Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też z tych"Nigdy więcej" Miałem meble systemowe BRW i określenie "patrz, podziwiaj ale nie używaj" jest trafne.8)

Niestety po 3-4 latach i z podziwianiem ich był problem ( odklejające się forniry, blat na biurku wytarty prawie do "0", wszystkie łożyska powyskakiwały)

Zresztą wielokrotnie na tym forum wypowiadałem się na temat tej firmy.

Co gorsze do tanich meble nie należały :roll:

Liczyłem na trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w mieszkaniu mam prawie wszedzie wykladzine - nigdy wiecej :evil:

oj, to mnie zaintrygowałeś (- łaś). Ostatnio wpadłam na pomysł wyłożenia całego piętra ( sypialnie, garderoba, gabinet) wykładziną właśnie. We Francji czy innej Kanadzie to właściwie jedyne stosowane rozwiązanie. Co jest w nich nie tak?

Teraz mam w domu gres na całej podłodze i fakt, ze sprzątaniem nie ma problemu, ale... 1) chłodne 2) nieprzytulne 3) dziecko nie może siadać na podłodze. A wykładzina? Brudzi się, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w mieszkaniu mam prawie wszedzie wykladzine - nigdy wiecej :evil:

oj, to mnie zaintrygowałeś (- łaś). Ostatnio wpadłam na pomysł wyłożenia całego piętra ( sypialnie, garderoba, gabinet) wykładziną właśnie. We Francji czy innej Kanadzie to właściwie jedyne stosowane rozwiązanie. Co jest w nich nie tak?

Teraz mam w domu gres na całej podłodze i fakt, ze sprzątaniem nie ma problemu, ale... 1) chłodne 2) nieprzytulne 3) dziecko nie może siadać na podłodze. A wykładzina? Brudzi się, czy co?

 

Ash5, dokladnie tak jak cooky napisala.

j :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden mały dywanik w pokoju dziecka i szlag mnie trafia bo brudzi się superszybko - praktycznie w kilka chwil po odkurzeniu, a odkurza się ciężko skubany! Wprawdzie też jestem miłośniczką grubych miękkich wykładzin na całej podłodze, ale ze względów praktycznych i dla zdrowia psychicznego - NIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tych"Nigdy więcej" Miałem meble systemowe BRW i określenie "patrz, podziwiaj ale nie używaj" jest trafne.8)

Niestety po 3-4 latach i z podziwianiem ich był problem ( odklejające się forniry, blat na biurku wytarty prawie do "0", wszystkie łożyska powyskakiwały)

Zresztą wielokrotnie na tym forum wypowiadałem się na temat tej firmy.

Co gorsze do tanich meble nie należały :roll:

Liczyłem na trochę więcej

 

A ja od 6 lat w sypialni mam ogromną szafe BRW, 2 lata temu przeżyła przeprowadzkę (czytaj rozkręcenie na elementy pierwsze) i nadaj ma się bardzo dobrze. Przez ostatnie 3 lata dokupilśmy sporo innych mebli i wszystkie mają się bardzo dobrze a zdecydowanie nie są oglądane a używane. Natomiast na początku tego roku zamówiłam meble Bydgoskiej Fabryki Mebli kosztowałły co najmniej dwa razy tyle co BRW a reklamowany był dokładnie KAŻDY element!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tych"Nigdy więcej" Miałem meble systemowe BRW i określenie "patrz, podziwiaj ale nie używaj" jest trafne.8)

Niestety po 3-4 latach i z podziwianiem ich był problem ( odklejające się forniry, blat na biurku wytarty prawie do "0", wszystkie łożyska powyskakiwały)

Zresztą wielokrotnie na tym forum wypowiadałem się na temat tej firmy.

Co gorsze do tanich meble nie należały :roll:

Liczyłem na trochę więcej

 

A ja od 6 lat w sypialni mam ogromną szafe BRW, 2 lata temu przeżyła przeprowadzkę (czytaj rozkręcenie na elementy pierwsze) i nadaj ma się bardzo dobrze. Przez ostatnie 3 lata dokupilśmy sporo innych mebli i wszystkie mają się bardzo dobrze a zdecydowanie nie są oglądane a używane. Natomiast na początku tego roku zamówiłam meble Bydgoskiej Fabryki Mebli kosztowałły co najmniej dwa razy tyle co BRW a reklamowany był dokładnie KAŻDY element!

