Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawiazujac do tematu płyta a gaz. To ja planuję płyte (teraz mam zwykła i jestem zadowolona ale musze troszke poszperac czy rzeczywiscie indukcja lepsza) a w kotłowni do której doprowadzam gaz do ogrzania domu bedzie mała kuchenka gazowa (1-2 palnikowa). Jak zabraknie pradu to bedzie w sam raz na małe gotowanie.

Co do czyszczenie ciemnych plytek - to podobno jest taki impregnat - Delfin. Raz na miesiac czy dwa i nie ma problemu z kamiennym osadem. Tak mowil moj projektant lazienki a podobno ma wlasnie ciemne plytki przy umywalce i wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiały się tu już stwierdzenie, że nigdy więcej małych płytek w kuchni i matowych również. Proszę wszytskich użytkowników takowych wypoiwedzcie się. Tak mi się podobaja małe płytki, ale ilość fug, których nie da się doczyśćić może być poważnym argumentem na nie. :-?

 

Ja sie z tym nie zgadzam. Mialam z malych plytek (10/10) zrobiony w kuchni ekran. Plytki byly matowe i dodatkowo z faktura. Czyscily sie przyzwoicie. Raz na jakis czas trzeba bylo po nich przejechac Ajaxem i po sprawie.

Na podlodze lezaly nieco wieksze (30/30), ale tez matowe i tez z faktura. Kolor: lekka wanilia. Nie mialam problemow z czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gaz a indukcja.

Czy ktoś miała wcześniej gaz a teraz korzysta z indukcji i może porównać comiesięczne koszty eksploatacji?

Podobno indukcja jest tańsza w eksploatacji od zwykłych płyt elektrycznych, ale czy indukcja jest dużo droższa od gazu? Ceny sprzętu to oczywista różnica ale ile prądu pożera indukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko,to są takie łazienki w blokach :o

No pomieszkiwałem długo w takim mieszkaniu. 72mkw, 4 pokoje, a kibelek taki, że najlepiej bym siedział przy otwartych drzwiach ( :o ). Bo choć mam 170cm to kolanami ledwo mieściłem się w tej klitce... Tam też była umywalka. Sądzę, że w nawet najmniejszych kibelkach powinna być umywaleczka. Poza tym zawsze można wytrzeć terakotę jak sie zachlapie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko,to są takie łazienki w blokach :o

No pomieszkiwałem długo w takim mieszkaniu. 72mkw, 4 pokoje, a kibelek taki, że najlepiej bym siedział przy otwartych drzwiach ( :o ). Bo choć mam 170cm to kolanami ledwo mieściłem się w tej klitce... Tam też była umywalka. Sądzę, że w nawet najmniejszych kibelkach powinna być umywaleczka. Poza tym zawsze można wytrzeć terakotę jak sie zachlapie... :wink:

Ja w tej chwili mam takie maciupeńkie WC (bez umywalki - co doprowadza mnie do szału) i choć jestem z tych niższych to i tak czuje się klaustrofobicznie i jeśli nie ma nikogo w domu drzwi nie zamykam. Nie wiem kto projektował te bloki, ale chyba wyobraźnię miał ograniczoną, bo można było po prostu połączyć to WC z łazienką i byłoby dużo lepiej. Gdyby to było moje mieszkanie, to pewnie tak bym zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła z chęcia cały dom, żadnego poddasza, trzeszczącej wieżby :evil: , regipsów, słupów i dachówek. Moj nastepny dom będzie prosty, 2 pełne piętra, u góry sypialnie a na dole część dzienna. Projekt juz mam a pomału rozglądam sie za działką. Narazie wykańczam swoja stodołe :wink: :lol:

A może to i niegłupi pomysł by po wybudowaniu pierwszego domu zaraz zająć się budową drugiego? :roll: W końcu wiedza jest świeża, kontakty już wyrobione.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to i niegłupi pomysł by po wybudowaniu pierwszego domu zaraz zająć się budową drugiego? :roll: W końcu wiedza jest świeża, kontakty już wyrobione.. :wink:

moim zdaniem dobry pomysł, tylko wpierw trzeba znależć ładną działke w przyzwoitej cenie. Narazie rozglądam sie sama po cichu :wink: a kto wie może uda mi się trafić okazyjnie fajny kawałek ziemi. Napewno drugi byłby prawie doskonały :wink: i przy dzisiejszych cenach i tak kosztowałby dużo mniej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła z chęcia cały dom, żadnego poddasza, trzeszczącej wieżby :evil: , regipsów, słupów i dachówek. Moj nastepny dom będzie prosty, 2 pełne piętra, u góry sypialnie a na dole część dzienna. Projekt juz mam a pomału rozglądam sie za działką. Narazie wykańczam swoja stodołe :wink: :lol:

Bez problemu w kazdym regionie Polski zamienisz nowy domek na domek typu "kostka" - jakie to byly popularne w latach 80-tych.

Jeszcze niektorzy sporo doplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...