Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NIGDY

- paneli w kuchni

 

Dlaczego?

Pytam, bo mam panele na całej otwartej części domu (w tym w kuchni) i nie widzę minusów. No, może jeden, związany z dużą powierzchnią do czyszczenia, ale gdybym położyła płytki, to powierzchnia by się nie zmniejszyła ;) Używałabym tylko innych srodków do mycia...

 

 

woda, woda i jeszcze raz woda oraz różne płyny, panele są rozmoczone, szczególnie przy zlewie, mieszkamy dopiero rok, a co będzie za 5 lat?

ale to moje zdanie, niech każdy robi jak uwaza, ja w domu na pewno paneli w kuchni mieć nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda, woda i jeszcze raz woda oraz różne płyny, panele są rozmoczone, szczególnie przy zlewie, mieszkamy dopiero rok, a co będzie za 5 lat?

ale to moje zdanie, niech każdy robi jak uwaza, ja w domu na pewno paneli w kuchni mieć nie będę

 

Rozumiem, chociaż bardzo mnie to dziwi... Co ma do tego zlew? Przecież na podłogę nie chlapiesz... To pewnie tak jak ze zlewem pod oknem... Dla mnie super sprawa i nie wyobrazam sobie, jak mozna okno albo firankę zachlapać, a przewaznie to są właśnie argumenty na nie...

Ja panele myję w każdej części domu jednakowo. Nigdzie nie są mniej lub bardziej moczone... Zdecydowanie drugi raz też dałabym panele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam panele w kuchni i przedpokoju w starym mieszkaniu. I do opinii moniki13 dodalabym - nigdy więcej paneli w ogóle.

U mnie nie były rozmoczone nawet po siedmiu latach, z wyjątkjiem jednego miejsca, gdzie stala psia miska. Wiecznie nachlapane dookola i tam wybrzuszyło się na styku paneli. Ja ich nienawidzę za zimno w dotyku i stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda, woda i jeszcze raz woda oraz różne płyny, panele są rozmoczone, szczególnie przy zlewie, mieszkamy dopiero rok, a co będzie za 5 lat?

ale to moje zdanie, niech każdy robi jak uwaza, ja w domu na pewno paneli w kuchni mieć nie będę

 

Rozumiem, chociaż bardzo mnie to dziwi... Co ma do tego zlew? Przecież na podłogę nie chlapiesz... To pewnie tak jak ze zlewem pod oknem... Dla mnie super sprawa i nie wyobrazam sobie, jak mozna okno albo firankę zachlapać, a przewaznie to są właśnie argumenty na nie...

Ja panele myję w każdej części domu jednakowo. Nigdzie nie są mniej lub bardziej moczone... Zdecydowanie drugi raz też dałabym panele :)

 

i tu Cię zdziwię, jak pisałam mam zlew w rogu o kącie prostym, koszmar, wszystko dookoła mokre, a najwięcej na podłodze, do tego mam bardzo malutką kuchnię i dziecko i nie tylko ze zlewu kapie, a to się coś wyleje, a to coś skapnie itd.

nie mówię nie panelom - pewnie będę je miała w sypialni, ale na pewno nie w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego NIGDY betonu komórkowego i silki ze styropianem?????? a co w zastępstwie?????

 

wełna!

A w czym wełna ma być lepsza? Dlaczego masz wstręt do betonu kom. i styropianu ? Ja właśnie z tego zamierzam budować...

 

miłego mieszkania w takim domu życzę, a sama podziękuję za takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego NIGDY betonu komórkowego i silki ze styropianem?????? a co w zastępstwie?????

 

wełna!

A w czym wełna ma być lepsza? Dlaczego masz wstręt do betonu kom. i styropianu ? Ja właśnie z tego zamierzam budować...