 

no to może trafiłeś na super sztukę. Moi rodzice mają w sypialni taką szafę i po 4 latach strach do niej się zbliżyć. Tak naprawdę "obsłużyć" potrafi ją już tylk moja Mama - przesuwne drzwi już nie są przesuwne, środkowa część z lustrem wypada i atakuje każdego kto śmie jej dotknąć. Nie mówiąc o różnych rolkach, połamanych prowadnicach, wypchniętym tyle etc...

O BFM - nie wiem, nie posiadam, ale też zapewne już nie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w mieszkaniu mam prawie wszedzie wykladzine - nigdy wiecej :evil:

oj, to mnie zaintrygowałeś (- łaś). Ostatnio wpadłam na pomysł wyłożenia całego piętra ( sypialnie, garderoba, gabinet) wykładziną właśnie. We Francji czy innej Kanadzie to właściwie jedyne stosowane rozwiązanie. Co jest w nich nie tak?

Teraz mam w domu gres na całej podłodze i fakt, ze sprzątaniem nie ma problemu, ale... 1) chłodne 2) nieprzytulne 3) dziecko nie może siadać na podłodze. A wykładzina? Brudzi się, czy co?

 

 

Ja mam w planie w przyszłości w pokoju dziecka "zamontować" wykładzinę gumową. Ktoś na tym forum dawniej się wypowiadał na ten temat - teraz są różne wzory dla dzieciaków, latwo zmywalne, nie tak ciepłe jak wykładzina z materiału ale na pewno cieplejsze od paneli/terakoty. W dodatku niedorogie i można wymienić za parę lat jak maluch podrośnie. Dodatkowo podobno teraz są ekologiczne i nie mają żadnych szkodliwych substancji... jeszcze nie wypróbowałam ,ale ktoś tu sobie chwalił. Czy są przeciwnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie w przyszłości w pokoju dziecka "zamontować" wykładzinę gumową. Ktoś na tym forum dawniej się wypowiadał na ten temat - teraz są różne wzory dla dzieciaków, latwo zmywalne, nie tak ciepłe jak wykładzina z materiału ale na pewno cieplejsze od paneli/terakoty. W dodatku niedorogie i można wymienić za parę lat jak maluch podrośnie. Dodatkowo podobno teraz są ekologiczne i nie mają żadnych szkodliwych substancji... jeszcze nie wypróbowałam ,ale ktoś tu sobie chwalił. Czy są przeciwnicy?

O, to ciekawe co piszesz: a jakiej one są grubości te gumy? Chodzi mi o to, czy później jak dzieciaki podrosną to można to wymienić na drewniane panele na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam to jest dopiero moja koncepcja zasłyszana na forum. Temat będę zgłębiać bardziej w przyszłym roku... ale wydaje mi się, że nawet jeśli bylaby cieńsza to można to rozwikłać jakimiś programi ... póki co na gogulu wyskoczyły mi dwie grubości 0.75 mm i 1 cm. A może znajdzie się ktoś, kto już stosował takie rozwiązanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam tutaj, że u mnie w domu nigdy nie będzie paneli. Byłam zdecydowanym ich przeciwnikiem. I co??? Hehehe sytuacja się zmieniła i od roku mieszkam w panelach :) :) Powiem więcej jestem zadowolona :) :) :) i wątpię abym powróciła do parkietów.

 

Są praktyczne w utrzymaniu, wcale nie sa głośne (mam raczej zamknięte pomieszczenia) i najważniejsze - nie rysują się tak jak parkiet, szybki montaż, szeroki wybór kolorów. Mieszkam w nich od roku i cały czas wyglądają jak nowe. Parkiet, który miałam wczesniej, po roku juz nie wyglądał jak nowy.

