprecjonować przydatności odkurzacza centralnego w domu, to muszę posypać głowę popiołem, gdyż całkiem zapomniałem o wiatrołapie! Tam, to faktycznie, szufelka z centralnego przydaje się i to bardzo!

Poza wiatrołapem i kuchnią, nie widzę innych praktycznych zastosowań i podtrzymuję swoje zdanie, że jest to ZAKURZACZ,

 

Ale szufelka to trochę przeżytek imho. Serio vroom zrobi to lepiej i nie zakurza. Każdy czyści blat czym mu wygodniej i poziom oleju nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że "Misterhajt" napisał wszystko lub prawie wszystko dlaczego nie dla odkurzacza centralnego. Opinia użytkownika po 3 latach i jednej naprawie jednostki centralnej. Właściwie naprawa nie rzutuje na moją opinię tylko fakt, iż szkoda kasy na ten sprzęt. Jedyne co jest przydatne to szufelki w kuchni i wiatrołapie pozostałe funkcje spełni zwykły odkurzacz. Oczywiście jako dodatek do robota sprzątającego którego cena a mówię tu o wersjach najdroższych to i tak połowa ceny odkurzacza centralnego. Nie ma co porównywać odkurzacza centralnego do robota gdyż odkurzacz centralny nie posprząta za ciebie domu a robot tak. Szczególnie ma to znaczenie przy dużych domach gdzie odkurzenie całego domu centralnym czy też zwykłym odkurzaczem to niezła mordęga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem dodam tylko, że znajoma ma OC i szuka klienta na jednostkę żeby w zamian kupić odkurzacz bezprzewodowy.

Bezprzewodowego bym też nie polecał z uwagi na fakt, iż trzeba nim machać po całym domu tak samo jak centralnym. Chyba że ktoś lubi poświęcać do 2 godzin pracy z odkurzaczem. Tak samo polecam kosiarkę robota z tych samych powodów co odkurzacz robot. Wiadomo musi być wraz z robotem dodatek w obu przypadkach czyli w pierwszym jest to zwykły odkurzacz a w drugim zwykła kosiarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...