Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mieszkam w bloku i drzwi do toalety otwiera sie do siebie, do przedpokoju, a nie do kibelka.Wtedy faktycznie moze byc problem z otwarciem drzwi jesli ktos jest w srodku, tylko kto wstawia drzwi do WC, ktore otwiera sie do wewnatrz?

Chyba naprawdę nie rozumiesz o jakiej toalecie tutaj prawią. :)

 

http://img254.imageshack.us/img254/6564/beznazwy1vn8.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podłogi kuchennej - w tej chwili mam jakieś takie matowe maziajowate w kolorach brazowych - brudu prawie nie widać, ale ... taka podłoga niestety mi się nie podoba. W marzeniach widzę za to prawie cały parter w białym polerowanym gresie - i to czysto białym, bez żadnych ciapków. Trochę mnie odstraszają Wasze opinie, a jako, że nie należe do osób, które codziennie jeżdżą na mopie (nie mówiąć juz o kilkakortnych przejażdżkach w ciągu dnia!) może jednak powinnam zrezygnować? Tylko co zrobie w zamian jak nic mi się nie podoba??? Może ktos przysłalby mi fotki takiej błyszczącej jasnej zabrudzonej podłogi, żebym mogła stwierdzić czy przeżyję taki brud (generalnie duzo mogę znieść :wink: ). Proszę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przeżyję taki brud (generalnie duzo mogę znieść :wink: ). Proszę!!!
nie przeżyjesz. Po godzinie podłoga wygląda jakby ktoś z tydzień nie sprzątał. Mnie też nie podobają się maziaje i dlatego w kuchni będę miała parkiet i pomaluję najbardziej chamskim lakierem pod słońcem. Ekologiczne lakiery poszły won .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glusiu, wystarczy 2KPU i nie musisz rezygnować ze zdrowia. Wąchanie kleju w kuchni to nie jest raczej szczyt marzeń w nowym domu.

 

A ja mam w kuchni wzdłuż szafek pas gresu - a dalej deski dębowe. Jest naprawdę OK. Deski są ciepłe, to jest kuchnia z jadalnią, a nie jedzenie w kuchni.

Gres - to Porcelanosa szkliwiona, bardzo jasna, ale o wyglądzie zbliżonym do trawertynu. Lśni jak gres polerowany - i przez to daje efekt sterylnej czystości. A w mazajach trawertynowych giną okruszki i inne takie. W sumie tylko ja wiem, kiedy myłam tę podłogę.

 

Też chciałam mieć jasne gładkie płytki. Kupilam takie dwie i tę niby trawertynową. i położyłam je na tydzień na podłodze przy zlewie. Polecam tę metodę. Jak to zrobiłam - to się wyleczyłam z gładkich plytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w kuchni wzdłuż szafek pas gresu - a dalej deski dębowe. Jest naprawdę OK. Deski są ciepłe, to jest kuchnia z jadalnią, a nie jedzenie w kuchni.

A masz gdzieś zdjęcia zamieszczone przypadkiem ?

Bo też szukamy jakiegoś pomysłu i fajnie by było popatrzeć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam mieć jasne gładkie płytki. Kupilam takie dwie i tę niby trawertynową. i położyłam je na tydzień na podłodze przy zlewie. Polecam tę metodę. Jak to zrobiłam - to się wyleczyłam z gładkich plytek.

 

:D :D :D

Proste, skuteczne i tanie.

Muszę spróbować w takim razie. Może rzeczywiście ten test sie u mnie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

zadowoleni na starym mieszkaniu, i to samo robimy w nowym domu

1.płyta ceram.lub indukcyjna,zrezygnowaliśmy z gazu,

 

2.młynek do rozdrabniania pod zlewem.

 

3.parkiet w sypialni i pokojach (zadnych paneli) parkiet mamy 5 lat dębowy ciagle jak nowy

 

4.wejscie z garazu do domu.

 

5.spizarka przy kuchni od strony północnej.

 

6.rolety zew.

 

7.radijko w łazience ( przy właczniu światła załącza sie radio :) jest schowane pod umywalka jest tam gniazdko w którym jest prąd jak sie włączy śwaitło , rano mozna posłuchac wiadomosci :) )

 

niezadowoleni jesteśmy:

 

1.mamy drzwi z litego drewna, i sie wypaczają.(chyba z mokrego były :wink: )

 

2.brak kabli z dvd w scianach, w nowym juz to zrobilismy :)

 

3.dwie umywalki w łazience ( teraz w nowym jest jedna)

 

4.w pralni brak zlewu gospodarczego w nowym jest.

 

a po przeprowadzce napiszemy co nam sie podoba a co nie na nowym miejscu,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

2.brak kabli z dvd w scianach, w nowym juz to zrobilismy :)

można prosić o fotkę jak wygląda? :)

Co z kablem do zasilania dvd? on jest schowany gdzie? co z kablem łączącym dvd z telewizorem?

Podobnie z odtw. CD, amplitunerem - co z tymi wszystkimi kablami zasilającymi, konektorami?

Czy popostu kable są w pod jakąś listwą?

pozdr.

