Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapytam, bo jestem ciekawa czy znasz kogoś komu zrobiły się takie nieszczelności i co było ich powodem? Do tej pory u nikogo ze znajomych nic takiego się nie stało, więc zastanawiam się czy jest to często spotykane zjawisko.

:roll:

 

No własnie znajomemu sie zdarzyło i to o zrozo w bardzo luxusowo wyposazonych łazienkach, na szczescie jedna sąsiadowała z kuchnią wiec mozna było za szawkami wykuc dziure i naprawic rury zeby kafli nie rujnowac w łazience, a w drugiej po sąsiedzku był pokój wiec tez dało sie jakos zatynkowac ale generalnie to masakra. Nie chodzi mi akurat o tę cyrkulacje samą w sobie, moze to i niezłe ale w przypadku łazienek o kilkanascie metrów oddalonych od zasobnika cuw. W małych i srednich domach ta odległosc nie jest taka duza wiec i pojemnosc wody w rurkach nie jest az tak wielka a czas oczekiwania az ciepla woda doleci jest do przyjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapytam, bo jestem ciekawa czy znasz kogoś komu zrobiły się takie nieszczelności i co było ich powodem? Do tej pory u nikogo ze znajomych nic takiego się nie stało, więc zastanawiam się czy jest to często spotykane zjawisko.

:roll:

 

No własnie znajomemu sie zdarzyło i to o zrozo w bardzo luxusowo wyposazonych łazienkach, na szczescie jedna sąsiadowała z kuchnią wiec mozna było za szawkami wykuc dziure i naprawic rury zeby kafli nie rujnowac w łazience, a w drugiej po sąsiedzku był pokój wiec tez dało sie jakos zatynkowac ale generalnie to masakra. Nie chodzi mi akurat o tę cyrkulacje samą w sobie, moze to i niezłe ale w przypadku łazienek o kilkanascie metrów oddalonych od zasobnika cuw. W małych i srednich domach ta odległosc nie jest taka duza wiec i pojemnosc wody w rurkach nie jest az tak wielka a czas oczekiwania az ciepla woda doleci jest do przyjecia.

 

Wynika z tego że cyrkulacja w kuchni jak najbardziej, tylko żeby rura była za szafkami a nie w ścianie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Garaż wolnostojący - za droga impreza

 

2. Ogrzewanie gazowe - przekonało mnie obniżenie cen przyłączy. Teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na pompę ciepła.

 

3. Wybrałabym inny bank - kredytodawcę

 

4. Wybrałabym dom parterowy, mimo że jestem bardzo zadowolona z wybranego projektu, jego wielkości i układu funkcjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Garaż wolnostojący - za droga impreza

 

2. Ogrzewanie gazowe - przekonało mnie obniżenie cen przyłączy. Teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na pompę ciepła.

 

3. Wybrałabym inny bank - kredytodawcę

 

4. Wybrałabym dom parterowy, mimo że jestem bardzo zadowolona z wybranego projektu, jego wielkości i układu funkcjonalnego.

 

Ad 1 Zgadza sie droga ipreza, ale jak sie buduje jednoczesnie dom i garaz to i tak wychodzi taniej, niz postawic najpierw dom a dopiero pozniej garaz. My nad garazem robimy male mieszkanko. ktore na poczatek bedzie nam sluzylo a w przyszlosci moze ktos sie wprowadzi albo bedzie tam biuro, albo cos innego:)

 

Ad 2 A ja zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z PC, bo wydaje mi sie, ze to jest STRASZNIE drogie

 

Ad 3 -

Ad 4 Ja jestem na etapie stanu surowego otwrtego i juz dawno temu zauwazylam, ze lepiej byloby miec domek parterowy - zwlaszcza jak sie ma duza dzialke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilam z lazienki gdzie walczylam z umyciem brodzika. "Sluchawka" zamieszcona jest na stale w gornej czesci prysznica. Ladnie to tylko wyglada. Aby oplukac dobrze wszedzie brodzik musze uzywac miski. U mnie problem dodatkowo jest taki ze kran (krany, bo sa dwa) w umywalce sa bardzo krociutki i tylko mala miseczke moge pod nie podlozyc i zapelnic do polowy.

Nie wspomne o tym ile bylo kombinacji aby umyc namiot - nie mam wanny.

Nie rozumiem tez jak mozna zrobic okna otwierajace sie na zewnatrz!!

Dzieki Bogu jak wroce do kraju to tych problemow nie bede miala - beda inne. :)

 

Nie lubie wiszacych szlalfow do baterii pod prysznicem, ale plus jest taki, ze zawsze mozna dotrzec do kazdej czesci brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob bardzo sobie chwali podłogówkę w salonie pod gresem... nie widzialam zadnej negatywnej opinii a wlasnie skonczylam czytac wszystkie 23 strony :D a ja slyszałam od sąsiadki, że przy małych dzieciach w lato się nie sprawdza. W lato się nie grzeje a dzieciaki przesiadują na zimnej podłodze. I co Wy na to? jest sposob procz dywanu?