 

miłego mieszkania w takim domu życzę, a sama podziękuję za takie rozwiązanie

Moniko, ale konkrety poproszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mieszkam w takim bloku i widzę co się dzieje, pleśń, grzyb, ciągła wilgoć, przez okna nic nie widać bo ciągle są zaparowane, a jak coś ugotuję to woda leci po nich ciurkiem, mimo ciągłego wietrzenia jest zaduch obojętnie jak zimno jest na dworzu, w zimie nie muszę w ogóle ogrzewać, z opgrzewaniem 2 godziny dziennie mam 25st, bez ogrzewania 23

cały czas się zastanawiam co wybrać na ściany domu czy porotherm i ew. styropian czy silkę lub beton plus wełnę, a na ściany działowe na pewno nie dam betonu komórkowego

 

pewnie wszystko zalezy od wykonawcy i jakości budowy, ale ja nie chcę się o tym przekonać na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mieszkam w takim bloku i widzę co się dzieje, pleśń, grzyb, ciągła wilgoć, przez okna nic nie widać bo ciągle są zaparowane, a jak coś ugotuję to woda leci po nich ciurkiem, mimo ciągłego wietrzenia jest zaduch obojętnie jak zimno jest na dworzu, w zimie nie muszę w ogóle ogrzewać, z opgrzewaniem 2 godziny dziennie mam 25st, bez ogrzewania 23

cały czas się zastanawiam co wybrać na ściany domu czy porotherm i ew. styropian czy silkę lub beton plus wełnę, a na ściany działowe na pewno nie dam betonu komórkowego

 

pewnie wszystko zalezy od wykonawcy i jakości budowy, ale ja nie chcę się o tym przekonać na własnej skórze

 

Skutki które obserwujesz nie są spowodowane faktem zastosowania BK, a raczej wadliwie zaprojektowanej / wykonanej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mieszkam w takim bloku i widzę co się dzieje, pleśń, grzyb, ciągła wilgoć, przez okna nic nie widać bo ciągle są zaparowane, a jak coś ugotuję to woda leci po nich ciurkiem, mimo ciągłego wietrzenia jest zaduch obojętnie jak zimno jest na dworzu, w zimie nie muszę w ogóle ogrzewać, z opgrzewaniem 2 godziny dziennie mam 25st, bez ogrzewania 23

cały czas się zastanawiam co wybrać na ściany domu czy porotherm i ew. styropian czy silkę lub beton plus wełnę, a na ściany działowe na pewno nie dam betonu komórkowego

 

pewnie wszystko zalezy od wykonawcy i jakości budowy, ale ja nie chcę się o tym przekonać na własnej skórze

 

Skutki które obserwujesz nie są spowodowane faktem zastosowania BK, a raczej wadliwie zaprojektowanej / wykonanej wentylacji.

 

może BK nie, ale styropianu tak i wentylacji na pewno też, ale nie chcę już sprawdzac czy BK+styropian to jednak dobre rozwiązanie na swojej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś poczytała więcej to niewiele lepsze właściwości ma wełna od styropianu. Uwierz naprawdę masz bardzo złą wentylację w swoim blokowym mieszkaniu. tak jest w połowie bloków gdzie lokatorzy wymienili okna- nagle pojawia sie grzyb. ty po prostu nie masz wentylacji w swoim mieszkaniu. Bk czy silka to bardzo dobre materiały budowlane. a jeśli będziesz miała złą wentylację to nawet ceramika z wełna nie pomoże. jesteś tak zła na grzyba że nie lubisz BK a to nie o to tu chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie pojawił się grzyb po wymianie okien, ja mam takie okna od początku

wentylacja - zgadzam się, ale jak napisałam w swoim domu tak nie zrobię

 

ale napisz proszę dlaczego producenci silki doradzają tylko wełnę, praktycznie nie ma innej możliwości, skoro winna jest wentylacja a nie styropian?

 

i jeszcze jedno, dlaczego tu na forum pojawiają się posty

"Gdybym budował jeszcze raz, nie dałbym BK, silki i styropianu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, dlaczego tu na forum pojawiają się posty

"Gdybym budował jeszcze raz, nie dałbym BK, silki i styropianu"

 

trochę czytam forum i szczerze mówiąc takie poglądy na temat silikatów i betonu komórkowego spotkałam dopiero u ciebie.

Ja np. mam blok (z płyty betonowo-ceramicznej) ocieplony styropianem, sprawną wentylację i mieszka się cieplutko i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...