Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jestem okropnie niezadowolona z narożnego zlewu http://www.mizar.pl/zlewozmywaki_narozne model TEKA.

Mycie naczyń w takim zlewie to pomyłka: jedna ręka zawsze blokowana przez kran, woda ciągle chlapie na podłogę w miejscu między komorami.

Od trzech lat na jedną z komór nałożyłam po prostu deskę do krojenia (IKEA) i korzystam z jednej komory. Jeśli ktoś się zastanawia nad takim modelem to naprawdę szczerze odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziękuję

a jaki koszt takiego "czegoś" i czy dobrze rozumiem, że to się włącza samemu czy samo się włącza i lepszy rekuperator czy nie?

 

Witaj , mamy taki rekuperator zamontowany w domu , koszt całkowity z rurami i robocizna ok 20000,00 zł pozdrawiam.

nasz kosztował 17,5 tyś :D

Czy możecie polecić firmy które montowały Wam wentylację? Nie było problemów z firmami, czy też samym urządzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

a jaki koszt takiego "czegoś" i czy dobrze rozumiem, że to się włącza samemu czy samo się włącza i lepszy rekuperator czy nie?

 

Witaj , mamy taki rekuperator zamontowany w domu , koszt całkowity z rurami i robocizna ok 20000,00 zł pozdrawiam.

nasz kosztował 17,5 tyś :D

Czy możecie polecić firmy które montowały Wam wentylację? Nie było problemów z firmami, czy też samym urządzeniem?

 

co prawda jeszcze nie mieszkamy jeszcze w domku, więc nie mogę wypowiedzieć się odonśnie użytkowania ,ale widać po nich profesjonalizm. Chodzi i montaż itp

EKOWAT

Bydgoszcz

tel. 052 349 00 88

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

a jaki koszt takiego "czegoś" i czy dobrze rozumiem, że to się włącza samemu czy samo się włącza i lepszy rekuperator czy nie?

 

Witaj , mamy taki rekuperator zamontowany w domu , koszt całkowity z rurami i robocizna ok 20000,00 zł pozdrawiam.

nasz kosztował 17,5 tyś :D

Czy możecie polecić firmy które montowały Wam wentylację? Nie było problemów z firmami, czy też samym urządzeniem?

 

firma ok , montaz fachowo, szybko , solidnie Sferawent Cieszyn 695790529,605537888

można z nimi negocjować ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna-maria faktycznie niewiele widać...

Czy to są takie http://www.rolety-okienne.compl.pl/ zakładka "montaż rolet mini" ?

 

No nie, nie takie... Roleta wisi na ramie okiennej na "haczykach", to znaczy te plastikowe końcówki mocowan są w kształcie haczyków... Kurcze, nie umiem inaczej wytłumaczyć... Nie mam teraz aparatu w domu wiec nie mam jak pstryknąć fotki. Jak będzie Ci bardzo zależało, to cyknę w środę wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poczekam. Chętnie zobaczę rózne rozwiązania....

To co ja wkleiłam też niegłupie się wydaje... Ale w praktyce nie wiem jak się sprawdza, czy nie spada itd...

 

Ja jakas zakręcona ostatnio jestem... Napisałaś, żeby spojrzeć na montaż rolet mini... A ja chyba gdzieś indziej popatrzyłam, bo co innego znalazlam. A teraz patrzę jeszcze raz ;) Własnie taką roletę mam w łazience :) U mnie się sprawdza. Szczególnie dlatego, ze można otworzyć okno przy spuszczonej rolecie. No i można zdjać, jak się znudzi, bez potrzeby maskowania dziur albo zdzierania kleju z ramy okiennej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poczekam. Chętnie zobaczę rózne rozwiązania....

To co ja wkleiłam też niegłupie się wydaje... Ale w praktyce nie wiem jak się sprawdza, czy nie spada itd...

 

Ja jakas zakręcona ostatnio jestem... Napisałaś, żeby spojrzeć na montaż rolet mini... A ja chyba gdzieś indziej popatrzyłam, bo co innego znalazlam. A teraz patrzę jeszcze raz ;) Własnie taką roletę mam w łazience :) U mnie się sprawdza. Szczególnie dlatego, ze można otworzyć okno przy spuszczonej rolecie. No i można zdjać, jak się znudzi, bez potrzeby maskowania dziur albo zdzierania kleju z ramy okiennej...

 

Też mam taką roletkę w łazience. Uchylanie okna bez problemów - jednakże serwisant od okien uprzedził mnie, że te roletki odkształcają uszczelkę i po jakimś czasie okna mogą przestać być szczelne. W łazience mi to nie przeszkadza - okno i tak mam z nawiewnikiem, ciepło jest a takie mikrorozszczelnienie to nawet jest wskazane w wilgotnym pomieszczeniu.

 

Natomiast w pokoju to już może być mankament. A tu syn nie chce firanek, tylko rolety - na drzwi balkonowe + okno. Dumam i dumam i nie mogę nic wymyśleć - rolety "wieszane" na skrzydle będą odgniatać się przy otwieraniu drzwi, mocowane do ściany też są - jak widzę - niepraktyczne.

 

Widziałam dziś tzw. pliski - to rodzaj harmonijki, która rozkłada się w świetle okna (przesuwana w górę i w dół). Czy ktoś z Was takowe użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serwisant nagle może widzieć :roll: :roll:

 

Dziś rozmawiałam z producentem okien i dodatków do okien. Nie polecał mi tych rolet zawieszanych na okno. Powiedział, że lepsze te na prowadnicach montowane (klejone? przykręcane?) do okna..... Że te niby pewniejsze, bo prowadnice mają, nie spadają itp... Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serwisant nagle może widzieć :roll: :roll:

 

Dziś rozmawiałam z producentem okien i dodatków do okien. Nie polecał mi tych rolet zawieszanych na okno. Powiedział, że lepsze te na prowadnicach montowane (klejone? przykręcane?) do okna..... Że te niby pewniejsze, bo prowadnice mają, nie spadają itp... Hmmm...

 

A wspomniał, że sporo droższe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletka mini , taka mocowana do skrzydła na specjalnych uchwytach jest najtańszym rozwiązaniem.Z tą szczelnością nie przesadzajmy, 1 cm wgniecenie chyba nie robi problemu. Roleta w prowadnicach aluminiowych jest dużo droższa, chyba że prowadnice są z PCV to różnica jest mniejsza.

Teraz roletki mini posiadają żyłki po których "chodzi" materiał i one spełniają funkcję prowadnic. Producenci nie polecają do wigotnych pomieszczeń rolet w kasetkach, trzeba pilnować żeby nie zwijać ich jak są wilgotne. Z doświadczenia wiem, że nie jest to takie uciążliwe , ponieważ roletę zwija się najczęściej rano, jak już "wyparuje".

Jeżeli chodzi o plisy to jest to bardzo fajne rozwiązanie tylko nie posiada montażu bezinwazujnego, należy ją przykręcić do listew przyszybowych. Można wybrać model , który rozwija się z góry i z dołu- wtedy wygląda jak zazdroska.

Chętnie odpowiem na inne pytania w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo super :D

No to wiemy już coś więcej :D Dzięki bardzo.... Mnie roletki 100x150cm będą kosztowały ponad 100zł (104-120zł), tylko nie wiem któer mi wycenili :oops: Ale jeszcze mam czas....

 

olorobal, ja za swoją (100x150) zapłąciłam 70 złotych, bo jest z grubego materiału i wzorzysta. Z takimi samymi mocowaniami, tylko gładkie, były w cenie 40 złotych (kupowałam w Castoramie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...