 

Zapewne dzieciaki przesiadują w jakimś punkcie tego salonu i zapewne jest to odległość i miejsce pozwalające na oglądanie telewizji. Można w tym miejscu rzucić jakiś niewielki sznurkowy dywan, najlepiej dywan kupować z udziałem dzieci lub tę część salonu ułożyć w parkiecie, desce lub panelach, które też są zimne przy pierwszym dotyku, ale po chwili są już przyjazne ciału. Łączenie gresu i drewna można zrobić np. w ksztacie fali. Listwy mosiężne a także drewniane pozwalają na realizację dowolnych krzywizn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie skrzypi od piachu tylko panel sie ugina jakiś miesiąc od zrobienia... Mam wrażenie że źle zrobione coś jest... W każdym razie zgodnie z tematem - wyrażam opinię - że nie chcę mieć takich wynalazków u siebie...

 

A może panele są zbyt długo przycięte i ocierają o listwę łączącą? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wybrałabym inny bank - kredytodawcę

 

4. Wybrałabym dom parterowy, mimo że jestem bardzo zadowolona z wybranego projektu, jego wielkości i układu funkcjonalnego.

 

 

ad 3 - to jakiego nie polecasz?

ad 4. - dlaczego? możesz rozwinąć?

 

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

 

Latanie po schodach jest jakoś, z wiekiem coraz bardziej męczące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małych i srednich domach ta odległosc nie jest taka duza wiec i pojemnosc wody w rurkach nie jest az tak wielka a czas oczekiwania az ciepla woda doleci jest do przyjecia.

 

Z praktycznego punktu widzenia.

Mam raczej mały domek (piętrowy) i czas oczekiwania na ciepłą wodę - zwłaszcza jak zimno za oknem - jest może i do przyjęcia, ale nie dla mnie. Zastanawiałem sie kiedyś nad cyrkulacją ,bo łazienka na piętrze jest tuż nad kotłownią. I co teraz ? Wole nawet pofatygować się po schodach na parter by włączyć cyrkulację, niż "spuszczać wodę" (normalnie pompa pracuje w określonych godzinach, z rzadka zdarza się, że korzystam z prysznica poza tymi godzinami). Zatem nie gadaj głupot - każdy kto się waha - nie warto (się wahać)!

 

Czy ja wiem, 26.000 za kompletną instalację wraz z podłogówką. Myślę, że na gazowej kotłowni zaoszczędzę zaledwie parę tysięcy...

 

Żartujesz ? Nie jeden tu ma kocioł gazowy, ale wątpie czy ktoś wydał na niego choćby i połowe tej kwoty.

Koszt wykonania PC to spory przedział cenowy. Mój osobisty sąsiad wydał niemal 70 tys. Inny zmieścił się w 40 kzł.

 

Ja nie mam nic do PC - fajna sprawa, tylko cholernie droga - jak wszystko co w tym kraju jest pro-ekologiczne.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

 

a jaki ma najlepsze opinie? (troche nie w temacie ale skoro juz o bankach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

 

Czy chodziłaś tam osobiście? Czy przez Expandera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

 

Czy chodziłaś tam osobiście? Czy przez Expandera?

jeśli korzystacie z pośredników typu expander albo albo innych, miejcie świadomość, że - mimo iż przedstawiają się jako niezależni pośrednicy - w gruncie rzeczy można im zarzucić "zależność". expander należy do ge money i jak myślicie, jakie produkty kredytowe będzie polecać? (kto spotykał się z doradcą expandera wie, że wśród 2-3 ofert, które otrzymł na talerzu, była też ta z ge money). oczywiście nie odradzam korzystać z tego typu pośredników (sam korzystałem, zrobiłbym to jeszcze raz gdybym musiał - brak czasu na samodzielną papierologię z każdym z banków z osobna), ale uwaga na to co się dostaje na talerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

 

Czy chodziłaś tam osobiście? Czy przez Expandera?

jeśli korzystacie z pośredników typu expander albo albo innych, miejcie świadomość, że - mimo iż przedstawiają się jako niezależni pośrednicy - w gruncie rzeczy można im zarzucić "zależność". expander należy do ge money i jak myślicie, jakie produkty kredytowe będzie polecać? (kto spotykał się z doradcą expandera wie, że wśród 2-3 ofert, które otrzymł na talerzu, była też ta z ge money). oczywiście nie odradzam korzystać z tego typu pośredników (sam korzystałem, zrobiłbym to jeszcze raz gdybym musiał - brak czasu na samodzielną papierologię z każdym z banków z osobna), ale uwaga na to co się dostaje na talerzu.

 

Zgadzam się z przedmówcą! Sam też nie miałem czasu latać od banku do banku, poszedłem więc tam, i wszystko załatwili za mnie ... w GE! :lol:

Może gdyby było wiecej czasu to sam wylatałbym lepszą ofertę, a tak wziałem to co dawali... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...