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku i drzwi do toalety otwiera sie do siebie, do przedpokoju, a nie do kibelka.Wtedy faktycznie moze byc problem z otwarciem drzwi jesli ktos jest w srodku, tylko kto wstawia drzwi do WC, ktore otwiera sie do wewnatrz?

Chyba naprawdę nie rozumiesz o jakiej toalecie tutaj prawią. :)

 

http://img254.imageshack.us/img254/6564/beznazwy1vn8.gif

 

U mnie jest tak:

http://images31.fotosik.pl/171/ef12c0deed76b428.gif

 

Drzwi się ledwo , ledwo domykają a jeśli sie to komuś nie uda to może oglądać telewizję z pokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłabym KOMINKA!!!!Dlaczego? Wszystko w moim dzienniku :x

Do tego etapu budowy zdrowie mi dopisywało, a po zrobieniu kominka :x nie mogę dojsć do siebie :( Myslę, co tu dalej zrobić,ąz pokłóciłam się z chłopem!

Budowę to on pilnuje nie powiem,chwała mu za to :roll: 8) :D ,ja nie miałabym tyle czasu,ale jego zmysł estetyczny.... :-? -nie ubliżając" chłopski" :wink:

Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panelom- przerabialam i jest porazka. Nie jasnym podlogom w kuchni i bron boze jasnym fugom- przerabialam jest porazka.Przerobilam trzy mieszkania, w tym dwa ze stanu deweloperskiego. I te rzeczy napewno nie znajda sie w moim domu.

 

Kciuki w gore daje prysznicowi obudowanemu pustakami szklanymi. Swietna sprawa, tylko w domu nie bedzie brodzika a wyprofilowana podloga z odplywem.

Podwieszane kibelki- walka z chlopem trwa, ja chce on nie.

Pralka +suszarka. Nigdy wiecej suszenia zima w domu (no dobra, delikatne rzeczy tak).

Plus piekarnik wbudowany w szafce na poziomie wzroku, nie bede sie schylala wiecej.

No i poniewaz z mezem jestesmy domoroslymi malarzami nigdy wiecej taniej farby do scian.Najdrozsza i najlepsza.Tym tanim badziewiem mozna 5 razy malowac i wciaz wyglada jakby pies to lizal :p

Reszta nie przychodzi mi do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panelom- przerabialam i jest porazka. Nie jasnym podlogom w kuchni i bron boze jasnym fugom- przerabialam jest porazka.Przerobilam trzy mieszkania, w tym dwa ze stanu deweloperskiego.

 

Troche mnie dziwia czesto powtarzane negatywne opinie na temat paneli.

Siedziałem dotychczas cicho, ale teraz musze sie odezwac.

Co jest nie tak z tymi panelami w Waszych doswiadczeniach.

W latach 2000-2002 połozyłem w 2 pokojach panele w kolorze sosny - czyli bardzo jasne.

Do chwili obecnej w obu wygladaja swietnie choc poddawane sa eksploatacji znacznie powyzej przecietnej.

Jeden z pokoi jest przechodni i ruch w nim jest najwiekszy w całym mieszkaniu.

W drugim pokoju panele sa torturowane od poczatku przez 4,5 letniego syna.

Buduje z klockow, jezdzi autkami.

Panele sa poddawane i promieniom słonecznym i wodzie (nie raz udało mi sie przelać kwiatek). Panele nie sa w zaden sposob chronione - nie ma na nich dywanikow w sumie nie sa nawet nigdy myte specjalnym srodkiem do paneli.

Do tego trzeba jeszcze dodac piasek - ktory w ogromnych ilosciach nosi sie na butach z podworka (mieszkanie jest w domu - wiec miedzy kwietniem a pazdziernikiem codziennie odbywa sie kursowanie dom<-> ogrodek) co drugi dzien mozna zebrac 1/2 szufelki piasku.

Byly to zwykle panele - kupowane w markecie budowlanych za wcale nie wygorowane pieniadze.

Czy z tego wynika, ze w ostatnich 5-6 latach pogorszyla sie jakosc paneli, czy tez moze jakosc mojego wzroku ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez panele zdają egzamin- po trzech latach bardzo, bardzo intensywnego uzytkowania wyglądaja jak nowe. A jak dziewczyny w szpilkach wpadły na moj wieczor panienski, to dziekowałam Allahowi za to, ze parkietu nie położyłam... niczym specjalnym nie konserwuję, przecieram lekko wilgotną z plynem do naczyn i gra. Ale znam dziewczyny, ktore atakują mopem swoje panele ione nie sa z nich zadowolone. Dobrze byłoby, gdyby inni niezadowoleni dali znac, z jakie cechy paneli budzą w nich odrazę, moze ja tez dostrzegę wady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

2.brak kabli z dvd w scianach, w nowym juz to zrobilismy :)

można prosić o fotkę jak wygląda? :)

Co z kablem do zasilania dvd? on jest schowany gdzie? co z kablem łączącym dvd z telewizorem?

Podobnie z odtw. CD, amplitunerem - co z tymi wszystkimi kablami zasilającymi, konektorami?

Czy popostu kable są w pod jakąś listwą?

pozdr.

emil

sorki napisałem ogólnikowo a to chodzi o kable głośnikowe ,mamy kable głosnikowe w ścianach od miejsca w którym ma byc kino domowe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...