Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pyciu ja też właśnie rozważam gres polerowany na podłogę w kuchni - ale czy nie jest za ślisko?

 

No w samych skarpetkach można się poślizgać jak kto lubi, ale też nie jest tak, że chodzę z rękami przy ścianie ;)

Wybierz się do jakiegoś większego sklepu w galerii handlowej i potestuj zanim założysz ... przy polerze "ślizganie" to najmniejszy problem IMHO - warto poczytać nt. impregnacji zanim się zdecydujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy parkiet przemysłowy nie jest grubszy od panela? Ja mam ogrzewanie podłogowe wiec musze miec cos cienkiego.

 

Moja klepka przemysłowa ma 14mm i absolutnie nie zaleca sie jej na ogrzewane podłogi - zresztą jak każdego innego drewna.

 

Podłogówka = GRES (!) - drewno nie ma dobrych właściwości - zbyt dobrze izoluje, do tego ma tendencje do "wysychania". Znów płytki ceramiczne potrafią pękać.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyciu, Twoja informacja byłaby prawdziwa, gdybyś dodał ... "w domu w ogóle nieocieplonym" ...

 

A jaki to jest dom "w ogóle nieocieplony" ? Sciana jednowarstwowa, dach na "suchym drewnie" ?

Na to co napisałem o drewnie na podłogę ogrzewaną wg. mojej wiedzy nie ma wpływu posiadanie zwykłych grzejników (jeśli o to Ci chodziło).

Przekopywałem się przez ten temat dosyć mocno, to samo powie Ci każdy szanowany "parkieciarz"...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie montuje się powszechnie drewno na ogrzewaniu podłogowym, warunkiem jest aby dom był energooszczędny, z czego wynika niska temperatura zasilania podłogówki. Jak prawidłowo zamontować parkiet czy panele drewniane na podłogówce dowiesz się od każdego producenta tychże, a jak obliczyć podłogówkę w zależności od nawierzchni podaje każdy producent systemów takiego ogrzewania. Na forum znajdziesz wypowiedzi zadowolonych posiadaczy drewna na podłogówce, a wypowiedzi przeciwnych nie spotkałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 3 tygodnie a czego bym nie zrobiła po raz drugi:

 

1. ciemnych paneli - nie moge ich domyc, ciagle sa smugi,

2. schodow- meczy mnie latanie po nich, moglam wybudowac parterowke

3. lazienki bez okna.

 

Trafilam na ten watek niedawno, a mam w projekcie lazienke bez okna. Edyta dlaczego nie? Czy chodzi o wentylacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grave, mógłbyś pokazać na zdjęciu? W jakiej sieci sklepów można kupić taki tynk? Ja spotkałam się tylko z marmolitem. To też kamyczki, tylko takie mikroskopijne.

 

Natomiast spotkałam się jeszcze z okładzinami z tzw. betonu płukanego:

 

http://www.styl-bet.com.pl/albums/album08/K_500.jpg

 

http://www.styl-bet.pl/produkty_wzory.html, które dla mnie są rewelacyjne, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że tkwi w nas stereotyp domu, jaki budowało się przez ostatnie dziesięciolecia - podpiwniczony i z co najmniej jednym piętrem.

 

Pamiętam, jak mój teść na wiadomość że przymierzamy się do budowy domu ciągle dopytywał się czy będzie piwnica. Nawet kiedy był wylany poziom zero też z przyzwyczajenia rzucił pytanie "A gdzie piwnica?".

 

Tak samo było z poddaszem. I za każdym razem z rozczarowaniem dowiadywał się, że nie będzie poddasza użytkowego. Jakby w mieszkalnej górze było coś magicznego, bez czego dom jest niepełnowartościowy. :cry:

 

Dla niego dom obowiązkowo miał mieć piwnicę, parter i piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma praktyczne uwagi co do wyboru płytek schodowych zewnętrznych?

 

Odradzam płytki o "chropowatej" strukturze. Kiepsko się je czyści, a brud potrafi się wtopić w te nierówności. Idealnie sprawdza się gładki, szkliwiony gres. Tyle, że na schodach nie może być zbyt ślisko.

Jako kompromis i nauczyony doświadczeniami na obecny taras i schody wybrałem coś takiego:

 

http://img103.imageshack.us/img103/2384/img01smac1.jpg

 

Są koloru piaskowego, zdjęcie robione przy sztucznym świetle - w dzień są jaśniejsze. Jest to gres szkliwiony, ale o nieregularnej strukturze - imitujący kamień. Nie jest chropowaty, ale też nie gładki, przez co nie ma problemu ze ślizganiem. Do tego kolor sprawia, że piasek świetnie się maskuje - dopiero pod miotłą okazuje się ile tego tam zalega!

 

Co do fugi - to tutaj nie ma innych rad niż te które już padały - szara fuga rządzi! Ja mam akurat oliwkową - ale jakby się uprzeć to prawie szara jest.

 

W jakiej sieci sklepów można kupić taki tynk?

 

Jeśli mowa o tynku żywicznym to najlepiej w składzie budowlanym zapytać, ew. poszukać takiego, który się specjalizuje. Mogę podać namiary w razie czego. Mam taki tynk na zewnątrz "na fundamecie" i murku. Sprawdza się rewelacyjnie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, u nas bylo tak samo

 

teściowie dopytywali sie, czemu neii chcemy piwnicy, gdzie ta piwnica, czy dobrze przemyslelismy, ze nie bedzie piwnicy...

 

 

ja natomiast nie wyobrazalam sobie domu bez poddasza- troche go szkoda:)

 

ale wybralismy projekt, gdzie na dole ejst wiekszosc pomieszczen- 4 pokoje- a na gorze dwa- dla przyszlych dzieci zbuntowanych nastolatkow,albo dla wymarzonej silowni meza- albo pokoju kinowego, cos sie wymysli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Odradzam płytki o "chropowatej" strukturze. Kiepsko się je czyści, a brud potrafi się wtopić w te nierówności. Idealnie sprawdza się gładki, szkliwiony gres. Tyle, że na schodach nie może być zbyt ślisko.

Jako kompromis i nauczyony doświadczeniami na obecny taras i schody wybrałem coś takiego:

 

http://img103.imageshack.us/img103/2384/img01smac1.jpg

 

 

 

a co to za plytki, baardzo fajne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że tkwi w nas stereotyp domu, jaki budowało się przez ostatnie dziesięciolecia - podpiwniczony i z co najmniej jednym piętrem.

 

Eeetam. Przez lata budowało się parterówki - fakt, z piwnicą i tzw. "strychem",

choć piwnica też nie w każdym starym domu jest! Potem czasy "gierka" i słynne "kostki", czyli piwnica, parter, piętro i dach z papą lub tarasem (co wymyślniejsi).

 

Parterówka bez piwnicy to żadna nowość - no może teraz buduje się po prostu większe i bardziej zmyślne - od czegoś Ci projektanci są :)

 

"Jedni wolą ogórki drudzy ... ogrodnika córki". I tak samo jest z poddaszem. Zwykle im starsi i doświadczeni "inwestorzy" tym częściej wybierają parterówke. Bo wygodniej bez schodów, bo poddasze ze skosami nie jest ustawne itp.

 

A jak działka nie za duża, a domowników sporo to co wybudujesz?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...