 

:) :) Jak to czasem w życiu bywa....nigdy nie mów nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 latach mieszkania zamontowałbym oddzielny ogrzewacz cuw (elektryczny) do obsługi umywalki i zlewu w kuchni (bo sa po sąsiedzku przez sciane) zamiast ciagania rur od oddalonego nieco bojlera. Z umywalki i zlewu korzysta sie bardzo czesto i trzeba czekac az woda zleci. Do układów cyrkulacyjnych cuw nie mam przekonania bo powstaja stratu energii poza tym prawdopodobieństwo awarii rur jest o 50% wieksze :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w mieszkaniu mam prawie wszedzie wykladzine - nigdy wiecej :evil:

oj, to mnie zaintrygowałeś (- łaś). Ostatnio wpadłam na pomysł wyłożenia całego piętra ( sypialnie, garderoba, gabinet) wykładziną właśnie. We Francji czy innej Kanadzie to właściwie jedyne stosowane rozwiązanie. Co jest w nich nie tak?

Teraz mam w domu gres na całej podłodze i fakt, ze sprzątaniem nie ma problemu, ale... 1) chłodne 2) nieprzytulne 3) dziecko nie może siadać na podłodze. A wykładzina? Brudzi się, czy co?

W pokojach dzieci i swojej sypialni dalam wykladziny, dlugo sie zastanawialam wlasnie ze wzgledu na zabrudzenia.

Moje dzieci mają 3 i 7 a to oznacza ze wiekszosc zabaw odbywa sie na najnizszym poziomie czyli podlodze ;), mam niedobre doswiadczenia jesli chodzi o panele wiec w koncu uznalismy ze zakupimy wykladziny a jak sie "zuzyja" to poprostu wyrzucimy, a moze za kilka lat bedziemy mogli polozyc u dzieci parkiet (bo w mojej sypialni marzyła mi sie mieciutka jasna wykladzina :) ) .

Na dzien dzisiejszy jestem zachwycona i bardzo polecam to rozwiazanie, jesli kogos na deski nie stac, a paneli nie chce.

Oczywistym jest jednak, ze w dzieciaki w pokojach nie jedza i nie piją. W poprzednim mieszkaniu dywan wygladal fatalnie, wlasnie po rozlanych soczkach itp wypadkach :roll:

Uznalam, ze przeprowadzajac sie do nowego domu wprowadzamy z mezem nowe zasady i trzymamy sie ich bardzo mocno :wink:

Jestem bardzo zaskoczona, ze dzieci tak szybko przyswoily sobie nowe zasady :lol:.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 latach mieszkania zamontowałbym oddzielny ogrzewacz cuw (elektryczny) do obsługi umywalki i zlewu w kuchni (bo sa po sąsiedzku przez sciane) zamiast ciagania rur od oddalonego nieco bojlera. Z umywalki i zlewu korzysta sie bardzo czesto i trzeba czekac az woda zleci. Do układów cyrkulacyjnych cuw nie mam przekonania bo powstaja stratu energii poza tym prawdopodobieństwo awarii rur jest o 50% wieksze :roll:

 

Dlaczego przy cyrkulacji prawodopodobieństwo awarii rur jest większe? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do układów cyrkulacyjnych cuw nie mam przekonania bo powstaja stratu energii

Ale nie powstaje marnowanie wody. Natomiast to Ciepło które Ci się uwolni z rurek od CUW nie będzie pobrane z rurek od CO więc bilans jest bliski zeru.

 

 

 

poza tym prawdopodobieństwo awarii rur jest o 50% wieksze :roll:

Zakładasz, że prawdopodobieństwo jest wprost proporcjonalne do długości rurek? Na szczęście jest odwrotnie proporcjonalne do ich jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 latach mieszkania zamontowałbym oddzielny ogrzewacz cuw (elektryczny) do obsługi umywalki i zlewu w kuchni (bo sa po sąsiedzku przez sciane) zamiast ciagania rur od oddalonego nieco bojlera. Z umywalki i zlewu korzysta sie bardzo czesto i trzeba czekac az woda zleci. Do układów cyrkulacyjnych cuw nie mam przekonania bo powstaja stratu energii poza tym prawdopodobieństwo awarii rur jest o 50% wieksze :roll:

 

Dlaczego przy cyrkulacji prawodopodobieństwo awarii rur jest większe? :o

 

Bo zakładając nawet ich najwyższą jakość , możliwośćpowstania nieszczelności to nie tylko pech ale im dłuższa rura tym teoretycznie ilość miejsc dzie moze powstać nieszczelność jest wieksza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...